Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    В темата за декодера ти дадох общ линк за паджерото ти. Това са карданите с каретата:
    http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...cfpSHvb1G96g==

    А това са номерата на каретата на предния кардан, които са еднакви, а номерата са два, защото са стар и нов номер. Запиши си ги и двата, и тогава търси, защото не се знае търговецът, при когото ще отидеш с кой каталог работи.
    http://www.auto-parts.spb.ru/cat/mi/...EBuAZQLG7BriM=

    Може ли да ми препоръчате магазин във Варна за частите (каре на преден кардан) и да ме ориентирате колко може да струва карето и колко вземат за труд за смяната му за да мога да отделя в касичката за off road.
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

      Първоначално публикуван от ge2e Преглед на мнение
      Може ли да ми препоръчате магазин във Варна за частите (каре на преден кардан) и да ме ориентирате колко може да струва карето и колко вземат за труд за смяната му за да мога да отделя в касичката за off road.
      Днес проверих. Взех каре на преден кардан, марка HBK за 15.00лв с малка отстъпка от Балкан Партс 1 ЕООД, намира се на бул.Сливница 145 (бившия магазин на Ауто1). Тел.656 656. Имаха магазин и до обръщача до ЖП Гарата.

      Преди това ходих в сервиз Стъни Ауто - искаха ми 45лв за каре и 36лв. за труд, и при условие че там си ремонтираме 4 коли и ни познават!?! Повече там не стъпвам !

      Сега ще оставя джипката на друг сервиз - по пътя за Виница, наляво от камерите ( бившия сервиз Балинов). Ще пиша за отзиви.

      Поздрави
      Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
      Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

        15 лв.-не звучи многообещаващо.
        Намират се японски карета между 40 и 60 лв.Вземи си такова.
        ТЕЛ:0886301378

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

          не знам какъв размер е карето,но оригинално японско за самурая беше към 20 лева..така че не е невъзможно
          куче или вълк?
          в клетка ,или свободен?
          въпрос на личен избор.
          Вихрен Илиев
          0888249888
          blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
          Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

            Магазина продава части само за японски коли. Не познавам марката HBK, но ми казаха че е ок. Карето на предния кардан е по-малко от карето на задния кардан и може би от там става разликата. А пък и кризата работи положително за нас и кара продавачите да намалят маржа

            За труда ми взеха 40лв, което мисля че е ок (като се има впредвид, че ми искаха на други места от 30лв до 40лв) и се намира близо до дома ми.

            Сега ми предстои ново изпитание: ремонт на разбито предно окачване, което признавам си, че вина имам и аз с оглед на дивото каране ( гладам много филми - рали Дакар)

            в същия сервиз ми откриха:
            1. Външни кормилни накрайници - 2бр;(много разбити)
            2. Вътрешни кормилни накрайници - 2бр.; (разбити)
            3. Хебел; (върви с ябълковидния болт)
            4. Паразитен хабел;(върви с ябълковидния болт)
            5. Тампони на предния диференциал - 3бр (скъсани).

            Труда за всичките неща: 130лв

            Има ли някой представа колко ще ми излязат частите и нормална ли е цената за труда?

            Поздрави
            Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
            Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5393.jpg
Прегледи:2
Размер:53.5 КБ
ID:5629880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5387.jpg
Прегледи:1
Размер:81.0 КБ
ID:5629879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5391.jpg
Прегледи:2
Размер:83.8 КБ
ID:5629878

              моля за помощ колеги имам mitsubishi pajero 2 94 Ta Super selekt . бях включил бавните и като го изключих лоста остана на 4x4 и ни напред ни назад. прочетох темата разглобих всичко но се оказа че тези три болта са хванати от долната страна на плочката с шайба и гайка,тръгвам да развивам Ho болта се върти, не се развива защото няма контра от другата страна .има други четири болта отбелязал съм ги на снимката тях ако ги развия ще стане ли да изкарам лостаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:3
Размер:84.6 КБ
ID:5629883

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                Развивай смело!
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                  благодаря за съдействието, по късно ще пусна снимки само да отида да си зема гидори

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                    извадих лоста и както очаквах беше излязал от мястото си наместих го и стегнах болтовете, сега работи безупречно

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                      Имах същия проблем с лоста .. но моя заклини с блокирана раздатка и цирка беше пълен като пъплих с 20 км/ч от Шкорпиловци почти до Варна.. неочаквано на харамията пак го мъчих и взе че си тръгна да сменя пак.. от тогава не съм имал ядове ... но трябва ли профилактично да го отварям за да предотвратя да ми се случи отново ? или да си карам така ?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                        не го отваряи ами внимаваи като сменяш. тоест много леко,лоста за да смени не се нуждае от сила а ми от правилната посока

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с изключване 4х4 (4H), Паджеро 2, автомат, Super Select 4WD

                          Така и правя .. но тогава защо стана така не намерих обяснение.. никога не съм го насилвал но след като побоксувах на пясъка и в мига в който излязох на асфалт спрях да превключа и беше бетон .. дано не се повтаря

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X