Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Причина за изгасване на лампата за подгряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

    изненадата не е кой знае каква))
    значи по принцип не трябва да ти свети лампа тогава,а това ,че има на таблото е нормално-все пак таблата са стандартни.
    Ако си убеден,че преди ти е светила, значи някой е проявил народно творчество/преди теб/ за да я свързва,аз бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости,да не се предобрят нещата евентуално!
    Иначе можеш да погледнеш за системите на подгрева-3 типа са

    Коментар


    • #17
      До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

      Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
      изненадата не е кой знае каква))
      значи по принцип не трябва да ти свети лампа тогава,а това ,че има на таблото е нормално-все пак таблата са стандартни.
      Ако си убеден,че преди ти е светила, значи някой е проявил народно творчество/преди теб/ за да я свързва,аз бих те посъветвал да не се занимаваш с глупости,да не се предобрят нещата евентуално!
      Иначе можеш да погледнеш за системите на подгрева-3 типа са
      Колега, вземете и Вие да ги погледнете системите , че заблуждавате човека. В една от системите с две релета има даже две лампи( червена и зелена).
      А всичката необходима информация я има вече дискутирана, че и систематизирана и сложена на ФТП- то, ама няма кой да потърси.
      Нека нашият форум не заприличва на седянка на пишман майстори!!!
      I get High by going Down

      Коментар


      • #18
        До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

        колега,въпреки че бях сигурен-принципно се въздържам да давам мъдри съвети на ангро,все пак погледнах отново описанието и схемите
        Системите за подпоматане на пуска или по нашенски за подгреване,уточнявам,че може пак да не бъда разбран са три
        единствената с две релета и гасящ резистор е SUPER QUICK GLOW и НЯМА лампа!!! Обясних и защо има на таблото и то две зелена и червена-таблото е стандартно,пък после каква система слагат е да си блъскаме ние главите))
        AUTO GLOW е с едно реле и две лампи-зелена и червена
        SELF-REGULATING GLOW е отново с едно реле,но и само с една лампа-червена
        И за да не заприлича нашия форум действително на седянка на пишман майстори,въпреки,че много е коментирана темата и сложена на ФТП-то,вземи и ти да поопресниш знанията си,плийз))
        Тука никой не иска да заблуди човека ,а само и единсвено ако може да помогне,аз поне се водя на тоя принцип

        Коментар


        • #19
          До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

          А две релета и жълта лампа

          Коментар


          • #20
            До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

            Първоначално публикуван от vasss Преглед на мнение
            колега,въпреки че бях сигурен-принципно се въздържам да давам мъдри съвети на ангро,все пак погледнах отново описанието и схемите
            Системите за подпоматане на пуска или по нашенски за подгреване,уточнявам,че може пак да не бъда разбран са три
            единствената с две релета и гасящ резистор е SUPER QUICK GLOW и НЯМА лампа!!! Обясних и защо има на таблото и то две зелена и червена-таблото е стандартно,пък после каква система слагат е да си блъскаме ние главите))
            AUTO GLOW е с едно реле и две лампи-зелена и червена
            SELF-REGULATING GLOW е отново с едно реле,но и само с една лампа-червена
            И за да не заприлича нашия форум действително на седянка на пишман майстори,въпреки,че много е коментирана темата и сложена на ФТП-то,вземи и ти да поопресниш знанията си,плийз))
            Тука никой не иска да заблуди човека ,а само и единсвено ако може да помогне,аз поне се водя на тоя принцип
            Всичко което сте написал е абсолютно вярно. Аз обаче имам още едни елсхеми на които има вариации на по горните 3. За съжаление в момента нямам достъп до тях за да ги публикувам тук. При първият удобен случай ще бъдат добавени за да обогатим фонда.
            I get High by going Down

            Коментар


            • #21
              До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

              Благодаря за дискусията и нали знаете в спора се ражда истината.
              Извинявам се за невежеството си, но какво е това ФТП и къде мога да прочета за тази пуста лампа.
              Относно Паджерото съм си го купил от Австрия от частен продавач.Лелката обясни, че всичко правено по него е в сервиза в градчето. Тази ми е 8 кола която купувам и независимо, че е 93г. всичко по нея работеше, това за първи път до сега ми се случва. Сега като спря да свети тази лампа, първо помислих, че е изгоряла крушката. При отварянето констатирах, че стъклото на таблото е зелено а самата крушка е боядисана червена, а като светеше се виждаше жълто и изгасеше при първото щракане на релето.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #22
                До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                А аз мислех, че нямам такава лампа за свещите и си го слушам релето всяка сутрин ... цък....цък....цък....цък.......

                Коментар


                • #23
                  До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  какво е това ФТП и къде мога да прочета за тази пуста лампа.
                  ФТП, или папките, които може да те интересуват са тук
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...vod/Documents/
                  или тук
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/M...ntero/Manuals/
                  а за схемите за подгряване можеш да прочетеш тук
                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/p...dvigatelya.pdf

                  Обаче ще ти трябват малко руски или английски езици да поназнайваш

                  Коментар


                  • #24
                    До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                    Лука,малко йезуитски се измъкваш))
                    бе ужким едно и също четеме,а има не разбрали
                    витаги съм те признавал като енциклопедия,дай си окончателното мнение по въпроса
                    прочел си за лекия спор с колегата Скитник,ти си арбитъра.. е не викай четете..е четем)) и пак има разлики,баси
                    ако пък има некакви нови системи и схеми,бих се радвал да науча все пак-в спора се ражда истината

                    Коментар


                    • #25
                      До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                      Aa, не смея да давам окончателни и категорични мнения навсякъде, защото далеч не съм видял всичко. И аз знам повечето от нещата от тези файлове, нямам сервиз, както си мислят някои. Ето - по-долу се сърдят, че не давам инфо за взаимозаменяемост на скоростни кутии. Нямам толкова практически опит и затова не смея. А тук четат и хора със сервизи и опит, ама си траят. Не искам и да ми се смеят.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                        Благодаря.
                        Ще сричам, ще превеждам, с руския добре ама този английски ми е труден еля и технически хич го не вдявам.
                        Едно време 4 пъти в седмицата руски 1 път немски.
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Причина за изгасване на лампата за подгряване

                          Не мога да намеря схемите които обещах. Не си спомням и откъде съм ги докопал. Засега нека да приемем, че не съществуват за да не объркваме колегите. Може би е добре да бъдат изтрити публикациите ми в тази тема.
                          I get High by going Down

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X