Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пажеро 2 проблем + клип на проблема

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пажеро 2 проблем + клип на проблема

    Здравеите тъи като положението с джипката става все по лошо и вече иска да ходи при "чичко доктор" а немам идея каде да го намера напраих 1 клипче с проблема:
    ето го клипа
    http://vbox7.com/play:1205c60d77
    от 0-19 секунда палене на студен двигател и форсиране, след което 3-километра пробег и проблема се вижда от 19-57 секунда .На вас на какво ви прилича секакви идеи и съвети са добре дошли.

  • #2
    От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

    Върви си клипа.Аз виждам,че си за мотор.Мени цвета на пушека-както и да е,обаче тракането прилича на пистонен болт.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

      Така прави при недостиг на нафта и при откачено маркуче на турбото (който управлява клапана за разтоварване ). Ако е прецакано турбото също може да е проблем.
      Соти, на мене тракането ми прилича на големи порции нафта и липса на въздух. Комбинирано с малко повече аванс на помпата.

      Съват от мен.
      1. смени горивния филтър.
      2. Провери датчика за налягане на смукателния колектор,
      3. Пробвай с шише нафта и маркуче директно в помпата.
      4. Сложи един обикновен мамометър и виж дали има турбо.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

        Свързано е с температурата защото при студен мотор при даване на гас в момента в които турбото започне да вие и започне да ускорява същия този момент при топъл мотор от ускорение и виене е заместен от чукане пушене и почти никакво ускорение.
        до колегата ninja_1 не си прав пушека си е винаги еднакъв просто количеството зависи от подаването на гас или от напрежението,
        а до колегата drukman
        - филтъра е сменен
        - може да качиш 1 снимка каде е този датчик и как да го проверя (смисъл каква му е функцията)
        - мисля че е безмислено то пушека е от не друго а неизгоряла нафта
        - турбо като е студен има почти 100% съм сигурен но за много кратко

        Коментар


        • #5
          От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

          При мен се появява същото чукане когато пусна и пропан-бутан на ниски обороти,за дизелов мотор става въпрос.Според мен проблема е в ГНП или дюзи,мисля че сместа е доста обогатена на гориво.
          0885719173-Красимир

          Коментар


          • #6
            От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

            Помпа , дюзи .
            Напиши от къде си да видим как да помогнем !
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

              От Етрополе съм ,другото което е че преди имаше проблем с паленето и се оказа проблема с семеринга, при което го закарахме в сервиз бош в Ловеч,(а тогава това чукане го имаше но много по малко) и питахме човека за чукането и тои каза не е от помпата или дюзите добре са си.
              Въпреки че тои оправи проблема с паленето, след време се усъмнихме и сменихме разпръсквачите обаче промяна никаква

              Коментар


              • #8
                От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                Тоя двигател едва ли има датчици. Чувал съм за комплектация с електрическа помпа, ама май никой не е виждал.
                Прилича на проблем с горивната система, по точно с момента на нагнетяване. Може да се дължи и на центровка - тоя двигател е с верига, която едва ли е сменяна някога. За целта трябва да се проверят белезите на КВ, РВ и ГНП. Предвид незнайните км. на които пристигат тия машини не е лошо да се измери и компресия.
                Но, преди да се почне с голямото ровене, когато загрее двигателя и почне да прави тия магарии охлади помпата принудително, като използваш въображението си. Ако се оправя - помпа и по точно авансов механизъм.
                Наличието на въздух също може да окаже влияние на управлението на аванса. За да се илиминира монтирай прозрачен маркуч на обратната нафта.

                Коментар


                • #9
                  От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                  За мен проблема е в центровката. По-точно късно впръскване. Предполагам, че въздушен филтър все пак е сменен. Това дето чука, ако беше бензин щеше да е голямо предварение, ама тук не ми се вярва.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                    Вижте за свестен помпаджия и някой да измери дюзите !След като се проверите помпата и дюзите тогава вече може да се говори за тракането.
                    Това което можеш да направиш преди всичкото това е да се ровнеш във форума и да разбереш нещо повече на ЕГР-а и проблемите с него пък после другото
                    Лудак

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                      Точно това чукане и пушене идва от липса на въздух и много нафта!Търси проблема в въздуха като най-често идва от управлението на турбото(вакум,клапан и т.н.)
                      Uaz 469 2.4 D MB
                      KTM 600 ROTAX
                      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                        Според мен това е масло от турбото - влиза в цилиндрите и се пали безконтролно. Провери в интерколера дали има масло, повече от нормалното.
                        TLC 73 4.2-TD
                        Автоматик
                        Тел.0887859269

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                          Първоначално публикуван от karosa Преглед на мнение
                          ... Провери в интерколера дали има масло, повече от нормалното.
                          То там е нормално да няма масло.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                            Първоначално публикуван от v_P_m Преглед на мнение
                            при което го закарахме в сервиз бош в Ловеч
                            Колега, в Ловеч няма сервиз на Бош. Попаднал си на някой велик майстор. Я кажи кой е той.
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пажеро 2 проблем + клип на проблема

                              Има сервиз на бош в Ловеч (намира се в квартал "Продимчев")та както казах и по горе склонен съм да се доверя на маистора от там защото оправи проблема с паленето които е от помпата ,а в маркучите на кулера деиствително има масло , помня че като го сваляхме да сменяме свещите се виждаше даже сега като ме подсетихме каточели от кулера виси 1 букса която нема каде да хакнеш или пък излиза от двигателя точно под кулера... .А и въздушен филтър е сменян горивен и тои също така от горивния до помпата е с прозрачен маркуч и не се вижда въздух.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X