Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

    Здравейте колеги,
    Днес си купих Паджеро 3, 3.2 DiD, 2002 година, къса база, автоматик. Колата много ми допадна, изглежда запазена и основните агрегати работя, държи се добре на пътя и няма тропане и тракане по окачването. Покарах я и си поиграх с каквото можах, скорости, блокажи, светлини и т.н. Има един сериозен проблем – парното не работи. Изчаках я да загрее и след 30-40 мин. каране, се усеща леко загряване на въздуха от духалките, но леко. Видимо има антифриз, който седи на максимума в преливника. Перката зад радиатора се върти, а стрелката на таблото стои постоянно малко преди средата. Всичко изглежда съвсем нормално, колата си има мощност, върви чудесно, нямам никакви забележки, освен това, че няма парно, а до колко знам това може да е следствие на тежки проблеми по мотора и охлаждащата система. Моля за съвет, какво да правя?

  • #2
    От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

    Би трябвало в казанчето на парното да влизат два маркуча. През единия влиза охлаждащата течност, а през другия излиза. Ако единия е горещ, а другия студен или леко топъл, то тогава най-вероятно ти е запушено казанчето на парното.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

      Благодаря,
      утре ще проверя температура на маркучите, стига да ги намеря и да стигна до тях, ако е възможно. На пoвечетo коли завират радиаторите за парното в кучи гъз.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

        Първоначално публикуван от dmk213 Преглед на мнение
        Благодаря,
        утре ще проверя температура на маркучите, стига да ги намеря и да стигна до тях, ако е възможно. На пoвечетo коли завират радиаторите за парното в кучи гъз.
        До колкото знам, обикновено радиаторите за парното се намират вътре в купето. Може би има и други случаи, в които радиаторите се намират и на друго място, но все още не съм срещал такива. Иначе, ако ти е вътре в купето, гледай кои маркучи излизат от купето и бързо ще се ориентираш. Късмет!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

          Благодаря за съветите. След множество тестове от моя страна и след тестовете в сервиза се стигна до извода, че наистина радиаторчето на парното е трайно запушено и потока на течност през него е нищожен, което води до липса на отопление. Сега предстои по-трудното, първо да намерим такова радиаторче и второ да разглобим цялото табло за да го сменим.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

            Здравеите колеги


            Имам подобен проблем като този на колегата
            Колата е Паджеро 3 3,2дид дълга база 2001г.
            Парното ми е СЛАБО
            От няколко дни се опитвам да отстране проблема , но резултата е минимален


            Отначало едва се усещаше - когато го наглася на 29градуса - духа направо хладно , когато го намаля на 27-28 и да духа само централно - духа сравнително топло само от двете леви духалки ( от десните хладно ) , в краката от ляво - не духа , от дяно - духа , но хладно / на прозореца духа , но хладно
            Установих , че когато карам колата с повече газ - парното духа по-топло ( когато съм спрял на място - духа топло ) когато дигна оборотите 2500-3000 в движение или на място - разликата е осезаема - духа много добре


            Смених термостата два пъти , но нямаще видим ефект.
            Проверих маркучите към парното - и двата са топли
            Горния маркуч към предния радиатор е топъл
            Долния маркуч между радиатора и термостата е савсем леко топъл
            Стрелката на температурата НЕ сочи 90градуса , по соко сочи около 80 ( дори и след смяната на термостатите ) Но съм я виждал да мърда нагоре - на магистрала по баир , дигна няколко пъти НАД 90 градуса ( около 100 ) и след баира си падна пак на около 80
            Сменил съм филтъра на купето
            Погледнах тази клапа която е над филтъра - видимо отваря и затваря
            Промих радиатора на парното както е описано в доста теми ( от маркучите зад двигателя ) излезе доста ръжда , но след тази операция , можеби имапе най-голям ефект ( парното започна да духа топло и от духалките в дясно , но най-лявата намаля , на стухлото и в краката - положението е същото като преди. Положението с оборотите е същото , Когато е на ниски обороти - парното едва се усеща , но когато я карам с повече газ е идеално )

