Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

    Третия ред седалки е удоволствие само за счетоводителите... няма грам практицизъм в тях и не дай се боже да се наложи някой да седи на тях...
    от зор заман - може!
    колкото до автоматик или ръчка... разликата при мен беше:
    ръчка, обикновени фарове, 16-ки джанти, нормално аудио...
    автоматик, биксенон, 19-ки (май) джанти, някво хипер ултра аудио и естествено 7400лв отгоре...
    редпочетох 7400 да дам за съвсем други благинки...

    Коментар


    • #32
      От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

      Да съгласен съм с теб .. Интересува ме кожен салон,което означава че трябва да взема най-оборудвано...а там отиват доста нагоре цените...
      Имам тема за размисъл...приятел ми даде идея да се поразровя за такива на малко км. лизингови със сервизна история и цената доста по ниска....
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #33
        От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

        Аз преди 4 месеца купих новия Oulander 2,2 дизел, 4х4, автоматик, 18ки джанти, rockford fostgate аудио и т.н. без кожа и стъклен покрив. Да споделя и аз отзиви...

        Плюсове:

        - доста просторно купе и голям багажник (въпреки 3тия ред седалки)
        - много добра возия
        - сравнително добре обезшумено купе
        - много отзивчив автоматик (дочух че бил от VAG с двата съединителя)
        - пъргав мотор

        Минуси:

        - има някои паразитни шумове в купето, които се появяват по паваж и ме дразнят
        - разхода е далеч от заводския (за 25000км средно се движи около 8/100 - не че е много за тази кола но в книгата дават 6/100 извънградско, което е непостижимо)
        - въпросната премиум аудио система не е толкова добра, колкото очаквах. Има доста глупав и допотопен интерфейс и не чак толкова качествен звук, колкото се надявах


        В общи линии съм доволен от колата - добър комфорт, добър разход на гориво и т.н. Излезна ми доста на сметка защото я взех тестова от Балканстар - беше на 7000км и 5 месеца - 52000лв с ДДС, а аз си ползвам и ДДС кредита, така че реално легна на около 43000лв - и това крайна цена, със все там допълнителни разходи.

        Сега е на около 30000км и не са святкали никакви лампи все още.

        Коментар


        • #34
          От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

          Коя година е производство? От последните преди да изелзне най новия им слагат вече японския 2.2 не френския. Той е доста тих. Автоматика не е на vag (dsg) а е tc-sst пак е с два съединителя но мисля че си е изцяло на митсубиши, слагат го на евото. Аз даже мислех, че на най новия пак е същия автоматика оказа се че не е, само с един съединител е. Те ми твърдят че едва ли не е бил по добър от tc-sst

          Коментар


          • #35
            От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

            6/100 ще направиш ако си 60кг с мокри гащи, караш по надолнище с попътен вятър с най-много 80км/ч... аз съм се научил нещо през последните години... квото пише в книжката - слагай 2 литра отгоре... и май съм прав!
            да докладвам и за поредните 3900км до германия и назад...
            средна скорост 109км/ч за 1863км в посока, среден разход 7,9л/100км... като се вдига винаги с дизел различен от австрийски или немски...
            ръчна скоростна кутия...
            паважа е гадно нещо и с каквато кола да минеш, все ще има паразитни шумове... освен ако не е стар мерджан.... или нов мерджан...

            Коментар


            • #36
              От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

              Ами 7,9 среден разход за магистрала си е много добре. При мен нещата са по зле - на магистрала при 140-150км/ч разхода се движи около 9л/100км. Онзи ден ходих до Варна: Пловдив-Карнаобат-Шумен (през Риж)-Варна и обратно... средна скорост 105км/ч, среден разход 9,1л/100км. Но карах доста бързичко (3 часа и 20 мин. в посока).

