Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч от ГНП-то на Паджеро-1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч от ГНП-то на Паджеро-1

    тече нафта от оста за подаване на газ/на ГНП/ на прастарото ми Пажеро 2.3 тд;напоследък зареждам от ЕКО-ПЕТРОЛИУМ -дизелът е почти безцветен/ от Солун/ и ... течът се увеличи, ...та въпросът ми е " трябва ли да свалям цялата помпа и да я изпр. за ремонт, или може/ мога / да се напр. нещо на място ,при положение че двиг. си работи нормално и дефекта е по -скоро козметичен и ...обонятелен

  • #2
    До: теч от ГНП-то на Паджеро-1

    Със сигурност няма нужда да я сваляш цялата. Може би ще се наложи да се свали само капака. Мисля, че там беше семеринг с формата на О-пръстен, който при теб се е спекъл.
    Това е въпросната джаджа за подаване на газ
    http://www.vepump.com/Control_Shaft.htm
    Видно е, че има каналче за този семеринг. Това пък е капака
    http://www.vepump.com/Pump_Control_Cover.htm
    Явно оста влиза отдолу на капака и ще трябва да се сваля.

    Не съм правил операцията и правя съчинение по картинка и по спомени за прочетено из руските форуми по темата.

    Коментар


    • #3
      До: теч от ГНП-то на Паджеро-1

      благодаря за бързата реакция, мисля да се пробвам в края на седмицата!!! ...тази семернга от каде може да се купи ..

      Коментар


      • #4
        До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

        Правил съм го това нещо. Трябва ти просто О-пръстен, горивоустойчив, има ги във почти всеки магазин за авточасти.
        Само че.... като махнеш капака, после втрудно се слага. Зада го поставиш обратно трябва да развиеш едно нещо като болт с контра гайка на него отзад на капака (откъм купето) - това мисля че е ограничител за оборотите или нещо подобно. Та е добре като го развиеш да си го отбележиш как е било преди....
        Успех.
        Don't hunt IF you can't kill
        първо 0883 после 333 накрая 448

        LZ1BGD

        Коментар


        • #5
          До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

          Първоначално публикуван от hammer Преглед на мнение
          Правил съм го това нещо. Трябва ти просто О-пръстен, горивоустойчив, има ги във почти всеки магазин за авточасти.
          Само че.... като махнеш капака, после втрудно се слага. Зада го поставиш обратно трябва да развиеш едно нещо като болт с контра гайка на него отзад на капака (откъм купето) - това мисля че е ограничител за оборотите или нещо подобно. Та е добре като го развиеш да си го отбележиш как е било преди....
          Успех.
          Мдам, вярно. Този винт е за основната регулировка на ГНП-то. Нормално даже е и пломбиран.

          Коментар


          • #6
            До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

            Чест проблем за тия помпи. Имаше дори още една тема за същото, май.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

              проблема беше решен днес, благодарение на бързата реакция на ПАЖЕРОВОД, за което отново благодаря. Ключ на темата.

              Коментар


              • #8
                До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

                Колега, другият път като правиш някоя такава интересна процедура - снимай и поствай тук за да черпят опит останалите. За всички нас става дума. Ако си помагаме с опит ще има по-малко такива дето да плачат, след като изгорят в някой именит сервиз.

                Коментар


                • #9
                  До: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

                  вземам си бележка, но стана сравн. бързо и откровено не ми мина през ум да взема апарат;определено ако човек си поиграе с няколко модела повр. помпи , от моргите напр.- хляба на много ''оториз. майстори'' маи ще свърши скоро

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

                    Протече и моето ГНП... за втори път... Първия път свалих капака на гнп-то и смених големия О-пръстен, който е отдолу на капака. Имаше и леко сълзене от малкото о-пръстенче дето е на оста за подаванена "газ". Потърсих такова о-пръстенче по магазиниете в Разлог но не открих - старото е "по - дебелостенно" а новите са по - "тънкостенни" и ... греда.. Сложих си пак старото, като позачистих и него и леглото и канала дето влиза оста. Наглобих ГНП-то и за досега нямаше проблем, но вчера протече, и то качествено.
                    Молбата ми е - ако някой е сменял въпросното о-пръстенче нека сподели от къде го е взел, или още по-добре някакъв номер на ремонтен комплект или каквато и да е информация която би ми помогнала. Аз междувременно ще търся, но не бих отказал малко помощ.

                    Благодаря предварително!!
                    Don't hunt IF you can't kill
                    първо 0883 после 333 накрая 448

                    LZ1BGD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

                      Дай някакви размери,и в понеделник ще ти купя и ще ги изпратя! Има тук един магазин,където има всякакви размери и дебелини!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч от ГНП-то на Паджеро-1

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Дай някакви размери,и в понеделник ще ти купя и ще ги изпратя! Има тук един магазин,където има всякакви размери и дебелини!
                        Благодаря за предложението, но вече поръчах ремонтен комплект и няма как да го откажа. Но ако не стане работата ще се възползвам от предложението ти. Благодаря много!! Лека вечер!
                        Don't hunt IF you can't kill
                        първо 0883 после 333 накрая 448

                        LZ1BGD

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X