Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    ... Защо, обаче горивната система е лакома? Детска болест, недомислица или друго нещо?
    Горивната система на 4М41 е архаична. В смисъл - за автомобил 2000 - 2006 г. Това е система с разпределителна помпа. По това време всички Европейски призводители са внедрили системата комън-рейл. За предимствата на новата система има много писано.
    Отгоре на това, системата е с индиректно впръскване. За предимствата на директното впръскване също има много писано.

    .
    Последно редактирано от Аndro 160; 19-10-12, 20:06.

    Коментар


    • #17
      От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      ...
      Отгоре на това, системата е с индиректно впръскване. За предимствата на директното впръскване също има много писано.

      .
      Поправка.
      4М41 е с директно впръскване. 4М40 (2,8ТД) е с индиректно.

      Коментар


      • #18
        От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

        Eто главата:


        Коментар


        • #19
          От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

          Eто ги и буталата:



          Коментар


          • #20
            От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

            Eто и една схема на възела, който ни интересува:

            Последно редактирано от Аndro 160; 20-10-12, 07:13.

            Коментар


            • #21
              От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

              Ето я и помпата:





              Коментар


              • #22
                От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                Мислех и аз да сменя двойката с тройка но след прочитане за проблеми с помпата се отказах защото в темите бяха посочени супер скъпи цени за самата помпа и ремонт на помпата.В момента подлежат ли на ремонт в БГ тези помпи къде и цена
                Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                Коментар


                • #23
                  От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                  Първоначално публикуван от strugarev Преглед на мнение
                  Мислех и аз да сменя двойката с тройка но след прочитане за проблеми с помпата се отказах защото в темите бяха посочени супер скъпи цени за самата помпа и ремонт на помпата.В момента подлежат ли на ремонт в БГ тези помпи къде и цена
                  Тук
                  Y61

                  Коментар


                  • #24
                    От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                    Точно от две години карам П3 2,5 къса база. До момента не съм пипнал нищичко /освен разбира се в началото смяна на масла, филтри и т.н./. Изглежда ми упорита джипка. С климатроник, ел. стъкла и огледала, с подгрев на огледалата, супер селект ІІ и блокаж на задния диф. Слабичък му е двигателя за ускорение разбира се /по каталог дават 17сек за 0-100/. На задните седалки също е широко. Произведена е 2002-а и за тия две години нищо не се скапа - това е важно за мен. А и за оффроуда който аз правя ми е напълно достатъчно! Вярно е, че е леко вдигната щото още от началото сложих гумета 235/85/16. Абе харесва ми жипката. Но не мога да я сравня с П2 щото не съм имал такова. Успех в избора колега.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                      Колега, Andro, колко често се появяват проблемите при ГНП-и? Има ли симптоми, предшестващи проблемите? Може ли с правилна профилактика и/или внимателна употреба на джипа да се избегнат проблемите с ГНП или това се неминуемо? Твоят сервиз прави диагностика, профилактика, рециклиране и ремонт на такива ГНП, нали?
                      МРІІІ има ли други характерни (демек "скъпи") болежки? Някъде мернах нещо за "разкрачването" на задното окачване?!?
                      Благодаря! Абе аз съм в Павлово на две крачки от теб и можеше да ти дойда на крака и да питам, но късно се усетих и вече го написах горното. Ако не ти се пише, ще гледам да мина покрай теб за на кафе.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                        Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                        ... Твоят сервиз прави диагностика, профилактика, рециклиране и ремонт на такива ГНП, нали...
                        Не, ремонт на ГНП не извършвам - има си хора за тая работа. По горе е даден линк към темата на Кирил Тодоров за ремонт на помпи с микропроцесори, а в нета има и реклама за оборудването на сервиза и ремонтите които извършва. Човека категорично е посочил, че има съответното оборудване и извършва ремонт на тази помпа.
                        В тази връзка е най добре да питаш него относно проблемите с тази помпа.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Pajero III -размисли и страсти, що за животно е? Въпроси и отговори

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          В тази връзка е най добре да питаш него относно проблемите с тази помпа.
                          Ok! Благодаря! Неговият линк го знам, разглеждал съм и сайта му, както и темата му във форума, но там се говори за вече появили се проблеми, тяхното диагностициране и отстраняването на проблема, отколкото за това дали има начин да се избегнат. Ще се обърна към колегата.
                          А за някакви други "болежки" на МРІІІ извън ГНП-и? Доста търсих с търсачката из форума, но почти всички теми се свеждат до работата на ГНП-и, на лампички по таблото и за проблеми при зацепването на предния мост (или може би бъркам с МРІІ).

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X