Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

    Моля ви каже те ми за този модел дали си струва да се копува става въпрос за семейна кола и малко извън пътя.
    До колкото знам няма нито блокажи нито бавни.
    Някой карал ли е такава джипка?
    Car audio & Off road club TETEVEN
    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
    GAZ 69 0ff Road '76

  • #2
    До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

    GDI двигателя е .... странен
    Майстор по такива двигатели имаш ли наблизо?
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

    Коментар


    • #3
      До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

      Има се всичко колега....централен диф и бавни....скоростите са СуперСелект....задно,4х4,4х4 закл. и бавни....големия проблем наистина е двигателя.Имах такъв 3 години безгрижно,продадох го на мой приятел и той се видя в приключение.В БалканСтар го гледат като извънземни и изписват нови скъпи и безсмислени части....греда .В Ратола е другия компютър - там е по зле...Има версия която не е GDI,търси нея....1.8 май беше.Иначе колата е супер,по старите са made in Japan,новите са made in Italy.Малко е тясна,но за града е перфектна.За оффроуд не съм имал проблеми - къса база,лека,твърда возия,идеалното АТВ
      IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

      Коментар


      • #4
        До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

        Майстор на GDI е Милен от Пловдив (0887791500), но колегата изглежда доста далеч от там и затова попитах.
        Този двигател си има предимства - мощен и харчи малко, но е много сложен. Другото е, че разпространените GDI са 1.8 и 2.4, а този 2.0....
        От там произлизат проблемите с обслужването - трябва човек, който знае какво прави. Частите са по-скъпи и третия проблем е че газова уредба не може да се сложи /при запазване работата на бензин/.
        Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

        Коментар


        • #5
          До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

          Няма кой знае какво да направи майстора като компа му вика Нъц!Единствения проблем е със електрониката на GDI/ /бензинов директен инжекцион/,много е чувствителна,и не можеш да и влияеш.Иначе агрегата е перфектен за мен....те затова го спряха от поточната линия
          IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

          Коментар


          • #6
            До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

            Единия типичен проблем е с натрупването на нагар, другия е електронния дросел, другото е дюзите, но вече е отработен начина на чистенето им, другото е електрониката на драйверите на инжекторите, датчици... а компютъра всъщност много рядко е проблема. Всичко това се прави и отработено, все пак от човешки ръце е правено Въпросът е, че е претенциозно и не е просто и евтино за поддръжка.
            Тук все още възхваляват карбураторите, а това е две стъпки по-нагоре
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #7
              До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

              Това значи че по-добре да го взема нов ако произвеждат още и да го карам до гаранцията.
              Car audio & Off road club TETEVEN
              Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
              GAZ 69 0ff Road '76

              Коментар


              • #8
                До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

                Има 1.8 наистина но са все къси бази.
                Тези които съм намерил са дълги предимно за това сам се навил.
                Car audio & Off road club TETEVEN
                Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI
                GAZ 69 0ff Road '76

                Коментар


                • #9
                  До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

                  Първоначално публикуван от Ivaylo_Jankov Преглед на мнение
                  Това значи че по-добре да го взема нов ако произвеждат още и да го карам до гаранцията.
                  в Германия се намират много запазени бройки - дори има такива с пробег 60-80 хиляди км... то си е като ново... според статистиката, сериозните дефекти са нищожен брой...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    До: Mitsubishi Pajero pinin 2.0GDI 129k.c.

                    Не съм много сигурен но по новите варианти който вече не са GDI вече нямат бавни скорости и супер селект както първите модели който бяха с GDI двигателите. Това е глупаво защото са превърнали иначе доброто джипче в градска кола.
                    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте колеги
                      вчера си купих едно пининче и на изключително 4х4 тоест само на заден мост на таблото долните лампички ( за задния мост) светят постоянно,а горните могат и като тръгна по рязко сякаш въртят и предните гуми.
                      Някой може ли да ми каже нормално ли е това.
                      Благодаря

                      Коментар


                      • Стоян Боюков-Sariones
                        Стоян Боюков-Sariones коментира
                        Редактиране на коментар
                        Па цяла тема съм пуснал. Залепена даже!

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X