Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

    Знам че е писано много по въпроса, но аз да опиша точно мойте симптоми и да ми кажете от къде да започна.


    Като тръгна на дълъг път карам 90-110 максимум и забелязвам че при 110 по-продължително каране почва да загрява. При отваряне на капака се вижда как е изфвърлила течност от раз. казанче и цялата лява гума е мокра. Вода няма/антефриз няма в радиатора и горния маркуч е празен.
    Наливам около 2-3литра вода за да се напълни до горе. След като загрее повечко и вече в системата няма само антифриз а повече вода се виждат балончета в раз. казанче докато изтине.

    Мисля че това го прави се при по-продължително каране на високи обороти но трябва да пробвам и да го загрея повечко в градски условия.

    Проблема се появи това лято като се връщах от морето. Джипа го имам от 1год. До сега съм сменил водната помпа защото сълзеше и губеше антифриз. Още като го купих смених капачката с нова но не оригинална.

    Сега се чудя дали само със смяна на нова капачка оригинална ще се реши проблема или работата заминава за гарнитура или глава.

  • #2
    От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето.

    Едно към едно като при мен - градско не барва нищо, на път спираш през 50км да наливаш вода.
    Оказа се прегоряла гарнитура на главата... само, че дупката беше малка и това бе причината при каране на по-ниски обороти да не се усеща проблема.
    Ако все пак искаш да си 100% сигурен, може да отидеш в сервиз да проверят дали имаш изгорели газове в охладителната система.

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

      А с какво проверяват в сервиза за газове. Ориентировъчна цена за смяна на гарнитура в сервиз може ли да ми кажеш.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
        А с какво проверяват в сервиза за газове. Ориентировъчна цена за смяна на гарнитура в сервиз може ли да ми кажеш.
        100 % гарнитура на глава,това е леката версия,тежката е и глава.Когато имах такова паджеро играх тежката версия, комплект гарнитури,нова глава,нов радиатор,ново виско,нови болтове за главата,и други ситни подробности ми излязоха около 2-2200 лв,преди 3-4 години.Но не съжалявам,от тогава до преди 2 дена,тогава го видях за последно е минало 70000 км без проблем.............

        Ремонта си го правих сам.........ако мога да ти помогна с нещо казвай........
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

          Ами да ако може да ми помогне някой , не мога да намеря дифтунгите на дюзите в коя графа са и колко са по 2 на дюза ли или по една . ОЕМ номер ми трябва

          http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...3R0ZM1LYlyxr85

          VIN: JMB0NV460SJ008615

          Частите които смятам да поръчам са :

          Гарнитура на глава
          гарнитури - изпускател
          гарнитури - всмукател
          антифриз
          дифтунги на дюзите

          Ако изпущам нещо друго важно което ще ми трябва за ремонта кажете.

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

            Т. нар. "гумички" за клапаните.Светотатство е свалена глава да не се ревизира.
            Успех!
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

              И тях ми е трудно да ги намеря в сайта който посочих.

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                MD070717 4бр,MD070718 4бр,MD068355 4бр последните са много важни!!!Никъде не се споменава шлайф на главата????Там има секс с бренерите заради който шлайфа ми стигна половината от стойността на новата глава,престъпление е и тази проверка да подминеш,нови болтове ............


                ME200524-8бр това са ти гумиците на клапаните дето казва Жеката

                Имали друго докато съм загрял...........
                Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                  Шлайф а на главата е ясно ще я пращам на едно място в Казанлък нямам представа колко пари ще струва услугата ? Колко ти излезна на теб ? А нови болтове защо да сагам ако старите са наред ? Болтовете скъпи ли са ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                    Прочети пост 4!!!!Аз не съм шлайфал,защото избиването-набиването на бренерите преди и след шлайфа както и няколкото легла на клапани който трябваше да се сменят,както и заварките по главата защото няма начин да няма цепка поне 1,стигнаха 2-3 от стойността на чисто нова не оборудвана глава с бренери в нея.Купих я прехвърлих си карантиите от моята паснах и направих клапаните с луфтомера и я метнах на мотора с нови гарнитури,стегнах я с нови болтове,щото старите се разтягат и газ..................

                    Там на "едното място" в Казанлък като я занесеш им кажи да я надуят за цепки,въпреки,че ти сам ще ги видиш като я свалиш......
                    Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                    Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                    Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                    Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                      Дано да няма цепки , защото в момента не мога да отделя много пари и ще си стои в застой.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                        Дано да няма цепки , защото в момента не мога да отделя много пари и ще си стои в застой.
                        Ми като са кът парите, защо искаш да ги пилееш!?
                        Нищо не поръчвай, виж първо с главата какво е положението!
                        Гарнитура глава на тоя етап не трябва да купуваш, защото не знаеш какъв размер ти трябва. Освен това, по наште магазини има читави гарнитури глави и гумички на клапаните.
                        Другите гарнитури, ако се свалят читаво и са запазени се използват.
                        Антифриз има под път и над път.
                        За дифтунги на дюзите ще търсиш Сашко от форума.
                        Трябва да се направи и ревизия на агренажа и охладителната система, които ще глътнат още пари, така че си оптимизирай средствата!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                          Веригата я смених преди 5месеца , водната помпа също. Ревизирах виското ремъци също. Така че там няма нужда от смяна на нищо там. Може ли линк към профила на сашко. Ок ще глобим и тогава ще поръчам частите.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                            Сашко

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро 2.8td изхвърля антифриз от казанчето

                              Да вдигна темата и ще кажа до къде стигнах :

                              Разглобихме главата , пратих я да я надуят , тестват и шлайфат в Казанлък. Там ми казаха че е леко крива и взеха 3 десети от нея , тестваха я и казаха че не е пукната . Сменени са гумичките на клапаните няколко пула и всичко е напаснато там. С една дума получих главата като чисто нова . Сглобихме всичко както му е реда като първо зачистих блока със скоч брайт за да пасне добре гарнитурата. Запали си перфектно и няма проблем и като гледам сега ми се струва че не надува вече . Поне не ми хвърля течноста през разширителното казанче. Само че сега имам друг проблем "дано да е друг" . Като я назоря на баир само на баир (на равно мисля че не го прави проблема) със 100 примерно и почва да загрява не съм я чакал да видя дали ще стигне до червеното но и не мисля . Просто стрелката се вдига доста по-нагоре от нормалното и има нещо гнило .

                              След като сглобихме главата налях вода за да видя дали ще има някъде течове . След като се назори водата почва да кипи и се изпарява трябва да доливам течност . С вода разбрах че няма да стане . Сложих антифриз и съм до сегашното ниво загрява без да кипи и да губи течност но ЗАГРЯВА .

                              Какво направих до сега:
                              Преди ремонта на главата ми беше протекла водната помпа и я смених така че тя е нова .
                              Смених термостата с нов - без резултат

                              Радиатора ми не е първа младост и го бях забелязал че капе от кранчето за изпущане (смених о-пръстена и се оправи) , но днес гледам че и от другата страна сълзи отнякъде .

                              И така за сега съм набедил радиатора след като капе следователно няма да задържа налягане и ще вдига температура по-рано .

                              Така или иначе смятам да купувам нов радиатор , няма да го оставя с теч , но дали ще е от него . Какъв е варианта да не са направили нещо както трябва главата и пак да загрява или надува от нея , защото преди ремонта пак ми го правеше при високи обороти на 5 та .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X