Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pinin загуби мощност в движение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16







    1 коментар


    • trapper коментира
      Вчера, 20:25

      ми дай повече инфо - като за ремонт кола
    На слука -

    Силно се съмнявам, че това ще ти реши проблема. По-скоро би работила да речем на 3 цилиндъра.

    Хората си промиват инжекторите без разглобяване и то с видим (черно на бяло) резултат - https://youtu.be/FG5k-fDKSLE
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Имам предвид, че ми се струва малко вероятно едновременното запушване на 4-те филтърчета в дюзите. В едно от клипчетата показваха как на дъното на бурканчето са се появили капки вода, което все пак може да е като евентуална причина за тоталното затлачване и на 4-те инжектора, но знае ли човек. Преди много години, една капка вода ми докара няколко бели косъма, но тогава на мода бяха карбураторите

    • large
      large коментира
      Редактиране на коментар
      трапер, То, диагностика на тия коли около 2000година трудно се прави.
      Ако не е с ОБД2, де.
      MUT2 или 3 се казва протокола.

    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      Едва ли има вода. Сегашният бензин има 7% спирт, който е много хигроскопичен.

  • #17
    Не съм пуснал най-актуалното клипче за промиването, защото го загубих някъде из многото. В него показваха точно такова следене на времената на инжекторите преди и след промивката. Преди промивката беше една и малко милисекунди а след промивката отиде между 0.6 и 0.7 милисекунди. Тоест, спадна с повече от 30%.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • trapper
      trapper коментира
      Редактиране на коментар
      ако го намериш - пусни го.

  • #18
    Купих горивния филтър на помпата за високо налягане (баси дългото име ) - долу, на снимката. Дългото, под него, е кибритена клечка за сравнение!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:филтър MD619962.jpg
Прегледи:277
Размер:169.7 КБ
ID:6730660
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #19
      Днес, след смяната на горивния филтър на помпата за високо налягане , колата запали от четвърт и работи като нова. Това стана благодарение на колегиалните мнения на novatech, m4r1qn, motor_men, коко келеша и скрапа, съветите Милен, на жена ми, която ми светеше с фенерче, и отвержения труд на трапера, т.е. аз.
      Първата проба беше добра. Предстои боен тест на първа линия.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #20
        Поздравления ! Дано нямаш ядове повече..
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          10х! А дано, а ма надали - момата е пълнолетна ...
          Замислям грозен ход - да я закарам на ловната ми хижа и да я бракувам. Там ще върши добра работа. Не съм карал толкова проходима кола - като яре на дива коза е.

      • #21
        Днес карах около 240 км до Берковица, района и обратно. Моторът работеше равномерно и засилваше яко. Но на място, без да подавам газ, понякога оборотите падаха и дори гасне. При леко подаване на газ вдигаше оборотите и се форсираше нормално.
        Милен от Пловдив ми писа, че тоя мотор има още 5 (!!!) мини филтъра, един на регулатора за налягане и по един на дюзите (4 са). Искам да ги сменя. До Пловдив ми е далеко, а в София не намерих специалист.
        Бих опитал сам, но в ютуб не намерих добро упътване какво и как се разглобява, за да се стигне до тях.
        Ако някой знае или има предложения, моля да ги напише.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • m4r1qn
          m4r1qn коментира
          Редактиране на коментар
          това не е ли симптом за необучена дросел клапа? .... иначе по нагоре в темата има клипове за дюзите

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          как се обучава дросел клапа?

        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          Преди месец оставих мотора да работи на място 10-15 мин. В началото чувах колебавия на оборотите, но се стабилизира и от тогава работи стабилно на около 4-500 об/мин.

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X