Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Различни зимни гуми ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Различни зимни гуми ?

    Здравейте, имам въпрос.
    Дали ще е проблем при 4х4 ако предните ми 2 зимни гуми са различни от задните 2 - имам предвид Йокохама с по-раздвижен грайфер за предни - където е по-тежък джипа и Гудиър ултрагрип за задни с по-голяма контактна повърхност - доста е лек отзад - Паджеро 2.5 ТД къса база.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:yokohama.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5879440

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:good_year_ultra_grip.jpg
Прегледи:1
Размер:9.5 КБ
ID:5879441

  • #2
    До: Различни зимни гуми ?

    Първоначално публикуван от unguamorray Преглед на мнение
    Здравейте, имам въпрос.
    Дали ще е проблем при 4х4 ако предните ми 2 зимни гуми са различни от задните 2 - имам предвид Йокохама с по-раздвижен грайфер за предни - където е по-тежък джипа и Гудиър ултрагрип за задни с по-голяма контактна повърхност - доста е лек отзад - Паджеро 2.5 ТД къса база.
    Сигурен ли си, че отзад е по-лек? Моят е същият и според кантара на сервиза, където минавам на преглед отзад е по-тежък.
    Има съседна тема за различни гуми.
    Казвам, че може ако раздатката е супер селект и не включваш блокажи, но не казвам, че е правилно.

    Коментар


    • #3
      До: Различни зимни гуми ?

      Ами не съм сигурен за тежестта - не знам каква е раздатката - как да я позная - и не виждам никакви блокажи - само 2H, 4H, 4L

      Коментар


      • #4
        До: Различни зимни гуми ?

        Първоначално публикуван от unguamorray Преглед на мнение
        Ами не съм сигурен за тежестта - не знам каква е раздатката - как да я позная - и не виждам никакви блокажи - само 2H, 4H, 4L
        Лоста за включване на 4H колко позиций има ако са само 2H,4H и 4L значи не е Super Select.Трябва да има 2H,4H,4HLC,4HLL това са позицийте на лоста при Super Select.И погледни там където ти показва на каква предавка си (2H или 4H) отдолу трябва да пише каква ти е раздатката.
        [SIGPIC][/SIGPIC] Branko Matich

        Коментар


        • #5
          До: Различни зимни гуми ?

          то ако пише с йероглифи, все едно, че не пише нищо.

          Колега, ако имаш три положения на малкия лост - 2H,4H и 4L, това е раздатка от типа парт-тайм, и тогава, за да си ползваш безопасно различните гуми, трябва да караш само на 2Н!!!

          Успех!

          Коментар


          • #6
            До: Различни зимни гуми ?

            Благодаря - ще сложа еднакви - за да мога да ползвам и 4H, 4L не знаех че системата 4х4 е толкова претенциозна да са една марка гумите как ли ги познава ... но явно никои не прави така ... значи има причина, макар и да не ми я изяснихте.

            Коментар


            • #7
              До: Различни зимни гуми ?

              Причината е, че съществува някаква вероятност поради различния по вид грайфер, гумите на предния и задния мост да се въртят различна скорост (едните да боксуват повече), което натоварва неравномерно и в някакъв момент прецаква раздатките без междинен диференциал.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                До: Различни зимни гуми ?

                Ако размера е еднакъв (премери за всеки случай диаметърът с рулетка), карай смело.
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • #9
                  До: Различни зимни гуми ?

                  Размерът е еднакъв, а за различните усилия - то и при еднакви гуми - ако предните са на лед а задните на сняг - пак ще са различни усилията ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X