Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гресиране на терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гресиране на терано 2

    Здравейте колеги,някой може ли да изброи точките за гресиране на терано?На моя има гресорки само на каретата на кардана по шарнири няма там отделно ли се завиват, има ли други точки за гресиране?

  • #2
    От: Гресиране на терано 2

    пич огледаи хубаво карданите и ще видиш гресьорките това се отнася и за комилният механизъм и пак ти казвам гледай добре щото някаде има гресьорки някаде няма.
    Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

    Коментар


    • #3
      От: Гресиране на терано 2

      Общо взето - карданни карета, шарнири (има с гресьорки, има и без) и паразитен хебел. Другото с грес са главини и карета на предни полуоски, но там се пипа само като се сменя лагер или се скъса маншон/семеринг.

      За подробности - погледни в сервизното ръководство.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Гресиране на терано 2

        Благодаря ви за отговорите

        Коментар


        • #5
          От: Гресиране на терано 2

          На кормилната кутия отгоре имаше нещо като остатък от гресьорка напънах да го отвия и го скъсах.Гресира ли се кормилната кутия ?да знам как да действам. благодаря.
          Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

          Коментар


          • #6
            От: Гресиране на терано 2

            Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
            На кормилната кутия отгоре имаше нещо като остатък от гресьорка напънах да го отвия и го скъсах.Гресира ли се кормилната кутия ?да знам как да действам. благодаря.
            Не знам там да се гресира. Кормилната кътия е пълна с хидравлично масло. Друго смазване там не знам да има, съответно и гресьорка няма какво да търси там. Има болт с контра гайка за регулиране на луфта.

            Я снимай и качи една снимка, че нещо ме хвърли в тъча с тоя "остатък от гресьорка".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Гресиране на терано 2

              А за гресирането на паразитния хебел къде му е гресьорката?
              На моя в средата на ствола има едно болче с глава 8мм. Да не би да трябва да го развия и да завия гресьорка там?
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #8
                От: Гресиране на терано 2

                Да колега развиваш го и на негово място завиваш гресьорката.

                Коментар


                • #9
                  От: Гресиране на терано 2

                  Първоначално публикуван от kotata75 Преглед на мнение
                  Да колега развиваш го и на негово място завиваш гресьорката.
                  А стана тя кой знае от кога не е гресиран
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гресиране на терано 2

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    А стана тя кой знае от кога не е гресиран
                    Ако е в ред, трябва да си държи греста в него. Те са 2 пластмасови втулки в двата края, "захлупени" с 2 челни семеринга. За терано 2 ги няма като резервна част (целия паразитен хебел се продава като такава), но за терано 1 ги има и струват броени левчета.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гресиране на терано 2

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако е в ред, трябва да си държи греста в него. Те са 2 пластмасови втулки в двата края, "захлупени" с 2 челни семеринга. За терано 2 ги няма като резервна част (целия паразитен хебел се продава като такава), но за терано 1 ги има и струват броени левчета.
                      Не съм виждал да излиза грес от там, но на терано 1 хебела е същия нали?
                      Аз понеже си имам хебел за лява дирекция май имам резервни.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гресиране на терано 2

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Не знам там да се гресира. Кормилната кътия е пълна с хидравлично масло. Друго смазване там не знам да има, съответно и гресьорка няма какво да търси там. Има болт с контра гайка за регулиране на луфта.

                        Я снимай и качи една снимка, че нещо ме хвърли в тъча с тоя "остатък от гресьорка".
                        ОК, Защото доста рових и такова нещо няма по мануалите!Казвам гресьорка защото прилича на такава с отчупена главичка и аз като отчупих остатъка остава счупен болт с дупка в средата,като снимам ще кача.
                        Последно редактирано от veneli; 18-12-11, 19:15.
                        Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гресиране на терано 2

                          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                          Не съм виждал да излиза грес от там, но на терано 1 хебела е същия нали?
                          Аз понеже си имам хебел за лява дирекция май имам резервни.
                          Не е същия, но посочените резервни части са същите.

                          Втора ръка части няма смисъл да се слагат.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гресиране на терано 2

                            При мене на паразитния изби грес малко отдолу,мисля че е нормално.
                            Форд Маверик 2,4i 12v 1994.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гресиране на терано 2

                              Първоначално публикуван от veneli Преглед на мнение
                              При мене на паразитния изби грес малко отдолу,мисля че е нормално.
                              Ако докато го гресираш - нормално е, да. Иначе, сдал е семеринга.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X