Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

    И аз нямам цедки,ако те успокоява това!
    Mitsubishi Padjero 2, 2.5
    тел 0898-31-о8-41

    Коментар


    • #47
      От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

      И аз нямам цедка. Току що проверих и даже скъсах тръбата от щуцера.
      Май като върви не трябва да се бара. Самолет не може да стане.

      Коментар


      • #48
        От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

        [QUOTE=radikyokushin;1789341]Ехо, никой ли не знае?!?![/QUO
        Ако имаш на излишната нафта като при мен друга цедка няма
        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

        Коментар


        • #49
          От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

          Май полудяхме с тия цедки

          Коментар


          • #50
            От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

            По нагоре си го написал правилно щом върви не пипаййй
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • #51
              От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

              Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
              Ако имаш на излишната нафта като при мен друга цедка няма
              Да, имам вътре в болта на изходящата тръбичка. Даже реших, че някой е разменил болтовете, но на този с цедката си пише на главата му "OUT".
              Което ми се струва доста странно там да има цедка - какво пази, резервоара от боклуци ....?!?!?
              Би трябвало някъде и да входа да имаме и сигурно е задръстена, ама по схемата на Андро, по-напред в темата трябва да се търси!

              Коментар


              • #52
                От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Ето ти една схема със възможните места и бройки на цетките при японските помпи.
                1 - входяща нафта
                2 - датчик за температура
                3 - стоп клапан
                4 - обратна нафта
                5 - вътре в главата. Затова не е дадена на тая схема.


                Ето на тези места имам предвид, но нещо не ми се бърника, така наслуки по помпата!
                Чакам Паджеровод да се включи....

                Коментар


                • #53
                  От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                  Няма да намериш но пробвай ако излезе заек от някой храст ще е интересно
                  Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                    Да се включа и аз.Съжалявам за колегата дето си е скъсал щуцера,обаче не знам защо няма цедка.Тази цедка предполагам че е предназначена да предпазва ГНП.
                    Филтъра ако пропусне нещо да го улови тя.Няма логика да има повече.Предполагам че ако някой няма такава цедка е побългарено,т.е.отстаранена.
                    И не виждам каква ви е работата да пипате там при положение че всичко си е наред и колата си върви.При мен положението беше непоносимо и затова се зачетох във Форума и уцелих в десятката.
                    Ако не върви нафтата има доста места където може да се запушва,като почнеш от резервоара,сонда,маркучи,метални тръби,филтъра и чак тогава да се ровичка в помпата.
                    Само ще ви дам един пример че си смених на WW Pasat нафтовия филтър и колата спря да върви.Оказа се че филтъра е менте.Докато не сложих качествен не се оправи.Има голяма вероятност да има лоши филтри в търговската мрежа.

                    Ако върви не пипайте да не си навлечете проблеми сами!!!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                      Амии, знам само, че някои имат на входа, някои нямат, а това, което виждате на изхода прилича на цедка, но всъщност е дросел на изходящата нафта и участва в регулирането на налягането вътре в помпата. На някои на това място пък има електромагнитен клапан. Подробности може да каже някои помпаджия, но едва ли ще иска Пазят си хляба.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                        A 2.8 дали има такава цедка - беше питано 2 пъти по-нагоре?
                        Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                        Бахти, как се изказах...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                          Първоначално публикуван от DimitarNikolov Преглед на мнение
                          A 2.8 дали има такава цедка - беше питано 2 пъти по-нагоре?
                          По принцип да. Би трябвало да има.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                            Бях забравил да напиша, ама аз пак чистих цедката.
                            Зимата нафтата мръзне и има някакви примеси който минават през филтъра а не минават през тази цедка.
                            Не мога да си обясня как става.Просто не бях карал доста време и при първото каране си показа .
                            Няма мошност и същите симптоми.Пали си,върви нормално до средните обороти,но до там.
                            Обаче за 10 минути, разглабям, чистя цедката и готово.Болкучетата са нещо като миниатюрни власинки.
                            Нафтата е от бензиностанция но е пълен боклук.Зимата става на желе .
                            Успех нафтаджии !!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                              Загубата на мощност я имаше и при мен малко след като го купихме, даже се случваше както си работи на тихи обороти или в движение да изгасне. Подменихме горивния филтър и се оправи, спря да губи мощност. Тази зима нямах проблем с нафтата, а с акумулатора . Миналата зима имаше проблем с нея хем сипвахме shell v power и не върви, какви ли не добавки сипвахме и неще и неще, после започнахме да сипваме най-обикновена нафта нямаше да замръзва нито ставаше на желе всичко точно. Само вечер прибираш акума на топло, че пред нашия блок е много голям ветрилник, сутрин го качваш и си в джаза.
                              Mitsubishi Lancer Station Wagon 1.6 GLXI 16V 4WD

                              Коментар


                              • #60
                                От: Паджеро 2,5 дизел-загуба на мощност

                                Вчера направих един приятел щастлив.
                                Ходил с Паджерото по майстори сменяли филтри,сваляли резервоари,тръби и нищо.
                                Бате Петьо го оправи за 15 минути без пари.
                                Същия проблем-цедката.Не знам какви лайна има в тези нафти,но са факт !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X