Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде влиза вода под изолацията на дясната предна седалка , когато вали .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откъде влиза вода под изолацията на дясната предна седалка , когато вали .

    Няма дупки , а когато вали влиза вода,не много , но влиза ? Какво да правя ? Водата влиза под ел. таблото отдясно. Мерцедеса е ML320 (W163.154) 2001год.

  • #2
    шибидах или уплътнение на стъкло . Шибидаха има маркучета за отводняване , виж дали не са запушени !

    Коментар


    • #3
      Колега проверих от дясно шибидаха ( сухо беше макар че валеше дъжд) .Вкарах в отвора откъм предната колона стоманено въже 4мм, то влезна около 1м и повече не влиза.. От долу под прага има отвор там въжето влезе около 2,5м ( но не знам къде отива)

      Коментар


      • patkan
        patkan коментира
        Редактиране на коментар
        няма какво друго да е

    • #4
      Можеш да провериш и от предното стъкло под чистачките дали всичко е наред.Да няма запушвания там.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #5
        Понякога има типови учасъци от където може да влезе вода ,но има и нестандартни случаи. През годините съм се срещал с почти цялото "многообразие".
        Предложението ми е да разчистите и подсушите .Вземате помощник с маркуч в ръка, който да облива последователно различни участъци от купето (включително страничните прозорци и носещите греди на купето ) ,а Вие с фенерче наблюдавате вътре.
        Най странно беше при Пасата - където се оказа, че стичайки се по страничното стъкло водата подлизва по защитния найлон , покрай вътрешната кора, прага и вътре в краката.

        Коментар


        • #6
          При МЛите, обикновено е дренажът на шибидаха.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #7
            днес с компресор отвора на шибидаха го продухах и от отвора под калника потече вода , явно се отпуши .

            Коментар


            • бат'Марто
              бат'Марто коментира
              Редактиране на коментар
              Дано не си направил по-голяма беля. Имах същия проблем с Ленд Ровер Дискавъри 3 (не мога да намеря темата, която пуснах преди време). И аз надух маркучето , гръмна едно коленце...Ако случайно си го спукал или е излязло от тръбичката, трябва да пуснеш ново маркучЕ...Но дано си минал без това.Опитай се да намериш моята тема в ЛР-раздела...

          • #8
            може ида съм спукал маркуч ,но как мога къде са тези маркучи икак да стигна до тях за да ги сменя ?

            Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X