Обява

Свий
Няма добавени обяви.

🚙Мигаща индикация на таблото за вкл. преден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 🚙Мигаща индикация на таблото за вкл. преден мост

    Здравейте, колеги! Става въпрос за мигаща индикация за преден мост(режим 4х4) като загрее. Докато е студен няма проблем. Това се случва при каране около 15-20 км,загрява хубаво и почва да мига лампата. След около 10-ина км светва и ABS-а. Като го угася ABS не свети, остава само индикацията за преден мост(да мига). Като пренощува качваш се и нищо не свети около 20км и пак същото. Ха сега да ви видяТуча е Паджеро Спорт 2.5 дизел 116к.с.Ако някой знае нещо да помага-почерпката от мен

  • #2
    Има много писано по темата, разгледай тук: https://offroad-bulgaria.com/forum/%...88%D0%B5%D1%88
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #3
      Тук става въпрос за Паджеро Спорт 2.5 турбо дизел 116к.с. Такова фабрично аз не съм виждал с блокаж на каквото и да било и с раздатка Super Select и мисля, че няма. Проблема при моето се проявява при по-висока външна температура около 30 градуса. Днес на 16 градуса нямаше проблеми. Другото, което прави впечатление е значителното нагряване на тунела около лостовете за управление на кутията пак, когато е жега. Който кара такова същото да сподели дали е така. И не на последно място къде и кой може да ги чете тези коли с тестер, ама читав не да се учиме тепърва.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от miro_slav Преглед на мнение
        Т....... ... . И не на последно място къде и кой може да ги чете тези коли с тестер, ама читав не да се учиме тепърва.
        И .. какво точно да му чете ... Евангелието ли?
        Мига ти лампата за преден мост, вероятно не е включен.
        Къде по трасето видя компютър, еле па с поне 10 датчика че и диагностика да му правиш?

        Отделно ... ела да го видиш L200 на живо, караме го всеки ден и си го диагностицирам и поправям и .... всичко. Еднакво е със Спорта ... разликата е само кучкарника ...
        Последно редактирано от CarTest™; 21-05-20, 19:53.
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          Колега, това се случва от нищото. Просто ей така, решава и светва. Малко по-късно светва и абс-а. Естествено, че затова има причина и ако има читава диагностика ще каже къде точно е проблемът. Предния мост не е включен-като го включа индикацията не мига, а светва постоянно-както си е по принцип. Когато двете лампи светят заедно(за предния мост мига, а тази за абс-а свети) като му включа предния мост индикацията за абс-а гасне

          Коментар


          • #6
            Трябва ти човек, който разбира от вакуумни системи. Препоръчвам ти да не ровиш сам, защото очевидно не знаеш какво правиш. На десния калник имаш един двоен вентил, който управлява предния мост. От него стърчат разни ваккумни маркучета и вероятно смуче въздух от някъде или самият вентил не затваря плътно. Но за проверка е хубаво да разполагаш с вакуум помпа и схема на свързване на вакуумите.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              Намирисва ми на датчика на предния мост, или лош контакт някъде по веригата. Можеш да започнеш от там колега

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X