Обява

Свий
Няма добавени обяви.

теч от радиатора на МЛ 320 (W 163.154 )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • теч от радиатора на МЛ 320 (W 163.154 )

    Как да спря теча ?

  • #2
    Купи си нов радиатор

    Коментар


    • #3
      И проверете дали не надува охладителната система.

      Коментар


      • #4
        От скорошна тема, може да се ремонтира:

        Здравейте отново! Малко развитие по темата. Намерих майстора от Требич, за който ми каза приятел, Тони се казва, радиаторът е сервизиран. Химическа промивка, после почистване в ултразвукова вана, разглобяване, шомполиране, сглобяване, проверка за течове и гаранция 3/три/ години, цена 150 лв. Според Тони, радиаторът е бил задръстен, вероятно това е и причината за всички останали бели, които ще опиша сега. Преди да я закарам в сервиза, измих двигателя както си му е редът. В сервиза, около 100 км след банята, установихме, че има омасляване между блока и главата. Затова решихме наред с обслужването, да свалим и главата и да я сервизираме основно и нея, проверка за спукване, шлайф, легла клапани, гумички и изобщо всичко както си му е редът. Освен това при свален вече радиатор, открихме масло в антифриза, така че, нямаше как да не пипаме главата. Когато и направят снимка, ще се види дали е само крива, или има пукнато/Не дай Боже/. Ще пиша как се развиват нещата.Отново по темата, за Тони, доколкото разбрах от него, не му е за сефте да работи с членове на форума, разказа ми , че е правил радиатор за зад кабината на джип, и други съфорумци са му ползвали услугите. С негово разрешение му публикувам телефона, ако някой има нужда от услугите му. 0888 77 34 седем три. Каза, че ремонтира всякакви радиатори, месинг, мед, алуминий, пластмаса. живот и здраве, да се нареди всичко с главата, ще пиша как е моят радиатор след ремонта.

        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...B2#post6918492
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          Не надува охладителната система .дори няма капки, а овлажнява щуцера на маркуча за охлаждане на кутията .

          Коментар


          • ogimaster
            ogimaster коментира
            Редактиране на коментар
            Доливай вода, като разбира се внимаваш да не остане само вода ;-)
            При мен имаше леко овлажняване,но след като допълних само вода изчезна.

        • #6
          Проба сервиз направи където имат газ анализатор за антифризя. Там ще си проличи дали надува, не се е отворил от нищо.

          Коментар


          • #7
            82 градуса темп. на антифриза , колата работи , маркуча (дебелия) който влиза в радиатора си е мек. Едва ли влизат газове в охладителната система Аз имах бензинова Форд Сиера да вкарва газове , тогава тя ми "вадеше" дебелите (отгоре и отдолу ) маркучи , те ставаха твърди.

            Коментар


            • #8
              Новия радиатор оправи теча.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X