Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Това е в общи линии правилната процедура.
    А точно каква е правилната процедура?
    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

    Коментар


    • #17
      От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

      Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
      Едва ли съм първия който се е сетил, но с вакуум през щеката на маслото няма ли да може да се "изсмуче" всичкото масло от АСК?
      Само това,което така или иначе само изтича от картера.
      ТЕЛ:0886301378

      Коментар


      • #18
        От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

        Има специна апаратура която се свързва към охладителната магистрала на кутията.
        Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
        Grand 3.1TD
        0898 620 306 Стоян

        Коментар


        • #19
          От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

          Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
          Има специна апаратура която се свързва към охладителната магистрала на кутията.
          Имееш ли такваз ?
          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

          Коментар


          • #20
            От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

            Първоначално публикуван от Красимир Гошев Преглед на мнение
            А точно каква е правилната процедура?
            Aз източвам примерно 3л. Пълня 3л. Правя 2 мин. кръгчета на подемника. Източвам пак 3л. Пак пълня 3л. Пак кръгче. Още веднъж повтарям процедурата.
            След 3 смени по 3 л. се счита, че маслото е изцяло сменено. Така автомата винаги е пълен когато работи.

            Коментар


            • #21
              От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Така автомата винаги е пълен когато работи.

              Да пълен е ,но нали целта ни е да сменим маслото ,а не да го смесваме със старото...пък като се замисля,това което остане пак ще се смеси с новото ...трябва да има и друг начин да се източи повечето масло от скоростите .
              П.П.най ми допада начина на колегата kralev.bg ,мисля че тогава най оптимално се подменя маслото и няма опасност за скоростите .
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #22
                От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                дави кажа аз как го сменях преди дасе прецака мотора ,маслото от скоростите влиза във водния радиатор с две малки маркучлета ,изваждатеги палите колата малко да поработи около 2-3 мин и всичкото масло излиза. после доливаш маслото и го проверяваш на работещ двигател

                Коментар


                • #23
                  От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                  Не успях да убедя само един "сервиз", че АТФ не се налива през страничната пробка на... раздатката.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                    аз го наливам през щеката

                    Коментар


                    • #25
                      От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                      Всъщност от Мастурбиши си казват с добро как се сменя АТФ
                      Кой знае защо се придържам към това. Бих добавил само, че понякога не е зуе да се свали картера на автомата и да се махнат утайките, да се почисти магнитчето на дъното, както и да се огледа цедката.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:change automatic transmission fluid.jpg
Прегледи:4
Размер:91.4 КБ
ID:5242690
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Всъщност от Мастурбиши си казват с добро как се сменя АТФ
                        Кой знае защо се придържам към това. Бих добавил само, че понякога не е зуе да се свали картера на автомата и да се махнат утайките, да се почисти магнитчето на дъното, както и да се огледа цедката.
                        [ATTACH=CONFIG]288850[/ATTACH]
                        Този manual за паджеро ли е, линк можеш ли да дадеш?
                        Може ли да ми кажете какво масло да купя за Паджеро 94 англичанка дълга база?
                        Biagini Passo Powered By VW Syncro

                        Коментар


                        • #27
                          От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                          Аз сипах Valvoline MaxLife ATF. На него има едно допълнително обозначение SP и изрично си пише, че става за Mitsubishi. Със сигурност има и други варианти, но задъллжително трябва да отговаря на тази спецификация - SP 2 или 3, и да пише, че е одобрено за използване за Mitsubishi!!!! Между другото, когато търсих какво масло да си взема се оказа, че вариантите всъщност не са много, да не кажа, че само това на Valvoline открих, което да става. А иначе оригиналното е DiaQueen ATF SP II или Diamond ATF SP II. Аз обаче не можах да ги открия в Монтана. Мисля, че става и едно на BP - Autran SP II. Това мога да ти кажа аз и да ти пожелая успех!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X