Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест на клапан за празен ход?как...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест на клапан за празен ход?как...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230203_134216.jpg
Прегледи:238
Размер:402.6 КБ
ID:6910728 Знаете ли как мога да го тествам с ток?
    Демонтирах (с 4 жици е) измих,почистих и събрах, Но... положението е Същото... гасне на празен ход на място и мени оборотите от 900 до 500...
    Четох в VW че някои се обучавали на компютър или през ключа за запалване, има ли нещо такова???
    Прикачени файлове
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    С 4 жици... Вероятно е стъпков мотор, а не обикновен магнетвентил. Премери съпротивлението между изводите и го дай тук.

    Коментар


    • #3
      Трябват 15 минути търсене и всичко се изяснява. Да, стъпково моторче е и ето как се проверява:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2023-02-05-19-49-30-751-edit_cn.wps.xiaomi.abroad.lite.jpg
Прегледи:193
Размер:250.4 КБ
ID:6910758

      Коментар


      • #4

        Коментар


        • #5
          При Делко и Марели, след изключване от контакт, моторчето прави ход "до упор" и после реверс до стартово положение. Обикновено 30-40 % по показания на компа.
          Виж дали имаш такъв ход.

          Коментар


          • lakatnika
            lakatnika коментира
            Редактиране на коментар
            Моя е Делфи, да го проверя като го размонтирам извадено и дам на контакт ли?

        • #6
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20230206-082936.png
Прегледи:184
Размер:275.3 КБ
ID:6910839
          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
          Краси
          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

          Коментар


          • #7
            Четох в тоя мануал че трябва да се постави нагоре обърнат и да се завърти на 90° до монтажните отвори...
            Свалих го отново и както казва колегата дадох на контакт и се сви малко,взе да вибрира и клюмна, че го бях подпрял на маркучите и кабелите...
            Мислех си (надявах се да не работи),мърда по малко, но пак имам съмнение дали работи читаво... довечера ще я пораздвижа и ако няма решение ще го свалям пак за мерене някъде...че съм Бос с токове
            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
            Краси
            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

            Коментар


            • #8
              ...пораздвижих я, но НИЩО.
              Пак си прекъсва на място и гасне чат пат Утре мисля да купя едно Ново и да пробвам с него, но не знам дали наистина трябва да се "запознава" с моя комп. И то само през Лънч-диагностика...така ми каза един Другар...
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Моторчето се доставя с макс. прибрано "буталце". Монтираш го и даваш 3-4 пъти "на контакт" през 20-30с, за да го разпъне компа до работно положение.

                Състава на гориво-въздушната смес в норми ли е на празен ход? Ако не е наред сместа също може да се държи така.

                Ако е моторче - оборотите ще спадат до 400-500, но ще са стабилни....до гаснене мотора ще работи равномерно без да тресе.
                Ако прекъсва търси причина за неравномерна работа - може би някой цилиндър има по-малка мощност от .....

            • #9
              ....."Ако прекъсва търси причина за неравномерна работа - може би някой цилиндър има по-малка мощност от ....."
              Гледаха я на диагностика и нищо не излезе като грешки...прави го само на топъл двг. и на бензин и на газ...800-500об. и гасне (на място)
              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
              Краси
              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Пишеш, че "Пак си прекъсва на място...." - по описанието ти разбирам, че мотора работи неравномерно на празен ход. За да работи неравномерно имаш нееднакво участие на 1-2 цилиндъра в работата на мотора. Опитай се да установиш кой цилиндър не работи като другите. После - защо: смуче паразитно въздух, недостига гориво само за него, лоша свещ/кабели ... или проблем в "желязото" - клапани, цилиндър. За последното съмнение - измери компресия на всички цилиндри.

            • #10
              Защо споменаваш в началото VW? Това чудо да не е с вагинова електроника?

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Защо споменаваш в началото VW? Това чудо да не е с вагинова електроника?
                Не е, спокойно 😂 бях чел май в техния форум че се обучавали на комп.
                Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                Краси
                "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X