Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

    Колеги –пак за дефекта със семеринга на П2 с 4М40 мотор.
    Както и преди съм споменал –аз имам трудната задача да помагам на роднини обзаведени с такава кола.
    Проблема е че не съм на място........
    По думите на сестра ми – това което тя ми разказа –дефекта е в доволно голяма вероятност семеринга.На 100 % няма как да съм сигурен но .....
    Поне засега го правило като е студена колата.Преди бях пуснал един пост относно свещите – тоя проблем е решен – менте свещи –новите пак не са оригинал Митсубиши но вече са на фирма която съществува и произвежда подгревни свещи ,имат каталог,и т.н и наи вече на практика колата си пали като трябва.
    Засега съм решил да им пратя семеринг-поне не е скъпо а дали ще се сменя ще решим след още малко време.
    Та за семеринга няколко въпроса – потърсих по нета еквивалент на Исузувския номер.
    Isuzu Part Nr. - 8-94227-475-0 20x30x7

    Та понеже съм с немско и наи лесно ще намеря нещо немско -още повече че Zexel = Bosch и намерих ето това

    Bosch part Nr.- 1460 283 307 Wellendichtring 20x31.1x6.9

    Намерих и номер на някаква фирма дет аз не съм я чувал – CORTECO.
    Та номера по CORTECO е 12014600B и данните на семеринага са 20х31х7.3

    Някои ако може да каже поне Бошовския дали е този номер ?
    Ако по Бош не е тоя номер ако някои има инфо кои е номера по Бош -моля да го даде.И накрая за капак пост 15 от темата за семеринга –поста на колегата skitnik
    ”” Семерингите са 2 вида, едната 31мм(като на снимката), другата 30мм. Номера на помпата е важен при поръчката им. Има един тип семеринги които уплътняват и в двете посоки””
    Как да разбера номера на помпата и къде седи тоя номер?

  • #2
    От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

    Колега обади ми се, имам двата броя семеринга със ремонтен комлект за помпата - 0888393930

    Коментар


    • #3
      От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

      ГНП-то на митцубишито е ZEXEL, семеринга също. Номера на помпата се намира отстрани на самата помпа. Виж го кой е и ще ти кажа кой е семеринга.
      Y61

      Коментар


      • #4
        От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

        Помпата не е пред очите на колегата, трябва да се подсигури с всички възможни варианти - операцията ще се извършва по телефона на друго място.

        Ако има интерес към предложението на kkkkoko, ще се ангажирам лично!

        Коментар


        • #5
          От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

          Към Сашко - колега - колата е на сестра ми - зор ще видя докат обясня какво да гледа... ако имаш инфо -например има 3 вида помпи - съответно 3 вида семеринги -моля напиши тук и 3 те - надявам се да не е секретно.Аз ще купя и 3 те и ще пратя и 3 те -така съм сигурен че всички случаи са ок.

          Към ккккоко - колега с удоволствие бих пазарувал от теб - проблема е че аз съм в немско а пък частите трябва да ги пратя в Канада......и става една дълга и широка... ако може напиши моля те поне номерата на това дето го имаш.

          Коментар


          • #6
            От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

            На две от помпите семеринга е един и същ: 9 461 615 373, това е номер по Бош, и 146601-0700 по ZEXEL. За третата не мога да кажа
            Y61

            Коментар


            • #7
              От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

              мойте ремонтни комплекти са на спакодизел и номерата на семерингите са 158235-2p и 4461-4p

              Коментар


              • #8
                От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

                Колеги - мерси за инфото.
                Аз образно казах за 3 те помпи - нямам си идея дали са 2,3,4,5 и така нататък.
                Моята идея е - ако например са 3 семеринга- ще купя и 3 те -цените са 2-3евро за 1 брои. Та така ще имам част за всички възможни случаи.

                Коментар


                • #9
                  От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

                  Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                  Колеги - мерси за инфото.
                  Аз образно казах за 3 те помпи - нямам си идея дали са 2,3,4,5 и така нататък.
                  Моята идея е - ако например са 3 семеринга- ще купя и 3 те -цените са 2-3евро за 1 брои. Та така ще имам част за всички възможни случаи.
                  Разбрах замисъла ти, но без да искаш си уцелил и броя на помпите Наистина са три
                  Y61

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пак семеринга на ГНП на П2 с 4М40 мотор

                    Коеги - продължавам темата -мисля че е важно .Понеже много обичам да имам оригинални номера на некаква част-оказа се че мога да се докопам до истинска информация.В тоя случаи дори повече отколкото очаквах.
                    Вследствие на тоз факт (превода е автоматичен но се разбира за какво иде реч) за притежателите на 4М40 мотор мисля че е радостна вест че има дкументация за ГНП то -имам списък с всички резервни части на ГНП -поне на тая ГНП дето е на моите роднини на колата де ,щото както се окзаза имало повече от 1 модел ГНП.Има номера на частите по Zexel и съответно Bosch.

                    На ГНП с Митсубиши номер ME201697 ( Bosch Nr.- 9 460 613 912 , Zexel Nr. - 104741-3214 )
                    Семеринга е :
                    Номер в листа с резервните части 800S/1/6
                    Zexel Nr. -146601-1100
                    Bosch Nr. 9 461 615 031
                    Име- GLEITRING

                    В скоби на на чертежа има и друг номер - 814S
                    но номерата и името са същите

                    P.S.
                    Току що погледнах и за един друг номер на ГНП - семеринга е със същите номера.
                    Номер на помпата по Митсубиши - ME202455 ( Bosch Nr.- 9 460 614 397 , Zexel Nr. - 104741-3584 )
                    Последно редактирано от brpi; 25-12-10, 11:59.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X