Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

    Еееееееееее! Три пъти ги намалявах тези снимки и пак големи са излезли! Сори!

    Коментар


    • #62
      До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

      Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
      Еееееееееее! Три пъти ги намалявах тези снимки и пак големи са излезли! Сори!

      баси колко ли големи са били преди намаляването
      казах ти да си вземеш поне 32" монитор и се екстра.
      LZ1PER

      Коментар


      • #63
        До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

        Преди намаляването бяха 7 Мпх. Сега са 2 Мпх.

        Коментар


        • #64
          До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

          Браво, не ги намалявай повече

          Късмет!
          Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

          Коментар


          • #65
            До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

            Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
            Преди намаляването бяха 7 Мпх. Сега са 2 Мпх.
            Направи ги 800х600
            LZ1PER

            Коментар


            • #66
              До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

              Незнам за майстора ама ако този мотор негори масло след ремонта аз си режа главата!!!
              Аман от ментета... Кой ви продаде тези части. Утре иди ако имаш път до Христо Ботев и го виш от къде и какво си напазарувал. Само да вметна, че си оцелил от по-лошото менте.... тааа даже и парички добри си хвърлил от там дето ти казвам всичко дето изреди щеше да ти е 400-500 лева не повече.
              За шлаифове на блокове в Монтана е 50-60 лева заа 4 цилиндъра и пичовете са най-добрите - испитани дори и от другите градове там ходим!!! Който има нужда винаги може да разчита - оказвам съдействие!
              А относно шлайфа - тва е задължително. Аз когато права мотори задължително шлайфам и блок и глава челно особено за дизелите тва е повече от важно... Ако е крив си показва ако не е пак! Там в Монтана шлайфат челно глави и блокове 20лв на парче. Бренерите въобще не е нужно да се избиват ако неса повредени, за да се шлайфа...
              1-2 десети е само зачистването на гарнитурата най-малкото.
              Пожелавам късмет, въпреки че правилното е било да търсиш мотор макар и друг. В българия се броят на пръсти качествените ремонти на японски мотори и то не заради майсторите ми заради частитеж и материялите най-вече.
              Лек ден
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #67
                До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                Дини, от поста ти не разбрах почти нищо! Къде да отида на Христо Ботев? Като отида там какво да търся? Защо си мислиш, че частите са менте? Не знам за Монтана, но блока е шлайфан в най-добрата база в София - Балкан Стар. Ако имаш желание да споделиш нещо което знаеш, а ние не или нещо което сме пропуснали или недогледали, моля бъди по-конкретен. Относно шлайфането на главата и блока в сервизната документация е показано как да се премери за кривини и при наличие на такива се препоръчва замяна на кривата част - не шлайф!

                Коментар


                • #68
                  До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                  Севдо, най-доброто което може да направи човек е да следва сервизната документация. В тази връзка ако пише че се сменя значи се сменя... За частите не мога да взема отношение но за шлайфането всичко което съм чувал а то е от хора които наистина знаят и могат много е че мястото където си ходил е най-доброто...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #69
                    До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                    момчета с трудна задача сте се заели
                    на колко хлабина ти шлайфаха блока

                    Коментар


                    • #70
                      До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                      момчета с трудна задача сте се заели
                      на колко хлабина ти шлайфаха блока
                      Това е основния въпрос на един шлайф. Незнам обаче как някой от вас разбира хубав ли е хонинга, който е направен или не или просто на слонкото доверие на някой си "най-добрия" и т.н. Аман от най-добрия. Нека направиш всичко и пак прочети какво съм написъл ще се убедиш, че никога негреша минал съм по този път много пъти...
                      За часитите казах ти по улица Христо Ботев. От единия край до другия частите са едни и същи. Демек в който и магазин да влезеш това дето ще ти предложат е това, което слагаш ти - провери и ще видиш. Това не е голям проблем, лагерите са хубави пробвал съм ги-има и много по-дообри на същите пари на който си ги купил и ти за съжаление. Буталата неможах да ги огледам добре, но за сегментите неискам да говора просто.
                      Искам само да ти кажа относно шлайфа, че цилиндър несе шлайфа по интуицията на някой "най-добър" майстор или по някъв мануал драпнат от нета, а се шлаифа по предписанията на буталата!!!! Защото не главата на майстора търпи разширение, а самото бутало. Това зависи от голям брой предпоставки по изработката на самото бутало, на матеряла и въобще, а въпростното предписание е дадено за оригинални бутала, който в българия просто няма от къде и как да си купиш...
                      От друга страна относно челния шлайф. Незнам какво е предписанието на мануала, който четеш и как точно хващат хлабината - също така и на блока, но 2 десети неможеш да ги осетиш без да качиш главата на машина и неи пуснеш стружка, а това е едно бръснарско ножче и ако гарнитурата е металексова ти е ясно ква реакция ще последва... Още повече, че казаното от предишния собственик беше издухана гарнитура доколкото имам спомен....
                      Ти така или инче вече си купил всичко поне направете така, че да нехвърли гарнитура пак и направете главата като хората (клапани, легла). Това е работа около ден ако майстора е добър и го прави като хората и има необходимата техника (машина за клапани ако неслагаш нови и райбер за леглата) ако не ще я претупа и...
                      Пожелавам ти успех и дано нещата се получат задоволително за теб!
                      Лек ден
                      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                        ДИНИ спдели със нас глупавите софиянци от каде да си купуваме части за японски коли ,ботев ,симеон ,козлодуи или друго място .също даи инфо за по хубави японски лагери от таихо ,а буталата на изуми ако са първо качество са идеални . а що се отнася са оригинални попитаи някаде че дори те се делят на такива за оригинално вграждане и оргинални метета за продажба. както каза сам хонинга е много важен сигментите се износват наи вече от лош хонинг, но в интер сервис са много добри --да чукнем едно басче на по биричка че този път гршиш-----ЛЕЛЕ ПАК ЩЕ МИ СВАЛИШ РЕПУТАЦИЯТА---- евала на маистора ,въпреки че съм сглобил не малко мотори,включително и такива ,със толкова чисти ръце не съм сглабял и свои ,
                        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                        Коментар