              Онзи ден я оставих да я обслужат в Балкан Стар (30000км) и ми сервираха, че производителя изисквал на всеки 30к км да се сменя спирачна течност... Малко странно, но... какво да правиш. Фактурката беше за 630лв с ДДС

              П.С. Става въпрос за новия модел - води се 2014

              Какви обороти ви държи на вас на магистрала? На мене малко височки ми се гледат

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140120_140827.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5556250

              При мен са около 2500 при 150км/ч по скоростомер (а той лъже с доста - едно 7-8км/ч слага отгоре, на снимката например по GPS се движа със 149км/ч - точно толкова, колкото да нямаш проблеми с камерите )

              Коментар


              • #37
                От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                6/100 ще направиш ако си 60кг с мокри гащи, караш по надолнище с попътен вятър с най-много 80км/ч...
                виж собствените си постове от началото на темата...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                  Първоначално публикуван от gubaku Преглед на мнение
                  Ами 7,9 среден разход за магистрала си е много добре. При мен нещата са по зле - на магистрала при 140-150км/ч разхода се движи около 9л/100км. Онзи ден ходих до Варна: Пловдив-Карнаобат-Шумен (през Риж)-Варна и обратно... средна скорост 105км/ч, среден разход 9,1л/100км. Но карах доста бързичко (3 часа и 20 мин. в посока).

                  Онзи ден я оставих да я обслужат в Балкан Стар (30000км) и ми сервираха, че производителя изисквал на всеки 30к км да се сменя спирачна течност... Малко странно, но... какво да правиш. Фактурката беше за 630лв с ДДС

                  П.С. Става въпрос за новия модел - води се 2014

                  Какви обороти ви държи на вас на магистрала? На мене малко височки ми се гледат

                  [ATTACH=CONFIG]673659[/ATTACH]

                  При мен са около 2500 при 150км/ч по скоростомер (а той лъже с доста - едно 7-8км/ч слага отгоре, на снимката например по GPS се движа със 149км/ч - точно толкова, колкото да нямаш проблеми с камерите )
                  Аз мисля че хич не са високи при мен на 150 е на 3000 (предишния аутлендър 2.0дид)
                  При тази скорост чува ли се мотора?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                    оборотите са нормални.
                    при новия модел няма ли опция да караш само на предно?
                    всеки километраж лъже с 4 до 9км/ч нагоре

                    Коментар


                    • #40
                      От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                      Ами само предно точно няма като опция - има 4wd eco, което е само предно и при пробуксуване включва задно, 4wd auto, което ме увериха, че работи подобно на quattro (дали е така не знам) и 4wd lock. Отделно има някакво копче на таблото - eco mode - което орязвало мощността на мотора, на климатика и включва 4wd eco режима. 2-3 пъти съм пробвал да го включа и разлика в разхода не видях. Аз си карам на 4wd auto винаги. Днес ходих до Силистра и поради метеорологичната обстановка карах по бавничко и средния разход в двете посоки беше 8л/100км, средна скорост 98км/ч.

                      Има разни дредни неща, които ме дразнят, например, че копчетата на ел. стъклата нямат подсветка (само на шофьорското мъжди някаква светлинка), също нишичката за вещи пред скоростния лост също не е осветена (в Audi A3 97 набор не е така). В подлакътника също няма светлина, а освен това няма пепелник Като цяло в интериора е подходено без внимание към детайла, ако мога така да се изразя. Моя Outlander, например, е с безключово палене и ключалка въобще няма - е да, ама там където стои ключалката при по-ниското ниво на оборудване при мен има просто една грозна тапа Но въпреки, че интериора не е особено впечатляващ е доста удобен - кафе, цигари, вода, телефон - всичко си има много удобно местенце.

                      Има си и разни гъдели, които ми харесват - чистачките не знам как са ги изчислили, но въпреки че нямат ексцентрик бършат целия джам, без да оставят малки триъгълници, а ако натиснеш пръскалките 2-3 пъти (на пресекулки) те сами пръскат още 2-3 пъти . Огледалата се прибират като заключиш, фаровете са много добри, скоростите са адаптивни - ако караш по-агресивно си променят начина на работа...

