Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

    Колеги имам въпрос.
    Днес смених всички течности на Паджерото. Масло на двигателя, масла на преден диф, на заден, на раздатка, масло на хидравликата на волана, спирачна течност и разбира се маслото на автоматика. Всичко беше наред, но както винаги има едно "НО". За скоростната кутия си бях взел 8 литра масло, тъй като вместимостта и по документи е 7,5 литра, но като отвъртях пробката на картера от там изтекоха точно 3л. Държа да отбележа, че преди смяната, нивото на маслото си беше ОК. Лично си проверявам тези неща по колата и с очите си съм видял показанията на щеката. Като съм го мерил както трябва - загрял и работещ двигател и превключване на селектора през всички позиции преди проверката на щеката. Освен това скоростите си превключваха нормално, така че е невъзможно в кутията да е имало само тези 3л., които изтекоха. Явно не могат да изтекат всичките 7,5л., което е нормално все пак, но пък само 3 ???? Та това е по-малко от половината - за каква "смяна" говорим при такова положение?
    Ще допълня и това, че палих два три пъти двигателя за кратко след първоначалното източване и така добавих още 0,5л. към количесвото от 2,5л., което изтече отначало. Излиза, че сега карам с 3л ново и 4,5л. старо масло???
    Та въпроса ми е това нормално ли е, или аз не съм направил нещо като хората?
    Колата е Паджеро - 2, двиг. - 4D56-T, скоростна кутия - V4AW2-3.
    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

    Странно, аз от мойто успях да източа 5 литра, като и аз палих мотора за да доизтече.

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

      Точно това правих и аз днес.Като допълнение:След сваляне на картера на ск.кутия и сваляне на филтъра събрах около 5.5 литра масло.Разликата до 7.5 остава в преубразователа/torque converter/.Оставил сам го да стои така цяла нощ и утре ще видя дали е изтекло още.Преди време от сервиза на БалканСтар в Русе казаха,че автомобилът трябва да стои с повдигната предница и свален картер и филтър няколко часа.
      Това е с което мога да помогна
      Kawasaki KX250F

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

        Благодаря за отговорите! Засега ще оставя нещата така. Скоростите си работеха добре и преди моята намеса, а и сега. Освен това маслото, което изтече ми се стори доста добро - почти няма разлика с новото. Може би е сменяно сравнително скоро от предишният собственик в Англия. Просто следващата смяна ще я направя преди указаните от производителя километри пробег. Да речем на половината и ще направя така, както ме съветвате - ще повдигна предницата, за да изтече маслото и от преобразувателя.
        Благодаря пак. Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

          Първоначално публикуван от nvkolev Преглед на мнение
          Точно това правих и аз днес.Като допълнение:След сваляне на картера на ск.кутия и сваляне на филтъра събрах около 5.5 литра масло.Разликата до 7.5 остава в преубразователа/torque converter/.Оставил сам го да стои така цяла нощ и утре ще видя дали е изтекло още.Преди време от сервиза на БалканСтар в Русе казаха,че автомобилът трябва да стои с повдигната предница и свален картер и филтър няколко часа.
          Това е с което мога да помогна
          Между другото и аз бях качил предницата на едни естакадки.

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

            Така е , трябва маслото да е загрято. Тогава развиваш пробката на картера и пробката на съединителя, където ви се губят тези литри тогава и те изтичат. поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

              Между другото ,аз като сменях на мойто не го бях повдигнал отпред ,а даже гаража имаше наклон напред ,не си спомням колко съм источил ,но си спомням колко налях ... само 6 литра ,спомням си защото бях купил 8 и ми останаха 2 литра ... а попринцип турбината си остава пълна ,нея неможете да я источите ...
              MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
              MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                Първоначално публикуван от Жоро Л200 Преглед на мнение
                Така е , трябва маслото да е загрято. Тогава развиваш пробката на картера и пробката на съединителя, където ви се губят тези литри тогава и те изтичат. поздрави!
                Коя е пробката на съединителя?
                ТЕЛ:0886301378

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                  Първоначално публикуван от Жоро Л200 Преглед на мнение
                  Тогава развиваш пробката на картера и пробката на съединителя, където ви се губят тези литри тогава и те изтичат. поздрави!
                  Колега би ли обяснил наистина, къде се намира тази пробка на съединителя, че и на мен нещо ми се губи! Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????


                    Я кажете ,вярно каде се намира тази пробка на съединителя ,че нещо ми се губи ...
                    MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                    MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                      На G-клас.
                      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                      Grand 3.1TD
                      0898 620 306 Стоян

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                        Кутията на 3,5L ми Паджеро е V5A51-1 и по каталог събира 9.3 литра масло.
                        При смяната,,доброволно" източихме 3,8 литра.
                        Наляхме 4л.от новото през щеката,то слиза директно в картера,откачихме изходният маркуч след радиатора(преди влизането му в кутията) и запалих колата.
                        От там източих още 4,8л.Маслото от там тече на хубава плътна струя.Накрая явно пролича как потича от новото масло.
                        Цялата процедура с паленето и източването на второто масло трая около 15-20 секунди.
                        Долехме необходимото количество и мисля,че успях да сменя над 90% от маслото.
                        Незнам дали е правилно да се прави така,но аз съм доволен.

                        Поздрави
                        ТЕЛ:0886301378

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                          Първоначално публикуван от kralev.bg Преглед на мнение
                          ...
                          Незнам дали е правилно да се прави така,но аз съм доволен...
                          Това е в общи линии правилната процедура.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                            Едва ли съм първия който се е сетил, но с вакуум през щеката на маслото няма ли да може да се "изсмуче" всичкото масло от АСК?
                            M57D30T1
                            W450

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на масло на АСК на Паджеро 2. ?????

                              Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                              Едва ли съм първия който се е сетил, но с вакуум през щеката на маслото няма ли да може да се "изсмуче" всичкото масло от АСК?
                              НЕ!!!
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X