Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ГНП на Мерцедес 300Г Дизел - ПОМОГНЕТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ГНП на Мерцедес 300Г Дизел - ПОМОГНЕТЕ

    Джипът ми (който не го знае вече) е Мерцедес Г-класа 3000 кубика дизел - 5 цилиндъра, старият двигател. Имам следният проблем - джипът на големи наклони губи рязко мощност, направо спира! И харчи много. Смених разпръсквачите, мерих компресията - о'к, гледаха центрофка и тя о'к. Остана само помпата, но тя е механична и явно малко хора са останали, които могат да я правят. Изморих се да обикалям по сервизи, пишман майстори и т.н. Ако някой познава сигурен човек, който МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ много моля да ми помогне, защото всички знаете какво се случва, когато се изгуби мощност и в този момент катерите тежък наклон!

  • #2
    0888707773.Иван.Гара Яна.Само да не си е сменил телефона.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      Чакай бе. Тука може да са и други бели. С пълен до тапата резервоар пак ли го прави? Въздуховодите на мястото ли са си?

      Коментар


      • #4
        И с пълен и с празен все тая. Може, ама не мога да се сетя нещо да съм пропуснал - двигател, дюзи, филтри (вкл. и въздушен). Последният майстор незнам какво направи, но сега колата не пуши грам(дори като съм натиснал газта до края) и стана още по-лошо на баир съвсем губи мощност и харчи още повече.

        Коментар


        • #5
          Егати мистерията ... Поп пя ли и? Куршум ляхте ли? Пепелника го вади - прибира? Вратите отваря - затваря? Предното стъкло го изми? Със шампуан?
          Добре де, не може ли да я вдигнете с джека от едната страна и така да мерите? Или то там нямаше електроника.
          Хм, като се наклони настрани ли става тая мизерия или надлъжно?

          Коментар


          • #6
            И аз си мисля, че Иван е твоя човек.
            Колкото до ГНП-то ако не се лъжа му се правеше някаква центровка.Само не ходи в Супер Дизел защото са некадърници.
            M.P.

            Коментар


            • #7
              Когато катери голям наклон, назависимо дали е на кал или на асфалт, джипът губи мощност тотално - ако е много тежък наклона направо спира и мотора гасне! В Супер Дизел ходих, но те не правят механични помпи, като тази, а и са некадърници! Гледах всичко и само помпата остана. Помпата обаче е стара, механична и не всички могат да я правят-регулират!

              Коментар


              • #8
                добър майстор по дизели- стари /бачкал е в Арб на МВР/, има си и стенд за въртене на помпите и центровка и доста си разбира от работата и не взима скъпо - Седефчо от Железница, разходи се до него да погледне, за гледане пари не зима !
                Disco II td5
                2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                planed: air locker, rear D44bumper

                Коментар


                • #9
                  имам маистор

                  имам маистор самоче е в пловдив гаранция че щте стане .Ако имаш интерес обади ми се тел.0885907237

                  Коментар


                  • #10
                    PS . естествено че на ГНП се прави центровка на поне две неща:
                    1. Момент на впръскването
                    2.Количество на впръскване

                    Твойта помпа редова ли е или ротационна, сменяно ли е нещо - елементи , клапани, пружини, подложки?
                    аз имах подобен проблем на трактор, по чукар не искаше да ходи, оказа се запушен филтъра на подкачващата помпа, подобен случай имаше и на Опел- оказа се запушен отдушник на резервоара, правеше вакум.
                    Disco II td5
                    2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                    planed: air locker, rear D44bumper

                    Коментар


                    • #11
                      По самата помпа не съм правил нищо. Иначе е редова.

                      Коментар


                      • #12
                        Бегай към Железница, тамън ще има къде да тестваш после,времето е перфектно за затъване!
                        Disco II td5
                        2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                        planed: air locker, rear D44bumper

                        Коментар


                        • #13
                          Този от гара яна е твоя човек. Отивай направо там.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            Дайте телефони и имена на тези хора. Между другото сега ходих го Агоп в Абдовица. Той каза сега ще пипна нещо и ако не са оправи, трябва да се ремонтира (сменя с друга 2-ра употреба, защото частите й са много скъпи) помпата. Не било до реглаж работата! Само от един поглед!

                            Коментар


                            • #15
                              Телефона не го знам ама като влезеш в железница, завиваш в ляво , покрай "Приятелска среща", малко по надолу има зелена порта и там питаш за Седефчо, най вероятно елементите са се износили и трябва да се сменят с нови, предполагам са Бош, от Италия може да се намери рециклитана ГНП, както и ремонтен комплект.
                              От други теми видях че се познаваш с Десо често, що не го питаш?
                              Disco II td5
                              2" OME,Safari snorkel, front D44bumper, 9500winch,chip, Fedima 265/70/16
                              planed: air locker, rear D44bumper

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X