Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук отпред

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук отпред

    Колеги, мисля да купя един пикап L200 но при навиване на волана издава странен звук /и в двете посоки/. Някой може ли да ме посаветва какво да правя и дали това е голям проблем както и да предположи от какво може де е този шум и дали е скъпо да се отремонтира.

  • #2
    До: Странен звук отпред

    Първоначално публикуван от akram Преглед на мнение
    Колеги, мисля да купя един пикап L200 но при навиване на волана издава странен звук /и в двете посоки/. Някой може ли да ме посаветва какво да правя и дали това е голям проблем както и да предположи от какво може де е този шум и дали е скъпо да се отремонтира.
    Колега,така малко е неясно,то звуци и то най различни може да чуеш.Опиши ги малко,къде се чуват,горе,долу,ляво,дясно,на какво наподобяват.Може от хидравиката,може от шарнир да е.Ама така просто шум,едва ли някой ще ти каже с точност,без дори да го е чул.Закарай го в сервиз,преди да го купиш.
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

    Коментар


    • #3
      До: Странен звук отпред

      Хидравлична помпа, секторна кутия (рейка), ремък на помпата .....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        До: Странен звук отпред

        Провери дали има достатъчно масло в хидравликата.
        Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
        "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

        Коментар


        • #5
          До: Странен звук отпред

          благодаря за предположенията, наистина е доста не ясно но шума е отпред в дясно при натягане на волана / в смисъл след обиране на свободният ход на волана/

          Коментар


          • #6
            До: Странен звук отпред

            Здравей
            Провери дали няма спукана тръбичка на хидравликата на волана и дали има достатъчно течност в казанчето .Така свири хидро помпата при липса на достатъчно течност и наличност на въздух по системата /когато воланът е завъртян в крайни ляво или дясно положение./По често се пука изходящата тръба и губи течност .След ремонт наливаш хидравлична течност и при работещ мотор на място завърташ волана до крайно ляво и после крайно дясно наколко пъти и доловаш по малко течност. Отначало пак ще свири но бързо ще утихне щом се обезвъздуши системата .И да прекалиш с течноста няма страшно след малко работа със спринцовка ще изтеглиш излишната .

            Коментар


            • #7
              До: Странен звук отпред

              Благодаря за съвета, дано стане и това да е проблемът, защото тази L-ка много ми харесва.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X