Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

    Първоначално публикуван от marto Преглед на мнение
    Според мен въпросното реле може да се замени с най обикновен шалтер от всеки един стартер. И шалтера върши абсулютно същата работа.
    По принцип е така, но той ще черпи излишно много ток, защото е смятан да дърпа и бендикса на стартера. А при палене в студ всеки ампер е ценен

    А в тези 4 и 2 минути подгрев при Sariones действително има нещо гнило.
    Аз не можах да убедя един, че е нормално да подгрява до три минути, защото човекът беше сменил вече три комплекта свещи. И настоя да му сложа бутон, с който управлява директно релето. Действително, вече две зими не е сменявал свещ.

    Коментар


    • #17
      От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

      Взех се в ръце и разглобих въпросното реле, вътре беше майката си трака окиси, ръжда, боклуци и още какво ли не. Изчистих го и утре ще го пробвам за да разбера нещо дали съм направил. Иначе трябва втора ръка за около 40 лева, защото новото е мношко парички.

      Коментар


      • #18
        От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

        Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
        Ми то на студено подгряването е около 4 мин., а на топло около 2мин. Това значи ли че е наред?
        Как 2 и 4 минути? Читавите свещи трябва да задряват за толкова секунди.
        http://www.ngkeurope.com/en/products...ic-glow-plugs/

        Коментар


        • #19
          От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Как 2 и 4 минути? Читавите свещи трябва да задряват за толкова секунди.
          http://www.ngkeurope.com/en/products...ic-glow-plugs/
          Те свещите си загряват за секунди и ламбата си гасне, ама мозъка продължава да ги храни от някакви уж "еко" съображения, докато мотора загрее до някакви си градуси... или до три минути ако не е загрял толкова.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #20
            От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

            Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
            Те свещите си загряват за секунди и ламбата си гасне, ама мозъка продължава да ги храни от някакви уж "еко" съображения, докато мотора загрее до някакви си градуси... или до три минути ако не е загрял толкова.
            Е това не би трябвало да е проблем. Генератора нали дава ток? И мисля, че доподгрева е с понижено напрежение. За конкретната схема не занам, но всички дизели, дето съм ги карал през последните 21г. са така.

            Коментар


            • #21
              От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Е това не би трябвало да е проблем. Генератора нали дава ток? И мисля, че доподгрева е с понижено напрежение. За конкретната схема не занам, но всички дизели, дето съм ги карал през последните 21г. са така.
              Проблем е, понеже мозъка се чалва и или не намалява напрежението, или въобще не ги гаси, та почват да горят и свещи и релета. А мозъка съм го търсил при всевъзможни доставчици по парт номер - йок. Обикновено проблема е в потекли кондензатори, ама мойта платка си изглежда ОК и пак не ги гаси. Единственото спасение е ключе на управляващия "+".
              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

              Коментар


              • #22
                От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                . Единственото спасение е ключе на управляващия "+".
                Да. Работа за 1/2 час.

                Коментар


                • #23
                  От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                  Не ключе, а бутон. Натискаш го за десетина секунди и пали.
                  Лошото е, че така се връщаме в каменната ера.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Лошото е, че така се връщаме в каменната ера.
                    Ама дали не е по-добре?
                    Аман от чипове, дето ще ми налагат волята си!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                      Чиповете не са виновни. Просто пак някой човек не си е свършил работата; в случая - направил калпави свещи или кондензатори, или пък някой търсил да си купи най-евтините свещи...

                      Иначе трябва да направим инструкция за палене като в руски трактор от времето на совхозите: "Натискаш, задържаш, буташ... бегаш"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Иначе трябва да направим инструкция за палене като в руски трактор от времето на совхозите: "Натискаш, задържаш, буташ... бегаш"
                        Да ти кажа: така го предпочитам. Върши работа на 100%, Другото е от лукавия.
                        Като опит: 100Квата агрегат качен на Урал. Процедурата за пускане е около 1минута от студено.
                        Швейцарско- австрийски агрегат стационарен 20К му трябват 15мин. ако не е подгрят. Ако се грее денонощно 1,5 мин.
                        Цените са 2 към 1 в "полза" на стационарния.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Не ключе, а бутон. Натискаш го за десетина секунди и пали.
                          Лошото е, че така се връщаме в каменната ера.
                          Дали едното или другото е въпрос на вкус Аз го направих с ключе (или по-точно "задържащ бутон") с лампа, за мога да го оставям да си догрява, като реша, че е необходимо и да ми свети в очите, та да не го забравям. Първоначално мислех да го правя с реле за време, но се оказа, че като попитам в някой уж специализиран магазин за такова на 12v и почват да мигат на парцали.
                          А за евтините свещи може и да си прав, ако тия от 26-7лв/бр. могат да се нарекат евтини... щото са ми предлагали и по 70.
                          Така или иначе, причината да не се изключва не е нито в свещите, нито в релето, а точно в допотопната електроника. Мисля, че го коментирахме в една друга тема - в моя случай, подозирам, че проблемът дойде от един дефектен акумулатор, който правеше фойверки от плюсовата клема под товар. При това не евтин, а от тачена във форума марка.
                          Имам два наистина любими автомобила, единия от тях съм имал щастието да притежавам преди време и нещастието именно с него да направя единствената си тежка катастрофа. Другия се мъча да го открия с цел придобиване. И двата са от една марка, и двата са мислени през 1979, и в двата няма дори и един транзистор, ако се абстрахираме от фабричната музика.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Е това не би трябвало да е проблем. Генератора нали дава ток? И мисля, че доподгрева е с понижено напрежение. За конкретната схема не занам, но всички дизели, дето съм ги карал през последните 21г. са така.
                            Не е с понижено напрежение поне при мен (Self regulating glow), докато идва "+" от управлението, релето е затворено т.е. на свещите има постоянно толкова волта колкото има в акумулатора (по нагоре в темата на 51 стр. има схема на подгрева при тази система {и не само за нея}).
                            Последно редактирано от marto; 14-10-11, 13:24.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой е предпазителя за подгрев. свещи на паджеро 2- 2,8 ТДИ

                              Проблема е поне засега решен релето бе отворено, почистено и направих нови пъпки на медната пластина вътре в него(старите бяха износени(нямаше ги)) Вече една седмица бачка без ядове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X