Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с теч на антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с теч на антифриз

    Колеги, от извесно време започна да ми изчезва антифриза от радиатора на джипа(от подписа).Огледах отвсякъде радиатора,няма течове.След това видях че капе(даже може да се каже ТЕЧЕ)от долу.Антифризът подлизва и капе чак на скоростите и по-точно при картера.Аз мисля че проблема е между двг и купето, но няма видимост.Там влизат и маркучите на изпарителя,вероятно там от троиниците тече.Вчера един познат ми каза че там на този модел имало нещо което дефектира и се получава този проблем.

    Моля някой по запознат да ми обясни имали такова нещо и ако да
    как най-лесно се оправя?Благодаря предварително.
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

  • #2
    От: Проблем с теч на антифриз

    Може и да ти каже някой така, но най-добре влез в канал и като ти покапе малко по носа ще му се ядосаш достатъчно, та да го намериш и оправиш

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с теч на антифриз

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Може и да ти каже някой така, но най-добре влез в канал и като ти покапе малко по носа ще му се ядосаш достатъчно, та да го намериш и оправиш
      Влизах в канала ,капна ми по носа,ядосах се, но не се вижда нищо от там.
      А и отгоре не се вижда нищо, даже и тройниците на испарителя не се виждат.Не знам как са слагани,няма никакъв достъп.
      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
      (А1+)
      О877ООО98О

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с теч на антифриз

        Същото паджеро, същия проблем... Следя ти темата и чакам някой да каже нещо При мен се появи след демонтаж на газовата уредба която му беше сложена.
        GSM: 0898 554713
        Уебсайт: BULEXTREME.com

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с теч на антифриз

          Проверихте ли двете маркучета, които влизат в купето, към радиаторчето за парното.
          Y61

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с теч на антифриз

            Първоначално публикуван от Сашко Преглед на мнение
            Проверихте ли двете маркучета, които влизат в купето, към радиаторчето за парното.
            При мен изглежда да са наред. Бяха прегънати първо и си мислех, че парното не е обезвъздушено и от там идва въздуха. Да ама сложих едни метални колена и са стегнати със скоби. От там не тече според мен. Не се вижда нищо нередно. Сутрин чувам един странен шум обаче. Някакво виене. Не винаги, а от време на време. Оборотите също така ми се базикат малко и се замислям да не е издухала водната помпа и от там и да се губи водата, но ... знае ли човек Чакам да видя какво ще е развитието на тази тема да гледам където предложите и аз
            GSM: 0898 554713
            Уебсайт: BULEXTREME.com

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с теч на антифриз

              Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
              Оборотите също така ми се базикат малко и се замислям да не е издухала водната помпа
              Според мен няма как да е от водната помпа, тъй като антифриза капе чак от картера на скоростите.А също мисля че оборотите няма да се бъзикат от нея (въпреки че и моите май се бъзикат).
              MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
              (А1+)
              О877ООО98О

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с теч на антифриз

                откъде капе ,и откъде всъщност капе са две различни неща..
                при мен на нисана( максима) капеше по съединителя,а се оказа водната помпа-просто така е направено че да капе оттам при прецакване на помпата-тъй като тя е зацепена за веригата..та не пренебрегвай водната помпа
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с теч на антифриз

                  Капе от някаква"ЖАБА".Днес един майстор ми каза първо да пробвам с добавка за течове "Лики моли"САМО с нея щяло да стане,ако не тогава сваляне.
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с теч на антифриз

                    Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                    Капе от някаква"ЖАБА".Днес един майстор ми каза първо да пробвам с добавка за течове "Лики моли"САМО с нея щяло да стане,ако не тогава сваляне.
                    Водната помпа......100%.
                    Сменил съм над 5бр.със същата диагноза-теч на антифриза между картера и скоростите.
                    Самата помпа има дренажен отвор,който се запушва много лесно от гнязта в охладителнат с-ма,
                    от там започва да се събира в жабата,ако теча е малък антифриза се изпарява и неможе да го хванеш,
                    ако е по силен се събира и при рязко потегляне се стича на камбаната на скоростите.

                    Първят път ,когато ми се случи,бях леко шокиран.
                    Скоростите и камбаната се овлажняват,а изчезва антифриза.
                    Позрави.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с теч на антифриз

                      Благодаря колега, ще видя помпата.То май това е по малкия дявол.
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с теч на антифриз

                        Вчера сипах добавка и сега няма теч(все още) не намерих Лики Моли а някъква като алуминиеви стружки.
                        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                        (А1+)
                        О877ООО98О

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с теч на антифриз

                          Колега 9 от 10 майстора биха ти казали, че не биха рискували с такива стружки Не е трябвало да ги сипваш, защото освен запушване на течове могат да запушат и радиатора ... Внимавай и го наглеждай.

                          Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                          Вчера сипах добавка и сега няма теч(все още) не намерих Лики Моли а някъква като алуминиеви стружки.
                          GSM: 0898 554713
                          Уебсайт: BULEXTREME.com

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с теч на антифриз

                            Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                            Колега 9 от 10 майстора биха ти казали, че не биха рискували с такива стружки Не е трябвало да ги сипваш, защото освен запушване на течове могат да запушат и радиатора ... Внимавай и го наглеждай.
                            Дано да няма проблем.Но ако започне да грее сигорно има добавка за отпушване.
                            Не знам дали да не сменя тая водна помпа и дано е от нея.
                            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                            (А1+)
                            О877ООО98О

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с теч на антифриз

                              Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                              Дано да няма проблем.Но ако започне да грее сигорно има добавка за отпушване.
                              Не знам дали да не сменя тая водна помпа и дано е от нея.
                              Консултирах се с един майстор и той ми каза, че водна помпа както са нашите на ангренажния ремък се сменят като консуматив през ангренаж. И аз реших да сменям моята. Сега търся и ламбда сонда обаче Нямам идея от къде да я купя
                              GSM: 0898 554713
                              Уебсайт: BULEXTREME.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X