Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на G-class в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нищо не трошиме, само старите лагери, за да ги извадим и да сложим новите на тяхно място. Колкото до сферите ги напълних с грес за централно смазване - 00, най-рядката. Според мен добре, само дето едната сфера явно не сме я сглобили добре и малко изпуска, но ще е разглобим пак, няма проблем!

    Коментар


    • А забравих, имам един такъв въпрос - свалих резервоара, за да го изчистя отвън и отвътре. Всичко добре, ама между предпазната ламарина под резервоара и самият резервоар се беше събрало кал, вследствие на което резервоара отдолу беше много зле (изгнил), едвам го спасих! Та, ако махна ламарината ще е добре за резервоара - няма да гние, обаче спокойно мога да го скъсам някъде из чукарите - по кофтият вариант! Единственото нещо, което измислих е да огъна нова предпазна кора от 3 или 4мм рифова неръждаема ламарина, плътна без отвори, която да бъде огъната по профила на резервоара и фугата, която ще се образува между нея и резервоара да напълня със силикон - този който е за залепване на предни автомобилни стъкла(неколкократно съм се убеждавал в качествата и издръжливостта му). Какво ще кажете по въпроса и ако някой има други идеи, може да ги сподели.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от mishko
        Единственото нещо, което измислих е да огъна нова предпазна кора от 3 или 4мм рифова неръждаема ламарина, плътна без отвори, която да бъде огъната по профила на резервоара и фугата, която ще се образува между нея и резервоара да напълня със силикон




        Опита показва , че това е вярното решение. Имах случай когато между предпазителната ламарина и резервоара бяха влезли камъчета и от един удар по ламарината камъчетата на няколко места спукаха резервоара. След това между ламарината и корпуса сложихме маслоустойчив дунапрен или нещо като дунапрен/взех го от един склад за изолации/ който не даваше възможност да влизат камъчета а същевременно можеше да свалиш шината без да ти се налага да сваляш резервоара/което ще се получи ако го запълниш със силикон/.
        Друго на което трябва да обърнеш внимание е резервоара от горната страна която ляга на рамата там също е уязвим и страда при удар,сложи две ленти от пореста гума която да поема ударите и вибрациите. Успех и не съм казал , че чупите колите а , че доста работа сте отхвърлили. До колко са удачни тунингидеите ще видим доста скоро. С истински интерес ви очаквам за първото състезание

        Коментар


        • За сега на първо време и аз сложих такава изолация - листова АЕРОФЛЕКС 13мм., но й нямам доверие нещо. Със силкона ще излезе доста по-скъпичко, но доста по-сигурничко, поне според мен! Колкото до състезанието, където ще отида с удоволствие, мисля, че едно от най-важните неща е "задкормилното устройство", а докато стигнем до твоето ниво (дано някога го стигнем ), още бая хлебче трябва да хапнем!

          Коментар


          • ние сме младото поколение и нашето време ще дойде
            drive alive

            Коментар


            • Понеже първото състезание е много близо а не пишите нищо за уборудването за навигация, Ви напомням ,ако не сте се потрудили по темата ще страдате много. По слаби пилоти с неподготвени автомобили и добри навигатори и прибори ще дават по-добри резултати.Много е важно момчета , послушайте ме.Не е толкова трудно и скъпо да обурудвате местото на коопилота и отделете малко време да потренирате заедно.Има една тема за навигатора в " тунинг и екиперовка" не сме писали отдавна там.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от terziev
                Понеже първото състезание е много близо а не пишите нищо за уборудването за навигация, Ви напомням ,ако не сте се потрудили по темата ще страдате много. По слаби пилоти с неподготвени автомобили и добри навигатори и прибори ще дават по-добри резултати.Много е важно момчета , послушайте ме.Не е толкова трудно и скъпо да обурудвате местото на коопилота и отделете малко време да потренирате заедно.Има една тема за навигатора в " тунинг и екиперовка" не сме писали отдавна там.
                мисля че визираш мен и очакваш да видиш какво е станало, както съм писал някъде в форума се ударихме малко и ще пропуснем да кажем първото състезание. пък и работата не върви с стрхотни темпове по простата причина че има много клиенти в момента иначе за няколко дена щеше да е готова. щехме да караме с теб но нямаме Г класа работеща в момента

                Коментар


                • Първоначално публикуван от Kaishin

                  мисля че визираш мен и очакваш да видиш какво е станало, щехме да караме с теб но нямаме Г класа работеща в момента
                  Жалко , но с твоя ентусиазъм мисля , че за 20 дни можеш да зглобиш нова.Разчитай на помощ ако ти трябва.
                  Между другото моята още не съм я вкарал в бокса за подготовка а списъка с необходимите ремонти и части непрекъснато расте.Митко, навигатора , сега подменя мотора на Гто на Тодор Христов , 3.2-231к.с.
                  ще се появи още един сериозен играч, когото бяхме забравили. Двамата с Тодор ще караме за "Балкан Стар". Радвайте се ,започнаха да се появяват сериозни спонсори.

                  Коментар


                  • прав си ентусиазмът е голям, но практически не можем да зарежем другата работа и да правим само джипа, в момента е на етап бутала, отказах се да сменям автоматика, изправяме предния мост което е гадна несигурна работа , мерси за помоща нуждая се от време просто

                    Коментар


                    • малко да раздвижим темата ето тука на един срамежлив колега от форума малко лифтинг , както и тренировъчната ни кола

                      Коментар


                      • супер е единственото, за което съм против са регенератите, но вероятно това е било единственото решение.

                        а това за тренировъчна кола е много добр идея, аз днес ходих да карам и ми протече един семеринг

                        другата седмица пак ще има правене

                        ти ще бъдеш ли готов за варна ?
                        drive alive

                        Коментар


                        • ами не знам до утре вечерта ще е сглобен целия двигател , но вратите ми станаха проблем че човека се разболя , седалки от бат Янчо ще ида да взема тия дни ролбари генерация, ще си дам зор че доста се забавих

                          Коментар


                          • като си говориме за тунинг, я вижте: http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?t...921&f1=details

                            "Модифициран - Оф Роуд Клуб!"
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              като си говориме за тунинг, я вижте: http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?t...921&f1=details

                              "Модифициран - Оф Роуд Клуб!"
                              хахахаха това е G класата която с Андрей преправахме ( предимно той де) наистина доста играчка беше, обаче незнам кой му е пускал обявата на тоя пич ама не е описано и 5 % от това което е правено по колата, има странични тръби да пазят праговете, тип АРБ броня, WARN 12000 lbs лебедка 35" гуми, черен мат, KONI прожини и амове... абе яка е машината....
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от fanatic
                                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                                като си говориме за тунинг, я вижте: http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?t...921&f1=details

                                "Модифициран - Оф Роуд Клуб!"
                                хахахаха това е G класата която с Андрей преправахме ( предимно той де) наистина доста играчка беше, обаче незнам кой му е пускал обявата на тоя пич ама не е описано и 5 % от това което е правено по колата, има странични тръби да пазят праговете, тип АРБ броня, WARN 12000 lbs лебедка 35" гуми, черен мат, KONI прожини и амове... абе яка е машината....
                                само дето не е 95-та година произведена май
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X