Обява

Свий
Няма добавени обяви.

G 250GD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: G 250GD

    Имал е предвид до 5-6 часа, или 5-6 дни предполагам, ама за дните ми се види множко, а и има още 2 джипа
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • До: G 250GD

      Тиа дни почетох за тоя ОМ605...писах си с разни финладци и т.н. скандинавски психопати...ги питах кво става с наличните карантии (помпа, дюзи и турбо и долнище)

      Та викат забиваш един 3" даунпайп и с наличното + малко ремап отскачаш на 185к.с. и почти 400Нм....там ми дадоха и разни извръщения (сетъпи) за 480к.с. и 720Нм, ама тва е бая пари....бах тиа дизели!!!

      Коментар


      • До: G 250GD

        Що не ги пита за некое блокче (комп) дето да управлява мотора и кутията и да замества многото ориг. компУтри.

        Каква е тая долна лула или там каквото е онова 3"то и кой поправя работните карти, и само на мотора или и на скоростите, и....кач пара?


        Я да дам отчет за събота.

        Това е качествения контрол.


        Кой, аз ли не го знам тоя мотор бе? От 15 годишен ги правим тия...


        Още малко сапунка...


        Компетентната публика...


        Като нов стана.

        Извод:
        Преди подобно начинание задължително мийте мотора и колата основно поне два пъти....
        Последно редактирано от drukman; 21-02-10, 07:57.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • До: G 250GD

          Данупайп...генерация на 3" ....75мм....от турбото до отзаде.

          Коментар


          • До: G 250GD

            Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
            Данупайп...генерация на 3" ....75мм....от турбото до отзаде.
            От турбото назад?????? Значи самия аспух. Така ли да го разбирам? Па аз така или иначе ще го преправям, можем и 80мм да турим. Един резонатор и готово.


            ПП Някой знае ли, дали миже да се махне имобилайзера на Ц-класа 96год, Имам и двата оригинални ключа.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • До: G 250GD

              Тъй де, така и така ше правиш нови ауспуси....

              ...само да попитам това ОМ605 има ли МАФ...дебитомер и ламбда. Лошото май е, че ОМ605 е всъщност ОМ606 с един цилиндър по-малко....а за повечето такива интервенции, беше неква мъка , доколкото съм чел тука из форума.

              Главен проблем имобилайзър и автоматик иии АБС си го търси нещо.

              Т.е. трее да се посъветваш с колегите, дето са го правили това упражнение и си траят

              Най-грубото решение е ръчна скоростна кутия и помпа от предишния турбо петак.

              Коментар


              • До: G 250GD

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                .......само да попитам това ОМ605 има ли МАФ...дебитомер и ламбда.......
                Дебитомер има, ламби няма.
                ....Нека си траят..... ш'дойде мачка за погачка...
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • До: G 250GD

                  Деба .... щом има дебитомер...начи си е с компютър.

                  Иначи Мишо Дражев май слага ОМ606 и още един колега пишеше доскоро, че се справил....по-спомени обаче по-грубия начин....ръчни скорости и помпи без електроника

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=74741

                  ето едно добро начало....Проверих и ОМ605 си ОМ606 без един цилиндър...т.е. квото за тях, такова и за теб решение.
                  Последно редактирано от Andrei; 21-02-10, 22:44.

                  Коментар


                  • До: G 250GD

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    ....по-спомени обаче по-грубия начин....ръчни скорости и помпи без електроника
                    Цъ. Не щем така. Аз слага ел. помпа и автомат. скорости електронически. Чукча инат. Чукча прави на опаки на други хора. Хау.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: G 250GD

                      Абе ше помагаме ама си е филм....голем при тва

                      Автоматика си търси бая неща...температури негово масло на двигателя...ако има и ЕСП или АСР...леко комуникира и с АБС и става леко мазало....пък софтуерно да се махне АБС-а ...май е невъзможно...което отива на некви емулатори да лъже, че го има...абе заеби!

                      Ше трее или чужденци некви да помагат или родни туниг майстори...с които трее се говори дали вобще са се сблъсквали с тоя проблем...

                      Коментар


                      • До: G 250GD

                        АБСа ще пробвам да го разкарам хардуерно. Ако не стане, ще се наложи да го излъжеме по по-сложния начин. АБСа ако го откачиш хамалски КАН буса остава отворен и всичко умира. Май има начин да се затвори с резистор ама никой нищо не казва. Ще си го уча сам.
                        Това ЕСП не го знам дали изобщо го има в тая кола и каква работа върши.

                        Бе ако имам шанс, тая седмица свалям всичко от Гелендето и мушкам мотора. Дано кардана да стане!!!!!...и почвам пробите с инсталация на топка. После ще монтирам.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • До: G 250GD

                          Виж това: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...529&f1=details
                          и звънни на хората, може нещо да знаят, ....неги познавам , просто ровейки из нета ми попдна...
                          I want out !!!

                          Коментар


                          • До: G 250GD

                            Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение

                            Бе ако имам шанс, тая седмица свалям всичко от Гелендето и мушкам мотора. Дано кардана да стане!!!!!...и почвам пробите с инсталация на топка. После ще монтирам.
                            Успех! И да ни държиш в течение най вече със снимки!
                            B+

                            Коментар


                            • До: G 250GD

                              Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                              Виж това: .........
                              Това е с ръчни скорости. Така става лесно. Това знаеме как, а има и кого да питам.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • До: G 250GD

                                Резистора на края на КАН-буса е само да неутрализира огледалните сигнали...да се върнат по линията т.е. и без него ше бачка. По-скоро си търси да си инициализира устройството.

                                При готови лапи и всичко, двигателя си го метнал елементарно, напрао идеалния случай. Кардана също е минимален проблем - режеш/удължаваш за никви пари и време.

                                Гърнета...само читави майстори и тръби и си готов.

                                Трее явно да си запазиш и оригиналната ключалка, че има чип в ключа и четец в патрона. И тва не е проблем.

                                Проблема е х-АБС-а. Аз имам идея...тураш една АБС гривна на кардана и 4-те ампули/четци един до друг да четат същата гривна...и сичко е наред...сички доволни, за АБС сички гуми се въртят еднакво...пирфектно....тва е майтап, ма ше действа

                                Друга идея...да се прихванат комуникациите м/у АБС и ЕЦУ-то...ма тва е ебахти фантастиката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X