Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - шнорхел за Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

    Първоначално публикуван от pahov Преглед на мнение
    Привет. Вижте в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...=127278&page=9 какво пише колегата. Шнорхел мостра и изработка на такъв в българско на цена около 100 лв. Изработка на шнорхела с водопроводни тръби около 70 лв. Поздрави.
    Аз доколкото разбирам от въпросната тема ще се правят шнорхели от стъклопласт . Това от гледна точка на здравина е по здраво от пласмасата но не подлежи на огъване , разбирай че ако полегнеш като колегата Борко от Русе ще ти трябва нов шнорхел щото от стъклопастовия няма да е остано нищо . Факта , че тежи в пъти повече от пласмасовия или тръбния ще изисква и по добро захващане към автомобила демек ако сега тръбния се захваща на две места то за стъклопастовия ще трябват поне четири !
    [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

    Коментар


    • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

      Моите уважения към колегите, ама те все още бъркат офроуда с бегачките си.
      Стъклопласта няма място тук.

      Е става за евтини калници и капаци - факт.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

        Първоначално публикуван от Митков (pH) Преглед на мнение
        Не е нужно да разглобяваш. Само махаш гумата, за да не пречи и събличаш подкалника. Отдолу се отваря достатъчно пространство за работа. Избираш си къде да пробиваш, опипваш с ръка отвътре да видиш дали няма нещо там. Пробиваш и почваш да нижеш маркуча. По спомен мисля, че с гофриран маркуч няма да има нужда да махаш казанчето. Вкарваш си маркуча през дупката която така или иначе е там за въздуха и после само мислиш за варянт да свържеш гофрирания маркуч и този който излиза от филтъра, но не мисля, че ще е голям проблем.

        П.С.
        Не мисля, че е удачно да режеш колоната от вътрешната част, за да сложиш болтове. Личното ми мнение е, че така се отслабва конструкцията, а японеца я е мислил инжинерно да е така. По - добре нитове или друг способ който ще спести рязането на колоната отвътре.
        Колега, дано да стане без разглобяване(малко вероятно). Все пак ще опитам.
        Аз лично не смятам да режа нищо от колоната.
        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
        (А1+)
        О877ООО98О

        Коментар


        • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

          Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
          Колега, дано да стане без разглобяване(малко вероятно). Все пак ще опитам.
          Аз лично не смятам да режа нищо от колоната.
          Ще стане без разглобяване. Аз така си монтирах шнорхела на последното паджеро въодошовен от темата на Veni1. Видях, че той е успял без разглобяване и аз направих същото. Единственото разглобяване е сваляне на гумата и подкалника, което става за 10 минути.
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
            Аз да кажа по темата с смешните шнорхели ,има една витарка тука в нашия град ,ще я снимам и ще ви я пусна да се посмеете малко ,сега няма да издавам как и откакво е направена а после като я снимам ще я видите
            С малко закъснение ,но все не можех да снимам въпросния шнорхел ето го ...Монтажа е много лесен ,парите също са малко само една стара прахосмукачка ще пострада и старо водно съединение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0782.jpg
Прегледи:1
Размер:164.0 КБ
ID:5361910Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0783.jpg
Прегледи:1
Размер:196.3 КБ
ID:5361911Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0784.jpg
Прегледи:1
Размер:181.0 КБ
ID:5361912и няколко скоби ...
            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

            Коментар


            • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

              "Естетиката" няма да коментирам, че всеки си я възприема по свой си начин, ама как "диша" горката Витарка с този тесен маркуч !?!?

              Коментар


              • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                Не мисля, че ще е достатъчен въздуха, който минава през тази тръба.
                GSM 0877 08 99 19
                Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                Коментар


                • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                  Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                  "Естетиката" няма да коментирам, че всеки си я възприема по свой си начин, ама как "диша" горката Витарка с този тесен маркуч !?!?
                  Като прахосмукачка
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                    Ми незнам как диша ,сигурно и е трудно ,но я мъчат ,карат си я ...
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                      Такова чудо не съм виждал направо уникат
                      Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                      Коментар


                      • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                        Ми незнам как диша ,сигурно и е трудно ,но я мъчат ,карат си я ...
                        Може въобще да не е вързан към кутията на филтъра.

                        Коментар


                        • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                          Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
                          Може въобще да не е вързан към кутията на филтъра.
                          И аз имам такова съмнение
                          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

                          Коментар


                          • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                            имам едно приятелче газаджия ,била е при него каза че е била вързана към кутията ,но как ,незнам ....
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                              В интерес на истината и шнорхела на Паджерото е с диаметър около 70мм., а входа на кутията е около 50мм. Та в таз посока може Витарката да си работи спокойно. Е друг е въпроса за естетиката, ама на човека явно така си му харесва (ама като гледам няма да се ползва по предназначение).
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                                браво колега. радост за окото.мисля че си се справил страхотно и смятам да се възползавам от твоя опит и да си изработя и аз. само да ми остане малко свободно време.
                                Това което построихме през социализма, Вие дори не можете да го боядисате. Тодор Живков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X