Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с лампата за маслото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с лампата за маслото

    Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
    ....Маслото е проводник.
    Ай стига бе!
    И затова пълнят с масло високоволтовите трансформатори.
    LZ5ZI qth HASKOVO
    Pajero II GLS 3000 V6

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с лампата за маслото

      Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
      Ай стига бе!
      И затова пълнят с масло високоволтовите трансформатори.
      Пробвай с отработено (от ДВГ) масло дали провежда.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #18
        Стара тема но да повдигна.Жена ми кара галоппера с мотор 4D56.Завчера звъни че лампата на маслото пресвяткала.Отивам и констатирам че щеката не хваща нивото.Маслото е 5в40 пълна синтетика дизел кастрол за дпф .Не е от предписаното ,но така го карам от две години и единствената разлика е че при палене лампата не гасне още при стартер а след 2-3 секунди.Маслото беше за смяна,и го смених.

        Днес аз карах колата и на един светофар забелязах че лампата свети слабо,при форсиране почти гасне напълно.На празен ход светва червено ярко както си трябва.

        Понеже бях в средна лента в задръстване,преместих колата в дясно за около 1 минута ,загасих....запалих и всичко е ок.Задържам на първа със спирачки и пускам съединителя,да паднат оборотите,лампата не светва ...

        Сигурен съм че датчика се ебава ,но да питам да не пропускам нещо друго.

        За момента няма дерт с лампата
        Последно редактирано от Roninn; 22-08-20, 18:25.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          Само за протокола,колата си върви,само сутрин като загрее първоначално след 5-10 минути еднократно светва лампата за маслото,гасене и палене оправя проблема за през целия ден.От първия случай до днес,колата е минала около 500 км.Днес ме доведе в Приморско,и сега се подвизава около плажа на Перла.


          п.п Не смятам да вкарвам джет в морето,не и през деня !

          п.п 2 Ако продължи да слуша както досега ,идните 11 години,съм му обещал да му купя оригинален датчик от инд комерс.
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200823_150743.jpg Прегледи:0 Размер:376.3 КБ ID:6638059
          Последно редактирано от Roninn; 23-08-20, 16:54.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X