                      Абе не е лоша колата, но си мирише отвсякъде на среден клас. Далеч е от премиум класа, въпреки многото лиготии, но за тази цена - толкова. В Порше ми предлагаха Q3 тестово, на 10000км и 6 месеца, 2.0TDI 170к.с. (или 180) с всички екстри за скромната цена от 70000лв с ДДС.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                        бавничко?? 98км/ч средна скорост...
                        а и все пак караш автомат... мойта е ръчка...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                          Здравейте колеги.
                          Имам си и аз едно Аутлендърче. наскоро си го внесох от Кувейт.
                          Купих го ново през февруари 2009, иначе е произведено 2008. Жена ми го кара 4 години в Кувейт но сега и купих нова кола та реших да го пратя в БГ. То си е ходене по мъките да пратиш кола до БГ с контейнер. Най-голям зор беше индивидуалното сертифициране за каране в Европа - 1300 лева и два месеца кандърми на отговорните другари. Целия масраф за транспорт мита ДДС до регистрация в КАТ ми излезе 11000 лева. Ама като се има в предвид че съм я купил в Кувейт за 22000 лева нова от магазина и жената и навъртя само 18000 км за 4 години ми беше жал да се разделям с нея. Аз имам служебна кола та юркахме нея естествено.
                          Колата не е с моного екстри. В Кувейт се продават 2 оборудвания - фул екстри с 6 цилиндров бензинов мотор 260 коня и с част от екстрите с 4 цилиндров бензинов 180 коне (в БГ конете са по-малко заради екологията). Та за да взема по-икономичния 4 цилиндров двигател се лиших от достра екстри плюс ината на жена ми да не дадем още 3000 лева за екстрите. Колата е 2WD 4WD или Lock - превключват се с един върток между седалките. Скоростната кутия е CVT безстепенна но има и 6 ръчни електронно симулирани скорости на лоста. Гори на дълък път 10/100 бензин (каране на жената) до 11/100 (с мойто каране) , в града - 12/100. Вози меко но шума от гумите се чува, не много добре шумоизолирана. Място има бол.
                          Имах един проблем. В арабските страни ги продават с аларма за превишаване на скоростта над 120км/ч която не може да се изключи по никакъв начин. Пищи като луда и ме побърква. В оторизираните сервизи в БГ я гледат като индианец пишеща машина и не могат да я изключат. След дълго ровене в интернет намерих решение на един украински сайт. Копирва се Variant Codding файла от ETACS ECU (компютъра на колата) променя се и се презаписва обратно. Ако някой иска да сменя настройки дето не могат да ги сменят в БГ сервизите или иска да инсталира нещо допълнително да свирка. Ще му дам сайта на украинците и всички необходими насоки. Аз си сложих автоматично заключване при скорост над 20к/ч и отключване като сложа лоста за скоростите на паркинг. Могат да се сложат и късите да се включват автоматично след стартиране на двигателя и пускане на ръчната спирачка.
                          Ако нямате круиз контрол е достатъчнно да поставите блока с копчетата на кормилото и да го включите в синия куплунг. Круиз контрола е активиран в колите до 2010. След 2010 трябва и да се активира във Variant Coding файла като е описано по-горе.
                          Айде със здраве че се разприказвах.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                            Попаднах на следния казус Mitsubishi Outlander 2011г 2.2Д 156кс 6ст АСК с "новата" маска, за която авторът на темата твърди, че би трябвало да е с "японския" мотор, а не с "Пежо"-то... Интересното на колата е, че е на смешни километри (30 000)...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                              ако е на 30000км наистина, то тогава волана няма да е износен. Моя е вече на 100000 и волана е лъскав като стъкло... иначе след автомивка ако му врътна километража назад (ако може де) няма по какъв друг начин да се разбере че е на 100000. има ли сервизна история? ако е купен в БГ може да се провери.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Mitsubishi Outlander 2011 2.2DI-D

                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                                Попаднах на следния казус Mitsubishi Outlander 2011г 2.2Д 156кс 6ст АСК с "новата" маска, за която авторът на темата твърди, че би трябвало да е с "японския" мотор, а не с "Пежо"-то... Интересното на колата е, че е на смешни километри (30 000)...
                                Защо да е невъзможно да е на 30,000 км. Като е само на 2 години. Погледни мнението ми малко по-горе. Моя Аутлендър е на 5 години а в момента е на 20,000 км. Случват се и такива "чудеса". Просто си карах служебната кола и с Аутландера жената ходеше само до супермаркета и да пие кафе с приятелки понякога.

                                А за лъскането на волана да ме извинява колегата. Слагаш му калъф още като го купиш и на 200,000 да стане пак няма да е лъснат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X