Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светеща лампа SRS Mitsubishi Pajero 1998 2.5 D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светеща лампа SRS Mitsubishi Pajero 1998 2.5 D

    Здравейте и предварително се извинявам, ако вече има публикуван подобен въпрос или информация по него!
    След интервенции по кормилната система и сваляне на волана свети постоянно лампата на еърбега.
    Има ли къде в София, да се закачи на диагностика и да се изчисти грешката или да се провери какво е?
    Поздрави,

  • #2
    Най вероятно само трябва да се зачисти грешката , все така става , ако сваля волана .
    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

    Коментар


    • #3
      Опитай да я изчистиш, като откачиш за малко минуса (-) на акумулатора.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        Не става, явно е нещо по-сериозно. Като я купувах ми я продадоха с обяснението, че волана е свалян да се претапицира, но излезна супер гняс после хехе. Лостчето за мигачите не връщаше и като започнахме да отваряме се оказа - поломен лентов кабел, потънала кормилна колона с около 1.5 см, разбита секторна кутия. Смених всичко и си заспа, но лампата си остава и трябва да се пусне диагностика някъде(съмнява ме, че е от еърбега на шофьора - но няма как по друг начин да го проверя).

        Коментар


        • #5
          Смених волана с друг, кожен. ами свети си
          Ако е от еърбега, моя все още го пазя. Кажи ако ще ти върши работа.

          Коментар


          • #6
            Благодаря, ще се възползвам! Ако е от него ще пиша на лично. Ама диагностика никой не каза, къде може да се направи?

            Коментар


            • #7
              Извикай си от Али , или от нашето Олх , едно ELM 327 c bluetooth - инвестирай 10лв и се оправяй сам . Ще ти потрябва и за други случаи ,и други коли
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #8
                Иначе във всеки сервиз ще ти го прочетат и занулят .
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #9
                  Скъсан лентов кабел.
                  8)

                  Коментар


                  • #10
                    Взех си ELM327 но не може да се свърже с ECU, най-вероятно трябва специален софтуер който да го прочете. Вие какъв използвате.

                    Коментар


                    • #11
                      Доста по-нова ми е колата и пак я чете .
                      Инсталирай си най-препоръчваното приложение , на телефона . Ако не стане с него , инсталирай друго.... Torque Lite
                      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                      Коментар


                      • #12
                        Мицубиши вграждат OBD2 протокола, който може да се прочете с ЕЛМ адаптера чак в моделите след 2001.
                        Това че буксата изглежда "нормално", не значи че говори правилния език.
                        Самия протокол се казва MUT. В конкретния случай, може да е и MUT-2 или 1.
                        Трябва да се търси софтуеър и интерфейс (адаптер), който поддържа MUT.

                        Коментар


                        • large
                          large коментира
                          Редактиране на коментар
                          Всъщност, може да се пробва това приложение
                          https://play.google.com/store/apps/d...arbit&hl=en_GB

                          Пише, че поддържа това:
                          Mitsubishi - (CAN/ECU, CAN/CVT, CAN/SS4II, CAN/AWC, MUT/OBD, MUT/GDI)

                          На тойотата ми показваше грешка, която Торк Про не виждаше

                          Имам и Галант от '99, ама колата не ми е под ръка за тест

                      • #13
                        Късно видях темата щях да те предупредя че с ЕЛМ не става.И аз така си купих за същия проблем.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X