Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

    Здравейте колеги,

    Количката е паджеро 2, 3000, V6 бензин, 150bhp, автомат, набор 92. Проблема е следния - независимо в движение при 4000 оборота или на светофар на спирачка колата гасне изведнъж, след което няма никаква реакция като се опитвам да запаля за 1 мин, след което пали от раз. Под никаква реакция имам предвид - контакт, лампите по таблото светват и при старт се чува леко припукване и няма въртене на стартера. Странното в случая е, че започва да гасне след като е много загрята - не след като си е достигнала оптималната температура по стрелка, а например след 100км магистрала, или дълго висене в задръстване. Също така, например след 200км по магистрала при нормално шофиране, гася пред бензиностанция, слизам за цигари, след което при опит за палене отново никои. След 3 мин пали и заминава. На мене ми прилича на маса - за сега 3те които намерихме са проверени - мотор, купе, скорости и отзад под торсиона (има ли на друго място?). Стартера не ми се вярва, защото няма да гасне в движение. Друг вариант които виждам, е да има умряла клетка в акумулатора - има ли логика да гасне така от това? Има ли някои колега които може да пусне снимка, къде точно ми е буксата за диагностика защото не я намирам под и над педалите. Компа на този модел записва ли грешки и има ли смисъл да я разпитваме за този случай? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

    Едва ли е от акумулатора. Все пак, ако колата е на скорост, захранването е от алтернатора. Бобина?

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

      Бобината има искра, направих и теста със заливане с вода, смених и дистрибуторната капачка и палеца и няма ефект. Продължавам да си мисля за варянт маса. Компютърна диагностика дали ще покаже грешки, въпреки че лампата check engine не свети?

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

        При същите симптоми ... стартер ,12лв четки и няма проблеми. и си очисти стъпковото моторче.

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

          Grand Cherokee-то ми правеше същото, оказа се лоша връзка на куплунга за компютъра............. или акто там се казва............ всеки път като угаснеше, го вадех и намествах и запалваше.... после зачистих клемите и спря да гасне.

          виж на Пажерото ако има нещо подобно - пробвай да го размърдаш като угасне, дали ще има ефект???

          имобилайзер има ли?
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

            Първоначално публикуван от MDS Преглед на мнение
            . Компютърна диагностика дали ще покаже грешки
            Ммм, '92-ра година май е рано за OBD диагностика. Имаше само селф диагностик конектор, някъде около бушоните...

            Наистина, имобилайзерът е идея.

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

              Първоначално публикуван от Георги Статев Преглед на мнение
              При същите симптоми ... стартер ,12лв четки и няма проблеми. и си очисти стъпковото моторче.
              И аз съм на това мнение. Четки

              Коментар


              • #8
                От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

                И в крайна сметка излезе прекъснат кабел преди комутатора на бобината
                Последно редактирано от CarTest™; 20-09-12, 10:01. Причина: Правопис

                Коментар


                • #9
                  От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

                  Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                  И аз съм на това мнение. Четки
                  Кви четки ви гонят?
                  Гасне в движение!
                  LZ5ZI qth HASKOVO
                  Pajero II GLS 3000 V6

                  Коментар


                  • #10
                    От: Pajero 2, гасне в движение - молба за помощ

                    май съм чел през редовете

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X