Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

    Днес реших да сменя задните накладки на П2 , но както винаги нещо се обърква.

    В моя случай, единия болт на спирачния апарат се заобли и неможах да го развия.

    Въпрос: как е най-лесно да се развие, и къде може да се намери "нов"?

    Ако някой е имал подобен случай,моля да сподели.

  • #2
    От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

    Ako е този, номерът му е MB699584.
    За развиването - накисни го с WD например, ако не тръгне, заварка на по-голяма гайка отгоре. При загряването ще отпусне, няма къде да ходи.

    Коментар


    • #3
      От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

      Същият е, и го накиснах,но не тръгна.
      Заварка ще го оправи, и мерси за номера.

      Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

        Най-вероятно като завариш гайка - да ще се отвърти,но може вътре в апарата да остане "по-тънкото" парче от болта, затова разпробиваш апаратчето от другата страна с тънка бургия и избиваш парчето, после мажеш дупката със силикон или някакво лепило за да не влиза вода. При мен вече трипъти ми се къса този болт в апарата и се така ги оправям.
        Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
        ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

        Коментар


        • #5
          От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

          Аз също разпробих моите, напръсквам през отвора, грея умерено където е резбата и се развиха. После силикон на отвора и обилно смазване на болта.
          Mitsubishi Pajero 2, 2,5 tdi, ss, glx, 95, къса база
          0895445845

          Коментар


          • #6
            От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

            Това с разпробиването не го бях помислил,но не е лоша идея.
            Ако скъсам болта тогава минавам на план Б.

            Мерси за съвета!

            Коментар


            • #7
              От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

              Преди да предприемаш радикални мерки може да опиташ така:
              Напръскай хубаво болта със спрей за развиване - качествен! Купуваш една вложка (1/2) с един размер по малък от главата на болта. Намираш някой услужлив гумаджия/сервиз с гайковерт и на място набиваш вложката. Гайковерта има голям шанс да я развие.

              Коментар


              • #8
                От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Преди да предприемаш радикални мерки може да опиташ така:
                Напръскай хубаво болта със спрей за развиване - качествен! Купуваш една вложка (1/2) с един размер по малък от главата на болта. Намираш някой услужлив гумаджия/сервиз с гайковерт и на място набиваш вложката. Гайковерта има голям шанс да я развие.
                Мерси Андро,сега се търси нов болт,и след това все някой от методите ще помогне.

                Коментар


                • #9
                  От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

                  Развий другия (горния болт), а този си го остави за късмет. За смяна на накладките трябва да е достатъчно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: СПИРАЧЕН АПАРАТ П2

                    Първоначално публикуван от Павлов Преглед на мнение
                    Развий другия (горния болт), а този си го остави за късмет. За смяна на накладките трябва да е достатъчно.
                    Опитах и горния! Да , развих го но точно пред него е спирачния маркуч и пречи да се изтегли болта до край.
                    Не ми се развиват спирачни маркучи и полсе да обезвъздушавам или да сменям и тях.

                    Остава пак план Б,но още се търси "нов" болт. Павлов,дай един

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X