Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сензор автоматично регулиране на фаровете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сензор автоматично регулиране на фаровете

    Колеги ,един от двата сензора за автоматично регулиране на височината на фаровете е заминал,регистрираната грешка не уточнява кой точно. Нови с доставка преден 700лв+ ,заден 500лв +,таааа въпроса ми е някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил? Буксите и кабелите са проверени - няма нагоряло или лош контакт. Сензора на предното стъкло си работи нормално в редки случаи грешката изчезва за няколко часа и после пак се появява. Когата е изчезнала машинките в самите фарове си работят също нормално. Дали има съвместими сензори от други марки или дали може да се рециклират старите? https://partsouq.com/en/catalog/genu...LYV98WAJ900436
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Zumbayo; 23-09-21, 17:23.

  • #2
    Няма съвместими сензори за тази система бъгава......аз се прецаках така преди 4-5 години и си купих оригинален (ръснаах се с 560 кинта) заработи малко и после пак отказа......този път беше преден и си казах стига .....помислих как да направя фаровете да се управляват ръчно ,а не автоматично адаптивно и си го направих с копче от Галант със съответната електроника( делител на напрежение ),копчето си пасна на гнездото и така я продадох колата......

    Коментар


    • #3
      виж в Алиекспрес
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #4
        виж му оригиналния номер и пиши в търсачката на жълтурите . скъпи са -20-30$
        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

        Коментар


        • #5
          Благодаря за напътсвията Али-ту ще бъде претършувано.

          Коментар


          • #6
            На супер мръсно място са турени и е въпрос на време да се предадат , при много паджерота се случва , особено , ако се карат по предназначение . И на други марки коли съм гледал где са и пак са си в киреча -ако са на пружини , въобще возилата , датчиците са си там .Но нашите мязат на жип и се калят повечко .
            Ти си прецени , дали да извикаш и механичната част , или само датчика -зависи в кво състояние са лостчетата ти . Въоръжи се с търпение , че от там се бавят по месец нещата , вече . Пиши ми , ако се затрудняваш . И докладвай за развоя
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • Zumbayo
              Zumbayo коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси много!! Механиката е бомба,раздвижена гресирана няма грешка с нея , поръчката е направена и ......чакам. Ако възникне още нещо по тях ще драсна,а като дойдат китайчетата ще пиша какво се е получило с тях.

          • #7
            Уплътнението на задния сензор беше заминало, има четири магнита вътре,два бяха ръждясали,а единият от двата раздробен.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Zumbayo Преглед на мнение
              Уплътнението на задния сензор беше заминало, има четири магнита вътре,два бяха ръждясали,а единият от двата раздробен.
              .....това се знае от 7-8 години, когато почнаха едно по едно да гърмят на Паджератата.....най лошото е ,че и побългаряване не може да се направи, пробвал съм много пъти да ги ремонтирам ,и до сега няма ефект защото магнитите са големия проблем.....

              Коментар


              • #9
                Китаеца е вече на място,грешката изчистина за 14$
                Прикачени файлове

                Коментар


                • large
                  large коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имаше ли как да се наклепа с някоя по-гъста грес, или да се шпаклова корпуса със силикон, да не влиза вода?
                  Пък най-добре е да имаш резерви.

                • didooo
                  didooo коментира
                  Редактиране на коментар
                  Щангичката не е оригиналната . От къде я намери тая ?

              • #10
                Бравос!!!
                Дано изкара.
                Много бързо дойде .Учуди ме . Намери ли някой търговец , който шипва от Европата ?
                Има ли "заден" и "преден" датчик , или се различават само по механиката ( която може и да се запази )?
                Моите съм ги олял яката с няколко слоя от ваксите , дето по принцип пръскам возилото отдолу , с надеждата да не влиза вода ,пък и някога да успея да го сваля .
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #11
                  Клепането не знам дали има голям смисъл,този в който беше влязла вода му беше скъсана семерингата. Отстрани беше здрав не е влизало между бялата и черната пластмаса вода.
                  ЗА идването бързо беше,даже беше на втората седмица в БГ ,но го мотарха по митници и пощи явно.търговеца беше от китай,руският вариант не ми дава опция за адрес в БГ🤨. Предния и задния датчици са еднакви👍🏻
                  Пс: последните дни в тез дъждове и след близка среща с добруджанска кал, шума и каманяк на едни ниви освен че се наблъска мъжката с кирпич колата и датчика(старият разпачатосандатчик) проработи🙃, беше със счупен корпус скъсана семеринга и захванат с две свински опашки вместо с винтове,но работещ😂,пазя си го за резервни магнити него.

                  Коментар


                  • #12
                    Според много хора , не е въпрос дали , а кога , ще се предаде сензорчето . Та си извиках едно : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sensor xenon pajero  1.jpg
Прегледи:228
Размер:201.6 КБ
ID:6789360Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sensor xenon pajero 2.jpg
Прегледи:211
Размер:324.7 КБ
ID:6789361
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • #13
                      Не се продава , само щангичката/биалетка , като резервна част , към тоя датчик . Фебест имат менте , срещу 85кинта . При Тойота , това се продава отделно и пътува от Китай ,към мен . А до като дойде, ще се мърдат фаровете ми с ТНТМ.
                      Прикачени файлове
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X