Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Колега, тук се дават картони за спам за подобни безсмислени постове. Ако обичаш обоснови се. Ако знаеш нещо моля помогни. Никой не се е родил научен а форума е именно за това да си помагаме.
    Ти си на ход.
    и друго в тази свера съм от 12 години неможеш да го направиш без странични проблеми аиде сега ти си на ход

    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
    Кое му е невъзможното на приключението.
    факторите са много ядосахте ме краи
    Последно редактирано от kinex; 17-05-09, 22:47. Причина: сливане

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
      и друго в тази свера съм от 12 години неможеш да го направиш без странични проблеми аиде сега ти си на ход
      Това е ново.
      На колко инча лифт, Паджерото получава "странични проблеми".

      Първоначално публикуван от vili_dls
      факторите са много ядосахте ме краи
      Случайно имам време да те изслушам.
      Последно редактирано от kinex; 17-05-09, 22:48. Причина: сливане

      Коментар


      • #18
        До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

        Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
        и друго в тази свера съм от 12 години неможеш да го направиш без странични проблеми аиде сега ти си на ход
        Хаха колега не знам в коя "сВера" си ама с тия глупости се излагаш. Дано клиентите ти не четат форума. Познавам лично над 20 човека които карат с подложки над пружините и то от години по начин по който аз или собственичката на джипа никога няма да кара. Абсолютно никакви отрицателни последици за джипа не може да има от 5 см. подложки и натягане на торсионите с 5 см. последвани от реглаж. Наистина, моля те спри че става смешно....
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

          ако ти си професора или конструктора на Паджеро 2,инжинерите нямаше да измислят подходящото окачване,а щяха да продават транспортни ленти на метър за окачване,така,че не подвеждай хората от форума,които търсят помощ да си трошат играчките.Така,че не си открил килимчето на Аладин.
          Последно редактирано от kinex; 17-05-09, 23:00. Причина: Неправилен цитат

          Коментар


          • #20
            До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

            Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
            ако ти си професора или конструктора на Паджеро 2,инжинерите нямаше да измислят подходящото окачване,а щяха да продават транспортни ленти на метър за окачване,така,че не подвеждай хората от форума,които търсят помощ да си трошат играчките.Така,че не си открил килимчето на Аладин.
            Мисля че е време да спреш с празните приказки и най-накрая да кажеш нещо по темата.

            Коментар


            • #21
              До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
              Мисля че е време да спреш с празните приказки и най-накрая да кажеш нещо по темата.
              можех много да кажа стига да ме бяхте изслушали,а не да се правите на инжинери КРАЙ

              Коментар


              • #22
                До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                Ами колега, ти не се и опита нещо да кажеш.

                Коментар


                • #23
                  До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                  Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
                  можех много да кажа стига да ме бяхте изслушали,а не да се правите на инжинери КРАЙ
                  Добре тогава аз ще обясня, а ти ще кажеш дали е вярно.

                  При 2" лифт на окачването, без значение с подложки или с пружини, ако не се пипат амортисьорите, джипа започва да се люлее повече странично и става нестабилен.
                  Причината не е в повдигнатия център на тежеста, (това влияе много минимално все пак не говорим за Ф1), а в амортисьорите.
                  Заводския газов амортисьор излиза от работната си среда и си променя характеристиките, защото застава с 2" по-разпънат, а в него има един газ, които създава едно налягане, което е от изключителна важност за правилното абсорбиране на неравностите.
                  Така ли е.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                    Първоначално публикуван от vili_dls Преглед на мнение
                    можех много да кажа стига да ме бяхте изслушали,а не да се правите на инжинери КРАЙ
                    Добре де, просто кажи, каквото имаш. С приказки от сорта "не става", не помагаш много. Просто се аргументирай, и никой няма да може да ти каже нищо, стига аргументите ти да струват нещо.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Добре тогава аз ще обясня, а ти ще кажеш дали е вярно.

                      При 2" лифт на окачването, без значение с подложки или с пружини, ако не се пипат амортисьорите, джипа започва да се люлее повече странично и става нестабилен.
                      Причината не е в повдигнатия център на тежеста, (това влияе много минимално все пак не говорим за Ф1), а в амортисьорите.
                      Заводския газов амортисьор излиза от работната си среда и си променя характеристиките, защото застава с 2" по-разпънат, а в него има един газ, които създава едно налягане, което е от изключителна важност за правилното абсорбиране на неравностите.
                      Така ли е.
                      Това го знае всяко хлапе
                      Пламене, аз търся схема за подложки ама всичко в нашата страна е разбрано криво. Амортисьорите ще се сменят заедно с подложките. Ама колегата явно знае нещо което никой друг не знае, като гледам и няма да разбере....
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                        Ето размера на пружините.
                        Вътрешен диаметар-145мм
                        Външен-175мм
                        аз лично съм правил от гитенакс подложки.излязоха доста сполучлини 5 см дебелина.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Това го знае всяко хлапе
                          Пламене, аз търся схема за подложки ама всичко в нашата страна е разбрано криво. Амортисьорите ще се сменят заедно с подложките. Ама колегата явно знае нещо което никой друг не знае, като гледам и няма да разбере....
                          Къса база ли е? Ако да, може пружините от дълга база да свършат точно същата работа. Не знам само колко струват. Ако е дълга обаче, схемата отива подяволите.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Къса база ли е? Ако да, може пружините от дълга база да свършат точно същата работа. Не знам само колко струват. Ако е дълга обаче, схемата отива подяволите.
                            Мой приател беше счупил пружина на П2 дълга база , и си купи от къса база не виждам никаква разлика във височината на джипа:значи размера е еднакъв но може по твърдост да са различни!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                              Първоначално публикуван от тигьр Преглед на мнение
                              Мой приател беше счупил пружина на П2 дълга база , и си купи от къса база не виждам никаква разлика във височината на джипа:значи размера е еднакъв но може по твърдост да са различни!
                              По-твърди са обикновено. Съответно късата база ще щръкне малко.

                              Например прижините за терано на TrailMaster са:

                              -0см лифт за дълго са 5см лифт за късо
                              -5см лифт за дълго са 10см лифт за късо

                              Номерата за късо и дълго са еднакви, а само лифтовете - различни.
                              Последно редактирано от sparkybg; 18-05-09, 11:41.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Схема за подложки за задни пружини - Pajero 2 - КБ

                                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                                Ето размера на пружините.
                                Вътрешен диаметар-145мм
                                Външен-175мм
                                аз лично съм правил от гитенакс подложки.излязоха доста сполучлини 5 см дебелина.
                                Мерси Коко.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X