Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч от опашката на раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч от опашката на раздатката

    Здравейте, дотегна ми да сменям семерингът на опашката на раздатката към задния кардан и днес като се постопли -9 , момента настъпи. С помощта на приятел, свалихме кардана и след това кожуха в задния край на самата раздатка, ей това представляваНатиснете снимката за да я уголемите

Име:14122012108.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5995491 . В кожуха под семерингът има втулка която не е посочена в никой документ, и от там се получава големия радиален луфт и теч на масло от самата кутия. Опашката си бе съвсем на ред но при таз разбита втулка шумът е като от самолет да не казвам колко бяха размазани каналите по който минава масло за смазване на самата опашка. Размер на втулката мога да дам приблизително Но, при всеки може да е различно: приблизително 39,5мм. х 43,6мм. х 45,7мм. . След намесата на добър стругар направихме нова втулка от изтеглен бронз, горе долу така изглеждаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:14122012110.jpg
Прегледи:1
Размер:50.7 КБ
ID:5995492. Извинявам се за лошите снимки но са правени с телефон, надявам се да съм бил полезен на всички който си обичат джипките. Ако втулката е превъртяла в самото легло четох, че се лепи със обикновено бързо съхнещо лепило с уговорката, че не е разбита като моята вътрешно. Успех.

  • #2
    От: Теч от опашката на раздатката

    Евала Емо!!!
    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
    (А1+)
    О877ООО98О

    Коментар


    • #3
      От: Теч от опашката на раздатката

      Каква е причината да разбие втулката?
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #4
        От: Теч от опашката на раздатката

        Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
        Каква е причината да разбие втулката?
        Отвътре идва недостатъчно масло, а отвън влиза кал, като спече семеринга и така.

        Коментар


        • #5
          От: Теч от опашката на раздатката

          Странно защо, ама скоро търсих по сайтовете тази фтулка и изобщо не се предлага, като резервна част. Предлага се цялата опашка. Що така?
          Решението е добро струва ми се, но това ли е "правилният" материал?
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Теч от опашката на раздатката

            Първоначално публикуван от emo.666 Преглед на мнение
            Ако втулката е превъртяла в самото легло четох, че се лепи със обикновено бързо съхнещо лепило с уговорката, че не е разбита като моята вътрешно. Успех.
            Ако е превъртяла,корпуса трябва да се разстърже(или райберова) до идеален кръг,лепила няма да я спасят.Аз бих поставил там иглен лагер,не съм съгласен със тази втулка,зацапат ли се каналите за масло,резултатът ще е същият.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Теч от опашката на раздатката

              Материала е добър за целта.Така и така си почнал с ТНТМ,сложи семериннг с прахозащита.А иглен лагер на повърхност без циментация?

              Коментар


              • #8
                От: Теч от опашката на раздатката

                Старата втулка не е само алуминий, от вън е щанцована ламарина дано се вижда Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14122012109.jpg
Прегледи:1
Размер:151.1 КБ
ID:5435466 но на новата втулка плюсът е в това, че каналите са доста по дълбоки. За опашката не зная но при налагането на кардана при свален кожух луфт в моя случай нямаше. Ако имате теч от този семеринг според мен това е начина а и не съм го измислил аз. Ще ви бъда признателен ако ми кажете размера на семерингът който е на задния диф на конзолата на кардана. Благодаря.

                Коментар


                • #9
                  От: Теч от опашката на раздатката

                  Алуминий
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Теч от опашката на раздатката

                    Защо тогава това магнитче е там Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15122012122.jpg
Прегледи:1
Размер:123.3 КБ
ID:5435476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15122012114.jpg
Прегледи:1
Размер:179.9 КБ
ID:5435477Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15122012113.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5435478 .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Теч от опашката на раздатката

                      Колега и аз минах по този път с изработката на нова бронзова втулка Но след около не повече от 500км. същата залепна на триещата част на муфата на кардана и превъртя в леглото на корпуса на опашката ... и го разби естествено!Наглеждай я говоря ти съвсем сериозно!Твоята наистина е доста износена за разлика от моята която избих и подмених с бронз, ама аз търсех друг проблем, а не теч на масло.Обърна всички магазини но такъв консуматив от бабит /втулката/ не се предлага никъде, а само комплект с опашката на стойност около 700лв.
                      В крайна сметка се наложи да се сдобия с нов кардан и нова опашка работили заедно преди това.
                      Семеринга е с този размер и го закупих за 12лв. ... за "Паджеро Спорт" е!
                      Поздрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7458 (800 x 600).jpg
Прегледи:2
Размер:144.0 КБ
ID:5435580

                      Коментар


                      • #12
                        От: Теч от опашката на раздатката

                        Момчета, никой ли не е сменял семерингът на кардана във входа на деференциала ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Теч от опашката на раздатката

                          Каталожният номер е MB160949/MR580530, като размер (евентуално, че не съм съвсем сигурен) 45х72х12. Ама за размера провери при вносител по кат. номер.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Теч от опашката на раздатката

                            Благодаря.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Теч от опашката на раздатката

                              Преди около 2 години направих същата втулка от полиамид на П2. Оттогава минах доста километри и като сменях каре тези дни установих, че втулката си е ОК. Теч също отсъства.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X