                        • #72
                          До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                          Днес продължихме с ремонта. Докато отида до сервиза тази сутрин Геле беше боядисал всички външни части



                          Докато боята съхнеше, се зае със зацепването.





















                          В този момент доиде клиент за смяна на ангренаж на Хуйдай Купе и Геле ме заряза. Скучаейки, загледах турбото. Тогава се сетих, че Поли спомена нещо за това, че го е ремонтирал но продължавал да се съмнява в него. Лоши мисли се завъртяха в главата ми Грабнах желязото и газ при Митко Турбото. Митко се оказа много готин. Обясни ми надълго и широко принципа и проблемите при турбо компресорите и веднага предположи откъде е станал проблема с двигатела! Познайте.......... ДА! Капака на клапаните!!!
                          Последва щателна проверка на целия компресор.



                          Митко ме открехна и за още една тайна. Дупката на болта на маслопровода за смазване на турбото била прекалено малка и се запушвала лесно. Препоръчитено било отвора да се разпробие до 2 мм.



                          Турбото беше разглобно на съставните му части.







                          След прегледа Митко установи леко наранена ос на турбината, резултат на недостига на масло. Съвета му беше да се ремонтира. Удоволствието ще ми струва 350 лв. Надявам се поне да стане качествено. Надежди за качество ми дават невероятните машини за баланс и тестване които има, както и 11 годишния му опит.





                          Утре се надявам да досглобим мотора и да започнем монтажа му на колата.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                            Поне много поздрави предаде ли му от мен?
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                              Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
                              До момента нещата изглеждат така:

                              Бутала комплект - 500 лв.
                              Гарнитури комплект - 175 лв.
                              Легери основни и биелни - 110 лв.
                              Шлайфане блок - 93 лв.

                              Утре ще трябва да взема нови болтове за главата - 250 лв.
                              И аксиални лагери - 80 лв.

                              Други предвидени разходи които се очакват:

                              Ремонт на главата - 100-200 лв.
                              Сглобяване на двигатела - около 300 лв.

                              Предполагам ще има и доста непредидени Колегата ISUZO беше любезен да ме посъветва и за следното: "на такъв мотор се сменя капака на клапаните,колкото и смешно да звучи ,във капака на клпаните има пресован метало керамичен филър които държи маслото вътре а освобождава газовете от картера този филтър има ресурс след което се распада на финни частици минава прес турбото и мотора надира го леко и заминава стедва и по стршното когато се подгони на дълго както е починал и този мотор ,мотора успява да засмука масло поради липсата му и прегрява цилиндрите от вътре--това го знам от болезнен опит"

                              Дано успеем да измислим нещо за капака, че каква цифра ми казаха....
                              Ъпдейт:

                              Ремонт на глава - 125 лв.
                              Ремонт на турбо - 350 лв.

                              За работа още не знам цифрата. Дано да не е голяма, че направо фалирах

                              Коментар


                              • #75
                                До: Ремонт на Мицу 2.8 ТДИ, 4М40 - Къде да отида?

                                Тази вечер /ако имам сили/ ще пусна снимки как сглобихме двигатела вчера. Ще ви покажа и как решихме проблема с филтъра в капака. Днес, ако стане турбото до обяд, може би ще монтираме ДВГ на колата. Ще пусна и това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X