Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

    След много четене и лутане по марки , каква да е първата ми джипка - късмета си каза думата и вчера от 6 машини най- добро излезе Шогун 3.0 V6 95г. и мой човек ми го купи от Лондон!
    Днес тръгва за България (София) , машината има 2 проблема (няма перка на двигателя и има пукнато гарне).
    Та въпросите ми са :
    Къде в София мога да си намеря перка за двигателя ?
    И къде в София има сервиз или маистор който може да го види и да си каже мнението?
    А последния въпрос е за някои сервиз или маистор в Бургас да препоръчате?
    Последно редактирано от huko; 20-02-13, 06:26. Причина: правопис
    Прави каквото трябва ,да става каквото ще!

  • #2
    От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

    Не става ясно дали само перката(пластмасата) или и виско муфата липсва ,но ако държиш да са нови частите може да попиташ TyK. Изисква се само VIN-а за да се потърси по каталозите и да ти отговорят с какво разполагат и колко ще ти струва.

    Ако не трябва да търсиш по моргите ,да попиташ от какво е умрял двигателя за да не се окаже че е прегрят поради неизправно виско и да се окажеш на мястото на донора.

    Да ти е честита новата придобивка и безпроблемно отремонтиране за да можеш по-скоро да започнеш да и се радваш
    >>MI SUBI HI >< ShoguN<< 3.0 V6 24, автоматик , къса база
    Защото така ми харесва...
    Телефон: НЯМАМ
    Когато немогат да стигнат нивото ти,хората започват да те плюят

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

      Честито,
      аз бих препоръчал да се вземат и инсталират нужните чаркове от Англия преди да се тръгва на път.

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

        Също препоръчвам да се монтира перка на Острова, да не дойде тук вече сготвен.

        Поздравления за един от малкото който пита и наистина си взе нещо.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

          Първоначално публикуван от Bloodtaint Преглед на мнение
          След много четене и лутане по марки , каква да е първата ми джипка - ...?
          Първо не става ясно на собствен ход ли идва. Като стигне до София обаче, ако искаш ми се обади да те пратя при моя майстор, че поне разбира какво прави човека. Пък има и от къде да намери части де.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

            Първо поздравление за избора. И моя първи джип беше такъв.
            Ако ( а той най-вероятно е ) е в комбинация с автоматични скорости е едно добро решение като втора кола.
            Липсата на "Перката" лично за мен е доста притеснителна. Аз имах проблеми със загряването на моя шогун точно заради виско съединителя, за който се монтира перката.
            Ако джипа ще идва на ход ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се смени преди тръгване от там !
            Ако е на платформа , това трябва да е първото нещо , което ще сменяш като дойде тук.
            Това, че гърнето е пукнато не е болка за умиралка - ще го завариш или смениш.
            За регистрирането трябва да смениш фаровете, но сигурно това го знаеш...
            Ако нещо те интересува друго - питай.
            Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

              Хубаво или лошо джипката е на път - преди 2 часа бяха в Германия!Няма проблеми с прегряване и като дойде в София ще търся перка (само пластмасата-май в някой морга),че после аз го поемам София - Бургас!
              Одеве като ми се обадиха моя човек казва:
              - Брат кръстихме джипа "Ламята Спаска " защото като го караме с 120-130км/ч гори 15л/100км вече го засякохме
              Прави каквото трябва ,да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                А за фаровете щях да казвам има една работа да не се сменят а да се сложат еди лепенки от кат за 20 лв , един приятел така мина последния пат с бус с дясна дирекция!
                Прави каквото трябва ,да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                  Първоначално публикуван от Bloodtaint Преглед на мнение
                  120-130км/ч гори 15л/100км вече го засякохме
                  Ами толкова гори... При нежно галене на педала на газта - 13-14/100 ( и до 100 км/ч максимум) извънградско...Около 20/100 градско - каране почти само студен.
                  Дано да не го прегреят... то е студено, ама ако тръгнат по някои баири не се знае какво ще стане...Да гледат термометъра постоянно, че много бързо "тръгва" нагоре.
                  Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                    Джипката ми пристигна - вече е в София , утре и аз сам там да си я взема !
                    Ама бая си харчи 1100 евро за бензин от Лондон до София!
                    Прави каквото трябва ,да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                      ами като са я зорили със 130 .. бързо се стига, но и повечко харчи. Перката да си оправиш. Така и така е дошла до София, вземи и сложи една преди да я подгониш и ти към Бургас.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                        Първоначално публикуван от Bloodtaint Преглед на мнение
                        Джипката ми пристигна - вече е в София , утре и аз сам там да си я взема !
                        Ама бая си харчи 1100 евро за бензин от Лондон до София!
                        За харченето. Нещата изглеждат горе-долу така. При скорост около 90-100км./ч. би трябвало да е не повече от 10-12л./100км. От там нататък всеки 10км./ч. от горе качват 1л. Относно перката съм ти писал. При желание се обади (даже ти е попътно монтьора). Преди "Църна маца" се намира.
                        Поздрави.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                          Колега извинявай но колко на 100 е дала колата? 1100 Евро на 2500 км по GPS ,нека да са 3000км се получава баснословен разход или аз съм много зле с математиката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                            сипвали са от скъпия бензин сигурно

                            Защо си мисля, че 3000сс не би трябвало да се "зори" за да се движи със 130кмч...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко въпроса от един новак с Шогун 3.0 V6 95г.

                              Бургас-София-Бургас 790лв бензин. Лично постижение.

                              Ако са го докарали без перка на ход с тоя разход се поогледай скоро за глава.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X