Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Mazda Tribute 4x4

    14/100 газ смесено. Като имам много тежък и нервен крак. Градското ми е 50%. И извънградското ми е с голяма денивелация (Варна - Приселци примерно). На горе с тази "огромна" мощност педалът е до ламарината в продължение на 10 км. Да не кажа, че като финансово изражение на горивото е по- малко от колата..........
    За частите има много писано ( и от мен също) в темата за Маверик 2. Може да провериш там.
    Лек ден.
    Последно редактирано от venciru; 15-03-18, 12:42.
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

    Коментар


    • От: Mazda Tribute 4x4

      Здравейте, пред закупуване съм на Трибут 2,3 150коня 2004г. и имам няколко въпроса.

      1. Как понася мотора газта. Имам ЦРВ и след 70к км на газ е за основен ремонт на двигател, защото клапаните се вкопават в главата въпреки реглажа им. Как е при маздата положението? Ясно е, че газта преебава двигателя, но поне да изкара 150хил.

      2. Как е като здравина деференциала, има ли проблеми с него.
      3. Като се купува за какво да се гледа?

      Коментар


      • От: Mazda Tribute 4x4

        Напиши от къде си или от къде ще я купуваш машинката. Има много от нас който ще съдействат. Аз поне бих надявам се и колеги също. Ако си около мен звъниш и помагаме с каквото можем и знаем .
        0878 847 325 Наско

        Коментар


        • От: Mazda Tribute 4x4

          Колега карам такава мазда вече 100 000км -6год. На метан
          1.Диференциала няма проблеми само му сменяй маслото на време
          2.Мотора е куче но свещите се сменят на 80хил км с оригинал и клапаните задължително на 80-100хил км реглаж! Аз отварях глава и правих реглаж клапани на 180х.км защото на 1-ви цилиндър изпускателните бяха изгорели/ натегнати от мързел!
          + като купуваш гледаш като всяка кола и най вече мотора да не тресе и прекъсва !

          Коментар


          • От: Mazda Tribute 4x4

            Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
            + като купуваш гледаш като всяка кола и най вече мотора да не тресе и прекъсва !
            А конкретно за Мазда - гледай да не е изгнила ...

            Коментар


            • Mazda Tribute 4x4

              И бягай с 200 от австрийки и германки.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Mazda Tribute 4x4

                Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                + като купуваш гледаш като всяка кола и най вече мотора да не тресе и прекъсва !
                А ако тресе и прекъсва каква е вероятната диагноза?

                Коментар


                • От: Mazda Tribute 4x4

                  Някой може ли да каже 2,3 на Трибют може ли да се замени с 2,3 от Мазда 6 например?
                  Имам приятел с Трибют 2,3 и днес се оплака, че е строшил доста сериозно двигателя, който вече веднъж ремонтира. Останал без масло и от там прецалкал нещо обтегача на веригата и ударил клапани, не каза подробности. Ще търси цял двигател и пита дали може да гледа от Мазда 6 или друго с този 2,3 двигател.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • От: Mazda Tribute 4x4

                    Май няма да са еднакви съвсем. Освен, че мощността е различна, гледам тука в един сайт...на единия сгъстяването е 10.6:1, на другия 9,7:1. Т.е. не е разликата само в компютъра, ми най-вероятно са различни глава, валове...
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X