Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

    Здравейте моя та Г 300гд гори 20/100км това нормално ли е?

  • #2
    До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

    Май не е много нормално, но незнам на какво може да се дължи, освен ако ти е много тежък кракът......., майтапя се!!! Ще ти кажа ориентировчно, че моят също е 300ГД (дълга база) и доколкото можах да го засека , харчи окло 15-16 из гората и 10-11 по шосе и градско ама , без да се забивам из центъра...и кротко каране (то не , че това може да се кара иначе...)
    I want out !!!

    Коментар


    • #3
      До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

      Първоначално публикуван от drago77 Преглед на мнение
      Здравейте моя та Г 300гд гори 20/100км това нормално ли е?
      Зависи,ако харчи толкова в гората в кал и сняг е нормално.Но ако този разход 20/100км е на асфалт това си е доста апетитен джип.
      0885719173-Красимир

      Коментар


      • #4
        До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

        Здравейте
        Ами 20/100км по мчгистрала с скорост 110/120км , но има леко чукане в двигателят.
        Може ли това да е дуза и за това да гори толкова?

        Коментар


        • #5
          До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

          За почукването не знам - едва ли някои ще ти каже веднага какво е...ама горе долу разхода е съвсем леко повече от нормалния - голямо желязо с аеродинамика на тухла четворка с маломощен мотор го ръчкаш на 110 120 км в час ....законите на физиката са в сила все още.

          Коментар


          • #6
            До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

            Понеже си я купил наскоро-няколко неща,които следва да се свършат-иди да тестват дюзите(настройка или смяна на разпръсквачите),да регулират хлабините на клапаните(пренебрегвана операция) и докато са там-да видят „разтежението” на веригата (и центровка на помпата,ако има нужда).А ти сам провери за течове по ГНП(особено по щуцерите на клапаните) и всички тръбопроводи.После засечи колко харчи при 90км/ч…
            Не си писал лесно ли пали(топла и студена),дими ли(и кога..цвят,мирис),дига ли нормална работна температура,динамиката как е…

            Коментар


            • #7
              До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

              Ами тя пали перфектно при ниски тем. , няма пушек никакав.
              Само това чукане в мотора.

              Коментар


              • #8
                До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
                За почукването не знам - едва ли някои ще ти каже веднага какво е...ама горе долу разхода е съвсем леко повече от нормалния - голямо желязо с аеродинамика на тухла четворка с маломощен мотор го ръчкаш на 110 120 км в час ....законите на физиката са в сила все още.
                Ами кои мотор е достатачно мощен за тази тухла 4етвока .
                От дизела?

                Коментар


                • #9
                  До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                  Да гокараш с 120 продължително време е издевателство с тоя мотор(пък ако е и с четери скорости хептен) Кроткай го 80,90км.мисля че ще се усети в разхода.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                    Първоначално публикуван от Немезис Преглед на мнение
                    Да гокараш с 120 продължително време е издевателство с тоя мотор(пък ако е и с четери скорости хептен) Кроткай го 80,90км.мисля че ще се усети в разхода.
                    Да сигорно е така но това ми е парвията Г класа, но се надявам да не е последната.Но всичко се учи, сащо така се радвам че и този форум го има.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                      На този мотор мога ли да сложа 5 степена кутия?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                        Я сметни колко ще ти излезне смяната на скоростната кутия + самата цена на кутията. Резултатът го раздели на литрите на 100 км (свален разход), това по 10, та ще разбереш колко хиляди километра трябва да минеш само, за да избиеш скоростите.
                        Зима иде

                        Коментар


                        • #13
                          До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                          Да и това го има , но когато си взех Г класата не знаех какво да взема като модел.Абе нищо не знаех за тези Г класи, като си бях в БГ. един познат ме вкара с неговата Г в една гора при сняг 40/50см. и се запалих много.Тока си купих и аз, и сега разбирам какво сам си купил.И най интересното че се паля повече и повече.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                            Скоростите лесно се сменят, но дори и петица да сложиш при 120 пак много ще ти харчи. Това е кола мислена да се кара извън пътя и е най доброто фабрично изпълнение достъпно у нас. Ако искаш бегачка, търси нещо друго.
                            За чукането: Тия мотори си имат едно специфично Мерцедесово почукване с което ако не си свикнал е малко странно. Прилича да разбит двигател. Иди при някой който е карал Мерцедес или най-добре на майстор да ти види мотора. По-горе е описано какво.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Г 300ГД 20/100км ИМА ЛИ ПРОБЛЕМ

                              Здравейте
                              За пета скорост попитх защото си мисля че по–малко ще се натоварва мотора, а бегачка си имам.А това с карането с 110/120км. беше исклучение тогава си купих Г-класата и карах по магистрала в продалжение на 600км., и незнаех нищо за този Г-класаите.
                              Живея в Франция от 9год. и тук от балгарите никои няма Г-класа и няма от каде имам познания в тази област. Но от както сам в този форум много неща научих, благодарение на хора като теб които са на ти с Г-клас .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X