Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

    Единичен е и стои отпред на корпуса на термостата.
    Разменете за проба кабелите на двата единични.

    Коментар


    • #62
      От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

      Първоначално публикуван от evgbg Преглед на мнение
      Здравейте,
      Някой може ли да ми помогне с идея защо не включва 4-та скорост? Pajero 2 2.5 автоматик, дълга база. Стига до 3-та и до там. На 100 км - около 4000 оборота. Проверен е OD клапана. сменено е маслото, почистена е цедката, сменен е датчика на температурата. Регулирано е жилото на кик даун-а на 36мм, но и с откачено жило пак не я включва.
      Приемам идеи
      Овърдрайв бутона променя ли нещо когато го превключваш?


      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #63
        От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

        Размених кабелите на датчиците (термо шалтерите), също така ги пробвах като ги дадох на маса. Единият включва перка на радиатора, другия за момента нищо не прави видимо. При изключване на овердрайв бутона оборотите в движение скачат с около 200 - 300 (според мен изключва lock up). Четвърта я няма.

        Коментар


        • #64
          От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

          Явно нещо по бодито има.Така през компа трудно се прави диагностика.
          Напишете от къде сте да ви упътим към някой да я погледне на живо.

          Коментар


          • #65
            От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

            Първоначално публикуван от evgbg Преглед на мнение
            Размених кабелите на датчиците (термо шалтерите), също така ги пробвах като ги дадох на маса. Единият включва перка на радиатора, другия за момента нищо не прави видимо. При изключване на овердрайв бутона оборотите в движение скачат с около 200 - 300 (според мен изключва lock up). Четвърта я няма.
            Мисля грешиш. Аз за това си продадох първото паджеро. Но накрая СПОРЕД МЕН се оказа че кутията е без локъп. ОД е четвърта. След четвърта е локъп който събаря около 800 оборота (по-спомен). Почти съм сигурен че си и с най-бавните дифове.
            Моя съвет е провери по номера на кутията дали има локъп.


            Biagini Passo Powered By VW Syncro

            Коментар


            • #66
              От: проблем с ускорението на паджеро 2 2.5тди-автоматик

              От Бургас съм. Значи: двата малки датчика с по един кабел които са (термо шалтери) единия включва перката на радиатора а другия един клапан с който вдига оборотите чрез един вакуум клапан. Което означава че и двата нямат отношение за четвърта скорост. Термо датчикът е с два извода и до момента освен показанието на таблото за друго не виждам да служи. Скоростите ги реди 1-2-3 и lock up. При изключване на OD пада само lock up. Не ми изглежда логично колата да се движи нормално 60 км а максимума и да е 100 км на 4000 оборота. Имам възможност да разглобя кутията (така и така е мъка да се кара така). По спецификация този джип трябва да има 4 скорости максимална скорост 135 км на 2700 оборота, което вече е нормално.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X