Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

    Тъй като моето Паджеро в момента не е при мен и нямам как да проверя - трябва ми информация относно колко е хода и дължината разпънати (или сгънати, аз ще си сметна другата, ако имам и хода) на задните амортисьори, които оригинално се слагат на Паджеро 2, къса база, ако има значение. Ако някой има идея, ще се радвам да сподели.

  • #2
    От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

    И мен ме интересуват характиристините за които е отправил запитване колегата плюс същото инфо и за предните. Гледам, че на времето не му е отговорено, а се помъчих да открия същата техническа информация във форума, но не успях. Ще съм благодарен ако някой от колегите я предостави или пусне линк къде може да се види.

    Коментар


    • #3
      От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

      Успях да изровя това за регулируем.
      Преден.
      Заден.
      Или това за обикновен.
      Преден.
      Заден.
      Това всичкото за KONI. За KYB намирам само кат. номера. Общо взето трябва да е ясно и какъв точно е автомобила, та не знам колко съм улучил нещата.
      Това от Тук, и Тук. По принцип оригиналните би трябвало да са на KYB (демек KAYABA).
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

        Предните на трупър, паджеро 2 и терано са с еднакви дължини и захвати, тъй че поне за отпред можеш да търсиш информация за кой да е от 3-те.

        Дължини от сервизното ръководство на терано съм постнал тук:
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=101930
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

          Моето е 2,5 TDI 1997г. къса база, но въпроса ми беше породен от пост на колегата ibrahim в темата за съвместимост на частите на нашите автомобили Мицубиши - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=78170 В поста си същия е описал, че е поставил на Паджерото от зад предни амове от Волга и понеже не успях да се свържа с него да ми предостави повече
          информация започнах да се интересувам от размерите на амортисьорите на Паджеро ІІ. На Волгата ги открих : - Предни 247мм с ход 120мм.; Задни 333мм. с ход 200мм. Та струва ми се, че предните са малко къси за от зад и затова искам да сравня размерите.

          Коментар


          • #6
            От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

            Първоначално публикуван от axell73 Преглед на мнение
            ... че е поставил на Паджерото от зад предни амове от Волга ... На Волгата ги открих : - Предни 247мм с ход 120мм...
            Това е абсурд да го сложиш отзад на Паджерото. По спомен са нещо като 35/51 или 53 см, без да съм 100% сигурен, но ходът в никакъв случай не е по-малко от 16см.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Това е абсурд да го сложиш отзад на Паджерото. По спомен са нещо като 35/51 или 53 см, без да съм 100% сигурен, но ходът в никакъв случай не е по-малко от 16см.
              Точно тава ми направи впечатление и на мен и предизвика интерес относно дължината на оригиналните

              Коментар


              • #8
                От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                Хайде де нямя ли някой да помогне с точни размери, а не само с хипотетични спомени ????

                Коментар


                • #9
                  От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                  Сега видях темата-350/460 мм,мерено от центъра на отвора в долния край до долната тарелка на тампона в горния край.
                  Два дни карах с Fenox задни от Волга,тъй като скъсах единия оригинален на едно криво място.
                  Отзад съм с пружини от дълга база и оригиналните амортисьори идват къси.Сега сложих от Тойота Хайлукс /задни/.Размерите им са като на Волгата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                    Колега мога да ти предложа 2 задни ама от Волга, по думите на продавача. Амовете са някакви полски, маслени и двойно действащи, чисто нови. Купих ги на Витарата за лифта, ама се оказа че са къси 53 см. разпънати.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                      Първоначално публикуван от stkiid Преглед на мнение
                      Колега мога да ти предложа 2 задни ама от Волга, по думите на продавача. Амовете са някакви полски, маслени и двойно действащи, чисто нови. Купих ги на Витарата за лифта, ама се оказа че са къси 53 см. разпънати.
                      Това изглежда по-близо до оригиналния размер дето съм дал по-горе:
                      Max. Length [mm]-537
                      Min. Length [mm]-400
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                        Колеги какви са предимствата на волговите амове ?
                        По голям ход , по евтини или нещо друго .. ?
                        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                          Колеги какви са предимствата на волговите амове ?
                          По голям ход , по евтини или нещо друго .. ?
                          Е това и на мен ми е интересно. Ако са по-ефтини, значи требе да са оригиналните. Ако са оригиналните пък не знам колко време карат.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ход и дължина амортисьори Паджеро 2

                            Ми предполагам че единственото им предимство е в цената, а колко ще карат никой неможе да каже. Някои е написал на тях с бяла боя Мерцедес 124, което ще рече, че най-вероятно стават и за него.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X