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

              Радиаторчето е повредено. Паднала му е преградата между входящия и изходящия маркуч и вероятно е полузапушено. При това положение дори и напълно да го промиеш и отпушиш, ще духа някакво топло само на високи обороти. Сменяй с ново и ще имаш парно да ти отлепи подметките ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

                Да споделя как си реших проблема със запушеното радиаторче на парното, може би временно, но поне за сега духа около 60 градуса когато е на макс. Маркучите от радиаторчето минават под купето там където са краката на пасажера от дясно и там е най-удобно за разкачането и промиване му. До сега това упражнение го правих около 5-6 пъти през около 10-15 дена, като при всяко промиване с "Back-Flaching" (водата се пуска в обратна посока през радиатора) излизаше не малко ръжда - която го запушва. Тръбите към радиаторчето са с диаметър около 16-18 мм и захващането става с маркуч 3/4 и към чешмата. За зимата съм си измислил една система с въздух под налягане от компресор и 10л. туба от минерална вода ...... но дано не се стига до там Забравих да споделя че за маркучите които отиват към двигателя си подготвих тапи, за да не изтича антифриза от двигателя. Успех с решаването на проблема и да отворя една скоба - ново радиаторче успях да открия само ново-оригинално на цена от около 600 лева.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с парното на Паджеро 3 3.2 DiD

                  Промивката помага, но не решава проблема ако е изгнила преградата между входящия и изходящия поток. Ако е така, на ниски обороти ще грее само частта между тръбите и парното ще е от никакво до едва осезаемо. Което си е проблем при каране на градско и висене по задръствания и светофари. Имаше фирми, които ремонтират или изработват радиатори по мостра. Предполагам ще е по-евтино от оригиналното и със сигурност ще работи по-добре от старото.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    Темата е стара но,
                    При мен проблемът е, че парно имам само от страната на шофьора.
                    От най- левия отвор излиза най- горещия въздух и температурата намаля като в най- в дясно си духа студено.
                    Същото е положението и при духалката за предното стъкло. От ляво духа топло от дясно студено.
                    Моля за съвет, къде да търся проблема.
                    TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Diff Преглед на мнение
                      Темата е стара но,
                      При мен проблемът е, че парно имам само от страната на шофьора.
                      От най- левия отвор излиза най- горещия въздух и температурата намаля като в най- в дясно си духа студено.
                      Същото е положението и при духалката за предното стъкло. От ляво духа топло от дясно студено.
                      Моля за съвет, къде да търся проблема.
                      Заседнала или счупена клапа за топло/ студено.
                      Без сваляне на таблото няма да се реши проблема.

                      Коментар


                      • #12
                        Погледни си антифриза , дали не е във вид на боза ?
                        Бих препоръчал на коли с чугунени блокове , да не използват G12 . Тотална промивка (не само на радиатора , а и на ДВГ и на радиатора/радиаторите на парното ) и сипване на марков син , или зелен антифриз , няма да навреди .
                        TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                        Коментар


                        • #13
                          Системата е измита. Антифриза е сменен.
                          Парно си има но само от лявата част на салона. Най отдясно си духа студено. Ще се разглобява таблото май. Дано само тази клапа да се ремонтира, че нова сигурно е цифра ?
                          TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                          Коментар


                          • #14
                            С продухване на радиаторчето нещата се пооправиха отпред.
                            За салона продухването и смяната на тръбите не помогна. Самите тръби са горещи, клапата топло/студено видимо се движи но от духлаките под седалките си духа студено.
                            Радиаторче като нова част не се продава!
                            TOYOTA HiLux Surf SSR-X 2.4 EFI Diesel

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Diff Преглед на мнение
                              С продухване на радиаторчето нещата се пооправиха отпред.
                              За салона продухването и смяната на тръбите не помогна. Самите тръби са горещи, клапата топло/студено видимо се движи но от духлаките под седалките си духа студено.
                              Радиаторче като нова част не се продава!
                              ....продават се , от 120 до към 300 кинта вървят, но моли се да не го сменяваш ти, че ще се видиш в чудо.....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X