Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Права тръба за изпускателна система?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Права тръба за изпускателна система?

    Здравейте, колеги! Тъй като ми се появи проблем с изпускателната система, т.е. от колекторите до края на системата гърнетата са изгнили, а също така и тръбите, се замислям да сложа тръба от колекторите до където реша да я извадя, било то отзад или отстрани. Какви според вас ще са плюсовете и минусите на тази система? Става въпрос за Паджеро 2 2.5 ТД дълга база. Не го правя с цел гъзария, а опростяване на системата и може би по-лека работа на двигателя. Изчетох мнения из форума, че е много вероятно звука да е силен, а ми се иска това да го избегна. И също така възможно ли е да се сложи някакъв "заглушител" и пак да е с права тръба? Благодаря!

    П.П. Под права тръба имам впредвид да е само тръба от началото до края, а не че тръбата ще е изцяло права.

  • #2
    От: Права тръба за изпускателна система?

    След кривката под колекторите, монтираш мека връзка. Малко след нея се заварява резонатор-малко гърне, и след това може да се изведе от страни, където ти харесва! Успех!
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #3
      От: Права тръба за изпускателна система?

      Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
      ........ се замислям да сложа тръба от колекторите до където реша да я извадя, било то отзад или отстрани.....
      Мога да кажа за ефекта от същата процедура но, на 3.0 бензин.
      Не съм забелязал "по-лека" работа на мотора (да не кажа обратното), мога да кажа за звука че е НЕпоносим, за няколко излизания по-гората(защото не бих си позволил да го карам по шосето така) ми гръмна главата, все едно си свалил гърнетата на Газ-ка. После във сервиз за нови, сега е мед за душата, мога да го слушам денонощно.
      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
      (А1+)
      О877ООО98О

      Коментар


      • #4
        От: Права тръба за изпускателна система?

        Aко се търси бюджетно решение- просто сложи някaкво гърне. Може и от лекa колa около 2 литрa.
        Хвaщaм се нa бaс че нямa дa усетиш рaзликa в поведението.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #5
          От: Права тръба за изпускателна система?

          Турбото дава доста голям ефект на заглушаване, така, че може да се пробва и само с тръба.
          По камионите които ремонтираме-дали ще има ауспух, или не е почти без значение, ама те са си доста шумни по принцип.

          Абе без проба няма да стане, колко му е да вземеш малко тръби от някоя морга(ама от ауспуси, че материала е по-друг), да ги наставиш една за друга, и да пробваш.
          Аз лично така бих направил, а тук само да споделя какво мисля да правя, и после да се похваля разбира се.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Права тръба за изпускателна система?

            За в гората ще става, по пътищата не знам, сигурно и в КАТ не знаят.
            Турбото си е най-добрият заглушител, виж F1 не същата, откакто сложиха турбо.

            Коментар


            • #7
              От: Права тръба за изпускателна система?

              Дано не караш сред хора с това. А защо не си сложиш нормални гърнета?
              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар


              • #8
                От: Права тръба за изпускателна система?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Турбото дава доста голям ефект на заглушаване, така, че може да се пробва и само с тръба.
                По камионите които ремонтираме-дали ще има ауспух, или не е почти без значение, ама те са си доста шумни по принцип.

                Абе без проба няма да стане, колко му е да вземеш малко тръби от някоя морга(ама от ауспуси, че материала е по-друг), да ги наставиш една за друга, и да пробваш.
                Аз лично така бих направил, а тук само да споделя какво мисля да правя, и после да се похваля разбира се.
                Прав е Кольо , че турбото е голям заглушител !
                На моята Тойота (4000 кубика с турбо ) сложих само тръби ,без резонатор и гърнета (но изведени до отзад ) и шума в купето си е както преди.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  От: Права тръба за изпускателна система?

                  Благодаря за съветите! Най-вероятно в началото мисля да взема тръбва Ф52х2 от железарски магазин и да я огъвам, заварям за планки и после да я монтирам и да видя, дали резултатът ще е задоволителен. Мислил съм си да взимам от морга, понеже материала на тръбите е по-специален, обаче веднъм взех втора ръка и не ми се иска отново. Вярно, издържа ме горе-долу 3 години (имам впредвид, че не се разпадна, иначе след моята употреба беше цялото в ръжда, и изгнило, и много дупки се появиха по гърнето и по тръбите, от където "издиша"), но ми се иска да пробвам нещо ново и различно. Ще пробвам с тази тръба и ще я поставя и ще видя как се чува. Ако наистина е много силно и непоносимо, ще монтирам мека връзка и пак ще тествам, след това може и гърне и така, докато звукът стане задоволителен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Права тръба за изпускателна система?

                    Ако я изкараш отзад,няма да усетиш разлика в шума(може би-малка). Само че,тази тръба от железарията ще ти изкара пак толкова,колкото тази от моргата,а може и по-малко.
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Права тръба за изпускателна система?

                      И така, днес се захванах с поставянето на цяла тръба. Разкачих всичко старо след изпускателния колектор и от там нататък сложих цяла тръба, която се състои от две части. Само от старото гърне взех захвата към изпускателния колектор, понеже е по-специфичен. Всичко останало е тръба Ф51х2. Към края на тръбата направих планка, където се държи към един тампон. Като цяло звукът е приличен, като за права тръба, но ми се струва, че е прекалено шумно, за да се кара в градски условия. Ще пусна 1-2 снимки и един видео файл, за да чуете за какво става въпрос. Евентуално мисля по-нататък да сложа към края едно гърне, като за заглушител. Та днес това направих. Приемам всякаква градивна критика и съвети, относно подобряването на звука. Благодаря!

                      П.П. На снимките двете части само са накапани, след това е направена цялостна заварка. Не съм оставил тръбата в такова състояние. Щеше да бъде хубаво и да я боядисам, но не остана време днес. Евентуално утре може да я свърша тази работа.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-27 15.57.57.jpg
Прегледи:1
Размер:202.7 КБ
ID:5645253Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-27 15.58.07.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5645254Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2015-02-27 15.58.14.jpg
Прегледи:1
Размер:205.8 КБ
ID:5645255

                      Коментар


                      • #12
                        От: Права тръба за изпускателна система?

                        Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                        След кривката под колекторите, монтираш мека връзка. Малко след нея се заварява резонатор-малко гърне, и след това може да се изведе от страни, където ти харесва! Успех!
                        Аз съм го направил така на моя 2.8
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Права тръба за изпускателна система?

                          Така направена тръбата с тази чупка е остра и ще прогори точно там в снадката,трябва мека връзка или обла кривка.......
                          Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                          Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                          Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                          Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                          Коментар


                          • #14
                            От: Права тръба за изпускателна система?

                            Аз бих ползвал неръждавейка. Напоследък има доста по вторичните, че и термоустойчива. Само докарай звука на прилично ниво, да не го обезшуми някой с флакон ПУ пяна в ауспуха.
                            I get High by going Down

                            Коментар


                            • #15
                              От: Права тръба за изпускателна система?

                              Намери си някоя кривка със същия диаметър а след това някъде където имаш място сложи само средно гърне (право) няма значение от какво само да е със същия диаметър и става супер получава се приятен нисък звук или поне при мен се получи така на 2,8 ТD .Успех
                              Audi a4 2,5 tdi
                              Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
                              Не всичко, което има две бузи е лице!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X