Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем :притрисане при движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем :притрисане при движение

    Ако на някои колега му се е случвало да сподели че съм се побаркал .......при движение колата тресе когато е на скорост, когато изключа се успокоява.....дали е тампон или маховик (това са мненията на двама майстори)
    джипката е нисан патрол 2.8 GR къса база с ръчна скоростна кутия
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Проблем :притрисане при движение

    Лагер (скорости, кардан, диференциал, главини), каре кардан, крив кардан, шуфт в шлиците, тампон двигател/скорости, лагери главини.

    Прегледай си и тампоните по окачването, макар да не ми се вярва, но не е невъзможно.

    Според мен най-вероятно е задния тампон на скоростите/раздатката, но по принцип не е невъзможно скъсания тампон да е в следствие от някаква друга неизправност. Виж си и тампоните по окачването на ауспуха, макар че тогава звука е специфичен.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем :притрисане при движение

      Да дам още малко инфо : когато се движа по байр надоло на скорост не тресе така явно когато се натовари се появява това тресене .....не съм спец ама като чели е някои тампон въпроса е как да се светна кои от сички

      Коментар


      • #4
        От: Проблем :притрисане при движение

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ... Според мен най-вероятно е задния тампон на скоростите/раздатката ...
        Не съм убеден. При мен, след смяна на съединител, бяха забравили да затегнат като хората въпросните тампони (2 са на Патрула), които са танцували така, че при друсане 3 и 4-а се самоизключваха. Ама не съм усетил някакво тресене. Виж, от заминали карета на кардан и разбити шлици на кардана ми е друсало така, че да не мога да вдигна повече от 60-70.


        Първоначално публикуван от neolex Преглед на мнение
        ... като чели е някои тампон въпроса е как да се светна кои от сички
        Е прегледайте ги де. Ако е тампон на двигателя, по-вероятно е да е левия.
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-10-10, 10:01.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем :притрисане при движение

          При мен от от крив кардан тресеше многооо ,на баир и на равно като пусна газта 40-50 км/ч
          "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
          Кольо.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем :притрисане при движение

            А пробва ли го като си в движение и тресе,да освободиш от скорост/да се движиш по инерция/,и тогава нали казваш че изчезвало.....да форсираш мотора без да си на скорост...
            Все си мисля че ако е от тампон на мотора би трябвало да ти притресе отново....
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем :притрисане при движение

              А при мен тресе самo кoгато тръгвам понякага?

              Коментар


              • #8
                От: Проблем :притрисане при движение

                При мен след като ремонтирах с.к. не тресе!

                Още загробваща информация:
                крива ос на входящия вал на с.к.
                ?
                Възможен и по-прост проблем-счупени пружини на съединителя?

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем :притрисане при движение

                  Колеги оказа се каре на задниямост(задно) износено само ж едната ос
                  като цяло ми донесе много емоциии

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем :притрисане при движение

                    към Pangarov :Това е или маховик или съединител (е ....това си е мое мнение де )

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X