Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премеждия при -10 градуса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Премеждия при -10 градуса

    При една дизелова Регата така прескочи един зъб и изгуби ритъм и мощност като въртяхме много на замръзнала нафта.Провери го това нещо.

    Коментар


    • #77
      От: Премеждия при -10 градуса

      Не е горивният филтър, защото днес го смених и нямаше разлика. Ползвам този филтър, защото си беше такъв тип, когато купувах джипа. Както казах, той е със сменен двигател. По талон го дават 4D55, но в реалност май е 4D56, защото иначе филтрите за маслото не съвпадат. И аз не мога да кажа, дали е 55 или 56 със сигурност. Иначе мисля да изчакам да се постопли малко, поне температурите да станат над 0 градуса и да го запаля. Тогава, ако отново запали така, няма да ми хареса, определено. Евентуално по-нататък, ако всичко е наред към тогавашния момент, ще се хвана да прочистя горивната система, защото съм сигурен, че е пълна с всякакви боклуци.

      П.П. Направих няколко клипа, ще се постарая да ги кача в тубата и да пусна линкове тук.

      Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
      При една дизелова Регата така прескочи един зъб и изгуби ритъм и мощност като въртяхме много на замръзнала нафта.Провери го това нещо.
      Ако не запали, както трябва, над 0 градуса, мисля това да е едно от първите неща, защото не е изключено като вариант.

      Коментар


      • #78
        От: Премеждия при -10 градуса

        Ето ги и клиповете:







        На клипа двигателят звучи така, все едно наистина му е замръзнала нафтата, като и това не го изключвам като вариант, но ще се разбере, като се постопли.

        Коментар


        • #79
          От: Премеждия при -10 градуса

          Не го мъчи,прескочил е ремъкът.При мене беше същия звук.

          Коментар


          • #80
            От: Премеждия при -10 градуса

            Колега дали си проверявал интеркулера да не е позамръзнал и да не вкарва въздух достатъчно?Просто питам.Обикновено след години експлоатация се пълни с конденз и масло и пи минусови температури става тегаво че мръзне.Колкото по малко масло толкова по лесно мръзне.
            BMW X6

            Коментар


            • #81
              От: Премеждия при -10 градуса

              Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
              Не го мъчи,прескочил е ремъкът.При мене беше същия звук.
              Хипотетично, ако е прескочил ремъкът, какви могат да са щетите и как се ремонтира това? Предполагам се сваля старият ремък, намества се всичко на белезите и се слага нов, ако няма нещо счупено? И също така да попитам как се стекоха нещата в твоя случай? Благодаря!

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              Колега дали си проверявал интеркулера да не е позамръзнал и да не вкарва въздух достатъчно?Просто питам.Обикновено след години експлоатация се пълни с конденз и масло и пи минусови температури става тегаво че мръзне.Колкото по малко масло толкова по лесно мръзне.
              Честно казано не съм го проверявал, но силно се съмнявам да е от него. Лесна проверка може да се направи като го махна, което няма да е особено добре за двигателя, понеже въздухът няма да минава през въздушния филтър.

              Коментар


              • #82
                От: Премеждия при -10 градуса

                продухай тръбата от горивния филтър към резервоара(най добре да свалиш сондата и да и изчистиш цедката)след това свали интеркулера,свали маркучето от филтъра към помпата(влиза в една тръбичка)махни въпросната тръбичка и под щуцера с който се завива към ГНП-то има една много фина цедка,изчисти и нея,смени отново горивния филтър(може дори да сложиш от тези прозрачните пластмасовите само за пробата) и след това гледай ремъка.
                Заради задръстена цедка на ГНП-то аз съм се движил към 30-40 километра на ТОПЛО време без мощтност,пък какво говорим за зимата.
                Mitsubishi Pajero 2.5TD 1996 къса база
                0883 39 72 04

                Коментар


                • #83
                  От: Премеждия при -10 градуса

                  При моя случай я карах при майстор и това ми каза но какви бяха последиците не помня че беше отдавна.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Премеждия при -10 градуса

                    Първоначално публикуван от ichods Преглед на мнение
                    продухай тръбата от горивния филтър към резервоара(най добре да свалиш сондата и да и изчистиш цедката)след това свали интеркулера,свали маркучето от филтъра към помпата(влиза в една тръбичка)махни въпросната тръбичка и под щуцера с който се завива към ГНП-то има една много фина цедка,изчисти и нея,смени отново горивния филтър(може дори да сложиш от тези прозрачните пластмасовите само за пробата) и след това гледай ремъка.
                    Заради задръстена цедка на ГНП-то аз съм се движил към 30-40 километра на ТОПЛО време без мощтност,пък какво говорим за зимата.
                    Благодаря! Мисля да направя такава процедура, но поне да се постопли малко. Направо цялата горивна система да се почисти ръчно, без химии и добавки. Днес, при смяната на горивния филтър, ми замръзнаха ръцете на -11 градуса. Нищо, че смяната продължи 15 минути де, но все пак.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Премеждия при -10 градуса

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      То не е интересно откъде е нафтата а кога е доставена.
                      Абе случва се да е интерерсно откъде е. Аз и друг път съм казвал - имам случай на строшена помпа от нафта на "мидичката", дето Пенчо я хвали. А колега има посещение във фирмен сервиз за пълно промиване и смяна на филтри преди месец, при има-няма -5 градуса. От друга страна лятото на връщане от морето сипах инцидентно от "скъпата им" - имаше съвсем осезаема разлика към по-добре спрямо предната.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Премеждия при -10 градуса

                        Само V-то става, всичко друго е най-гадното на пазара, ама няма да се обосновавам, че не е за тази тема.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #87
                          От: Премеждия при -10 градуса

                          Силно ми звучи като "пикаещи" дюзи с много кофти нафта на студено време. Имаше една рецепта с Castrol TDA и бездимно двутактово масло за резачки. Вършеше много добра работа за прочистване на разпръсквачите.

                          Sent from my HTC 10 using Tapatalk

                          Коментар


                          • #88
                            От: Премеждия при -10 градуса

                            Ремък може да прескочи ако си го палил на скорост иначе от само себе си малко вероятно, при прескачане повече от 2-3 зъба чупи кобилици ,на мен ми звучи като не работещ авансатор на помпата може от кофти нафта може да е дал фира,но това на домашно няма да можеш да го оправиш иска стенд
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Премеждия при -10 градуса

                              Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                              Ремък може да прескочи ако си го палил на скорост иначе от само себе си малко вероятно,при прескачане повече от 2-3 зъба чупи кобилици ,на мен ми звучи като не работещ авансатор на помпата може от кофти нафта може да е дал фира,но това на домашно няма да можеш да го оправиш иска стенд
                              +1, ама ми писнА да го повтарям.

                              В помпата се отлагат лайна като грес, и се оправя само с почистване, и ако е в комбинация с пикаещи дюзи, които се оправят само с нови разпръсквачи, се получава точно това.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Премеждия при -10 градуса

                                Лично аз в подобна ситуация бих сложил 1л спирт да обере водата, и бих пробвал 1-2 курса с Бардалската добавка за чистене и чак тогава бих минал на разглобяване на дюзи и помпи.

                                Sent from my HTC 10 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X