Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правим с напредналата корозия по шасито?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво да правим с напредналата корозия по шасито?

    без да се свали шасито от купето няма да направиш нищо.

    Коментар


    • #17
      До: Какво да правим с напредналата корозия по шасито?

      А то колко трудно се сваля, при Паджеро 2 дълга база?
      И при мен по шасито има само и единствено леки повърхностни ръжди и незнам дали да не мина на варианта без сваляне на купето, или малко се поувличам?

      Коментар


      • #18
        До: Какво да правим с напредналата корозия по шасито?

        Поувличаш се, но то е от мерака!
        Аз продължавам да твърдя, че целият този огромен чанч по обезкостяването на рамата не си заслужава щом не можеш да и въздействаш отвътре. Просто скриваш отвън да не гледаш, а отвътре си продължава. Само нещо галванично чрез потапяне може би ще реши проблема, щом горещото поцинковане измята рамата, може би нещо на принципа на на анодната защита в бойлерите...

        Коментар


        • #19
          До: Какво да правим с напредналата корозия по шасито?

          Моят опит е с къса база ,но за около ден и половина извадих сам всичко салон табло педали врати пр. капак задна врата предна маска и калници отвих и тръбчките на горивопровода от долната страна на пода както и ръчната.Преди повдигането на купето от шасито извадих и кормилният прът и развих осемте гайки на тапоните които държът купето за шасито заедно с повдигането операцията отне около час и половина като купето го вдигнах с две лебедки отпред и отзад ,събирането ми отне ,за пускане на купето този път ползвах подемник - около трийсет минути ,но пълното окомплектоване на двигателният отсег и салона може би отне още една седмица тук обаче имах помощ от още двама човека.Проблема на дългата база според мен ще дойде от нуждата на по-голяма площ за работа около нея и по-тежкото купе ако се вади на лебедки.Но ще бъда искрен ако сега трябва да направя тази операция повторно ще се замисля сериозно и почети съм сигурен че ще се откажа.Ако се решил обаче да го правиш полмисли дали имаш необходимите условия в които да извършиш манипулацията а не мисли за времето при налични условия то е минимално е трябват и елементарни познания.Успех

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X