Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

    Здравейте. Появи ми се проблем с машината........изчезна ми трети цилиндър. Сменени са свещи,кабели,дистрибуторна капачка........и пак не работи. Компресията е 10атм. на всеки цилиндър. Отворих главите и направих цялостен ремонт на клапаните и пак нищо. Последното което ми остана на акъл е да не работят дюзите, но уви всичко работи на газ и на бензин. От аспуха мирише на неизгоряло гориво а в същото време има и ток на свещите , и дюзите работят...............................

    ще съм благодарен ако някой успее да помогне

  • #2
    От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

    Ако си с газов инжекцион, може да имаш грижа с веригата за дюзите на 3 цилиндър, примерно реле в газовото ЕКУ. Ако инжекционът е новопоставен, по всяка вероятност са разменени проводниците там, където режеш кабела на бензиновата дюза.
    Също така, може да провериш ЕКУто на самата кола, дали няма проблем с драйвера на 3 цилиндър.
    Последно редактирано от Scrapheap; 22-04-16, 21:51.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

      с газов инжекцион съм. разменях дюзите и кабелите и пак не работи. значи проблема не е в дюзите.
      дай жокер какво е ЕКУ и къде да го търся

      Коментар


      • #4
        От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

        разбрах какво е , сега оставя да се разходя по моргите за проба

        Коментар


        • #5
          От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

          Как си разменял кабели и дюзи?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

            Първоначално публикуван от KOCEDM Преглед на мнение
            разбрах какво е , сега оставя да се разходя по моргите за проба
            И ако може да споделиш какво е, за да бъде от полза на други колеги. Благодаря!

            Коментар


            • #7
              От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

              предположих че проблема може да е в газовата дюза и размених самата дюза на 1ви и 3ти цилиндър както и управлението и но нямаше ефект и за това инвестирах в отваряне на мотора. имах съмнение че имам потънал клапан защото от време на време се чуваше пукане в аспуха но уви. всички клапани са си на мястото, леглата почистени и т.н. олекнах с около 700лв. а проблема си остана. трети цилиндър се е затрил някъде по трасето

              разбрах какво е ЕКУ а не самата трагедия.успея ли да намеря проблема веднага ще го споделя

              Коментар


              • #8
                От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

                Възстанови връзката на срязания за газта проводник на бензиновия инжектор на съответния цилиндър, включи на бензин и виж какво се случва.
                Буксите на инжекторите да разменяш е силно безсмислено. Всяка е сфазирана със съответния цилиндър.
                С кой двигател си? 24 или 12 клапана?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: ПАДЖЕРО 2 3000V6 ПРОБЛЕМ С ЦИЛИНДЪР

                  12 клапановия

                  ако е удобно дай някакъв номер на л.с

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X