Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на място

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тресене на място

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Според мен е обратно, високи са ти оборотите като загрее и затова увлича на Д + спирачка.
    Но нека колегите с автомати кажат как е при тях.
    Ами то по скоро не увлича, а само тресе по силно отколкото на неутрална и паркинг и 3та и 4та ги включва със забавяне. Има 1 копченце на скоростния лост, трябва ли да е натиснато или не?

    Коментар


    • #17
      От: Тресене на място

      Първоначално публикуван от go6o_lud Преглед на мнение
      Има 1 копченце на скоростния лост, трябва ли да е натиснато или не?
      С него разрешаваш дали да превключва до 4-та или само до 3-та.

      Коментар


      • #18
        От: Тресене на място

        Мерси, пробвах го вчера Само да попитам има ли много разлика в разхода само на заден мост и на 4 по 4 бързи?

        Коментар


        • #19
          От: Тресене на място

          Първоначално публикуван от go6o_lud Преглед на мнение
          Мерси, пробвах го вчера Само да попитам има ли много разлика в разхода само на заден мост и на 4 по 4 бързи?
          А и така и не разбрахме от къде е това тресене на място..

          Коментар


          • #20
            От: Тресене на място

            Тези оборати на загряло са високи, прав е Паджеровод. Моето на студено държи 1100, на загряло около 750 та и по малко.Има малка вероятност тресенето да е и от това. Може би не е зле да се види и сервомоторчето за празния ход, може да е зацапано. Някъде тук имаше и тема как се регулират оборотите на празен ход. Относно разхода на 2х4 и 4х4, не съм усетил значителна разлика, но не съм засичал целево.
            Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
            0878226696; 0876927507

            Коментар


            • #21
              От: Тресене на място

              Първоначално публикуван от ahead70 Преглед на мнение
              ..... Може би не е зле да се види и сервомоторчето за празния ход, може да е зацапано. Някъде тук имаше и тема как се регулират оборотите на празен ход. ....
              Сервомотор имат бензиновите двигатели. Дизеловите се регулират от винт на ГНП. Оборотите по каталог са 800+-100 об/мин.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #22
                От: Тресене на място

                Няма сервомоторче, той е дизел. Може да е заяла някоя от системите за повишаване на оборотите - на климатика, на АБС-а, а най-вероятно тази за вдигане на предварението при палене на студено. Той започна да се оплаква като застудя

                П.П. Писали сме зедно

                Коментар


                • #23
                  От: Тресене на място

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Няма сервомоторче, той е дизел. Може да е заяла някоя от системите за повишаване на оборотите - на климатика, на АБС-а, а най-вероятно тази за вдигане на предварението при палене на студено. Той започна да се оплаква като застудя

                  П.П. Писали сме зедно
                  Не, не - като застудя го купих и сега като видях си седят на 800 оборотите

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тресене на място

                    Не знам защо си мислех, че е бензин...
                    Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                    0878226696; 0876927507

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тресене на място

                      Момчета, последен ъпдейт на темата за оборотите, като е студен стоят на 800, като загрее на 1000.. И извинявам се за глупавите въпроси, но какви са функциите на копчето А/Т има HOLD и PWR? И отзад имам печка, ама като я пусна нищо не духа ?..

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тресене на място

                        Виж си лостчето дето подава повече гориво при студен двигател. Нормално и при мен са малко ниски в началото (за около 3 мин., докато има консумация на подгревните свещи). Оборотите при загрят двигател са високи (регулират се от винтче на помпата). За функциите някой да сподели, че моето е "ръчка". Проблем на задната духалка (обикновено парно си е) най-често е електромоторчето.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тресене на място

                          Първоначално публикуван от go6o_lud Преглед на мнение
                          Момчета, последен ъпдейт на темата за оборотите, като е студен стоят на 800, като загрее на 1000.. И извинявам се за глупавите въпроси, но какви са функциите на копчето А/Т има HOLD и PWR? И отзад имам печка, ама като я пусна нищо не духа ?..
                          Доколкото си спомням, Hold е за зимно каране, тръгваше на втора и т.н., Pwr е за "енергично" каране. При мен липсва това копче.
                          Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                          0878226696; 0876927507

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тресене на място

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Виж си лостчето дето подава повече гориво при студен двигател. Нормално и при мен са малко ниски в началото (за около 3 мин., докато има консумация на подгревните свещи). Оборотите при загрят двигател са високи (регулират се от винтче на помпата). За функциите някой да сподели, че моето е "ръчка". Проблем на задната духалка (обикновено парно си е) най-често е електромоторчето.
                            Колега, а къде се намира това електромотрче и може ли да се поправи или трябва ново

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тресене на място

                              Махни капачето (дето е под задната седалка) и ще го видиш.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тресене на място

                                Първоначално публикуван от go6o_lud Преглед на мнение
                                Колега, а къде се намира това електромотрче и може ли да се поправи или трябва ново
                                Колега,и аз имах проблем със задното отопление но при мен беше спукано радиаторчето и срещу 25лв. втора употреба съм ОК.Най добре според мен ако е заминало моторчето си потърси втора употреба,не са скъпи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X