Обява

Свий
Няма добавени обяви.

стартера дърпа много ток!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • стартера дърпа много ток!!!

    След дълго риене из форума,неможах да намеря нищо писано по моя проблем!
    А той се състои в следното:При палене напрежението на акумулатора пада до 7,5 волта. Акумулатора е нов.Същото нещо се получава и с друг.Колата си зарежда нормално,но като се наложи да я карам на къси пасове с много паления се оказва,че в един момент започва да въти много мудно и даже неще да запали накрая.Доколкото знам тоя стартер е с редуктор и е с лагери(трудно се троши).
    Та дали причината за тия симтоми е в него или някъде другаде?

    п.п.Колата е паджеро1 2.3тд.

  • #2
    До: стартера дърпа много ток!!!

    Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
    След дълго риене из форума,неможах да намеря нищо писано по моя проблем!
    А той се състои в следното:При палене напрежението на акумулатора пада до 7,5 волта. Акумулатора е нов.Същото нещо се получава и с друг.Колата си зарежда нормално,но като се наложи да я карам на къси пасове с много паления се оказва,че в един момент започва да въти много мудно и даже неще да запали накрая.Доколкото знам тоя стартер е с редуктор и е с лагери(трудно се троши).
    Та дали причината за тия симтоми е в него или някъде другаде?

    п.п.Колата е паджеро1 2.3тд.

    Щом е нов няма ли гаранция? Имах същия проблем с ак. на 4 месеца. Смениха го гаранционно, вярно след втората рекламация.

    Коментар


    • #3
      До: стартера дърпа много ток!!!

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Щом е нов няма ли гаранция? Имах същия проблем с ак. на 4 месеца. Смениха го гаранционно, вярно след втората рекламация.
      Той гаранция има,ама не е проблема в него,защото ,както съм написал по-горе и с друг акумулатор ситуацията е същата.

      Коментар


      • #4
        До: стартера дърпа много ток!!!

        Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
        Той гаранция има,ама не е проблема в него,защото ,както съм написал по-горе и с друг акумулатор ситуацията е същата.
        Ами освен да се разходиш до "Раковска" и "Сливница" да го премерят, за друго се не сещам. Или на "Вашингтон" преди "Симеон.

        Коментар


        • #5
          До: стартера дърпа много ток!!!

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Ами освен да се разходиш до "Раковска" и "Сливница" да го премерят, за друго се не сещам. Или на "Вашингтон" преди "Симеон.
          На Антим 1 мился да ида,ама се чудя с колата ли или направо да свалям таа гад стартера и да им го нося.

          Коментар


          • #6
            До: стартера дърпа много ток!!!

            Аз залагам на четки, изтъркани са до метала и дават на късо.
            Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

            Коментар


            • #7
              До: стартера дърпа много ток!!!

              Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
              Аз залагам на четки, изтъркани са до метала и дават на късо.
              Дано да си прав. Утре или вдугиден ще се изясни ситуацията,като тръшна стартера.

              Коментар


              • #8
                До: стартера дърпа много ток!!!

                Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                На Антим 1 мился да ида,ама се чудя с колата ли или направо да свалям таа гад стартера и да им го нося.
                Ако ще го сваляш има една фирма не и знам името, но или оправят стартера или ти дават същия модел с 6 месеца гаранция естественно взимат разни пари но имаш гаранция.Намира се преди или след прелеза за Бенковски отляво не помня точно тук някъде http://www.bgmaps.com/map.aspx?city=sofia&tip=1&lang=bg

                Коментар


                • #9
                  До: стартера дърпа много ток!!!

                  Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
                  Ако ще го сваляш има една фирма не и знам името, но или оправят стартера или ти дават същия модел с 6 месеца гаранция естественно взимат разни пари но имаш гаранция.Намира се преди или след прелеза за Бенковски отляво не помня точно тук някъде http://www.bgmaps.com/map.aspx?city=sofia&tip=1&lang=bg

                  Мерси за идеята.С момчетата от ''Антим 1" имаме някъква приказка и мисля да навестя първо тях.
                  Друго нещо ,обаче забелязах преди малко:Гадното па'жеро най-тегаво върти като е топло(току що угасено).Ако се заседи 1-2 часа пали без грижи.Даже сутрин върти малко по-свежо в сравнение с топло състояние.

                  Коментар


                  • #10
                    До: стартера дърпа много ток!!!

                    Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                    На Антим 1 мился да ида,ама се чудя с колата ли или направо да свалям таа гад стартера и да им го нося.
                    И там става. По-добре с колата, иначе те оставят за след няколко дни.
                    Оппа хванах се в грешка не е Вашингтон а Софроний Врачански пак така преди Симеон. Аз последно бях при тях и съм доволен, ама знае ли човек, на какъв кеф ще са на момента.

                    Коментар


                    • #11
                      До: стартера дърпа много ток!!!

                      Втулките!

                      Коментар


                      • #12
                        До: стартера дърпа много ток!!!

                        Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                        ....:Гадното па'жеро най-тегаво върти като е топло(току що угасено).Ако се заседи 1-2 часа пали без грижи.....
                        Някъде има по голям луфт, и ката загрее почва да задира ротора в статора, от там е и голямата консумация...Подкрепям за "АнтимІ", иначе и колегата "Густав 6х6" с това си вади хляба
                        П.П. Теорията за "изтъркани до метал четки ".......е как да кажа много авангардно виждане
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: стартера дърпа много ток!!!

                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Някъде има по голям луфт, и ката загрее почва да задира ротора в статора, от там е и голямата консумация...Подкрепям за "АнтимІ", иначе и колегата "Густав 6х6" с това си вади хляба
                          П.П. Теорията за "изтъркани до метал четки ".......е как да кажа много авангардно виждане

                          И аз си мислех за луфт в нЕкоя втулка,ама нали е на лагери.Освен това не се чува някакъв неестествен звук докъто върти.Ноо в крайна сметка като го заведа на доктор ще изясним ситуацията.Лошото е,че пак до проблема се стига по трудния начин. То алтернатори ли не свалях,инсталация ли не дублирах!!! Мани бегай!

                          Коментар


                          • #14
                            До: стартера дърпа много ток!!!

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Някъде има по голям луфт, и ката загрее почва да задира ротора в статора, от там е и голямата консумация...Подкрепям за "АнтимІ", иначе и колегата "Густав 6х6" с това си вади хляба
                            П.П. Теорията за "изтъркани до метал четки ".......е как да кажа много авангардно виждане
                            Да не се е разтегнала веригата щом пали трудно само топло?

                            Коментар


                            • #15
                              До: стартера дърпа много ток!!!

                              Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
                              Да не се е разтегнала веригата щом пали трудно само топло?

                              Няма верига в тоя мотор-2,3тд. А за въртенето-винаги върти тегаво,но на топло е най-тегаво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X