Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Mazda Tribute 4x4

    3-таНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture    2015г 009.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5640628

    Коментар


    • #47
      От: Mazda Tribute 4x4

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture    2015г 007.jpg
Прегледи:1
Размер:107.0 КБ
ID:5640629

      Коментар


      • #48
        От: Mazda Tribute 4x4

        Да си я караш Маздичката и най-вече да си я обслужваш навреме ! Ще ти е вярна до гроб!

        Коментар


        • #49
          От: Mazda Tribute 4x4

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0092.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5640630

          Коментар


          • #50
            От: Mazda Tribute 4x4

            Здравейте колеги,
            Това е първият ми пост тук. Доста четох... И сега се надявам на малко помощ.
            Карам ауди B4 1,6 101 коня, но съм решил да го сменя с джипка за асвалта.
            Харесал съм три модела и не мога да реша кой от трите. Хонда црв 1999-2001г; хюндай санта фе 2.4, 2001-2005г; мазда трибют 2.0. Най много ми харесва маздата, но бюджета ми е 6500 макс плюс още 1500 за обслужване или газова уредба. Колата ще се кара по асвалт и рядко леки разходки извън пътя (пикник)... Моля колеги помогнете ми в избора, като ми се иска разхода да не е много по висок от този на аудито, както и подръжката разбира се. Кой от трите модела е най безпроблемен и издръжлив на нашите "чудни" пътища?
            Форд Маверик 2001 2.0 xlt

            Коментар


            • #51
              От: Mazda Tribute 4x4

              Здравейте колеги! Роди ми се детенце и петицата ми стана малка за колички и другите детски аксесоари и реших да взема нещо по голямо и високо а и вторият ми джип след Дайхатсу Рокито което си карам до ден днешен за лов та реших да не седя вече на земята и да си взема градско средно голямо икономично джипче и се спрях на газов Трибют И от 4 дена съм собственик на такъв 2000кубика бензин с газов инжекцион Старгаз 2003г на 200000хил с познатия мотор форд зетек 16клапана за 7300левчета внос от Италия като и инжекциона е монтиран там. Като цяло колата ме радва разбира се много е далеч от е39 528i което карах последно но пък е 3 пъти по икономично Забелязвам че тенекията и боята са доста тънки уплътненията на врати и прозорци заедно с кората под чистачките и релсите на покрива също не са най добро качество, а и мултиволана поне да имаше Volume а не да е само за темпомата но това са малки беди. Колата е доооста практична и просторна това е и едно от нещата който търсех. Другото което мога да кажа за 4рите ми дена каране е че за фул таим 4х4 колата има доста добра динамика имам предвид че двигателя е доста удачен за това купе а и аз го карам на газ което също ме радва а и разход от 11-12 литра/лв на 100км градско си е супер.Като цяло мога да заявя че съм ДОВОЛЕН от избора си! Сега на въпросите:


              1. Още когато я купих не можеше да държи обороти на празен ход(ниските) и на бензин и на газ мотора тресеше и на топло и на студено оборотите падаха почти до изгасване и се вдигаха а дори един път не можа да ги задържи и изгасна и все пак я взех защото ме навежда на стъпково моторче или някой спукан маркуч от който дърпа въздух дебитомер не е защото във високите няма прекъсвания или придърпвания. Някъкви идей?
              2. Намирам се в Ловеч и искам да закарам колата на подробна диагностика за да видя какво ще излезе там близко са ми Търново в което има оторизиран сервиз и Плевен дайте съвет къде да отида от тези 3 града за да направя добра диагностика на колата. Мисля че ще е най-добре в Търново в Мазда но нямам представа какви пари ще ми вземат?
              3.Както казах мотора е на 200000км нз колко е каран на газ защото така го купих въпроса ми тук е с какво масло да го карам понеже имам от БМВ-то една туба полусинтетика 10w-40 искам да знам удачно ли е да го полузвам и за Маздата личното ми мнение че след като оригинално му дават да се кара с 5w-20 след 200к няма да е проблем да се кара с 10w-40.
              4.В owners manual-a не можах да намеря какво масло да сипя в диф-а и скоростите?
              5.Четох най различни версии за задвижването Full Time е но как е разпределено и после след копчето LOCK как се разпределя блокират ли се наистина двата моста като предния върти и двете гуми едновременно и задния също или?
              6.И последно кой са детските болести при модела и конкретния двигател?

              Коментар


              • #52
                От: Mazda Tribute 4x4

                1) Честито, дано да те радва дълго и безаварийно
                2) Това не е Фултайм система. Фултайм е когато въртят и двата моста едновременно,като задвижването става през централен диференциал. Ти такъв нямаш, а имаш виско муфа или системата е "torque on demand". Нормално върти предния мост и ако пребоксува някое от предните колела, тогава вискомуфата зацепва и предава въртящ момент към задните колела. Хубавото е, че тази виско муфа може да се заключва и тогава работи като Parttime система. Разбира се този режим трябва да се ползва само на настилки с лошо сцепление. С LOCK се блокира връзката между преден и заден мост, но по отделно преден и заден мост си остават с отворени диференциали. Т.е. ако пробокуват едно предно и едно задно колело, си оставаш на място.

                Лошото е, че няма бавни предавки, но това да му е кусура.

                Имам колега с такава Мазда и е безкрайно доволен. Преди година и обу гуми BF Goodrich AT и се кефи на макс.

                П.П. Без снимки не се брои
                Последно редактирано от bullet_pk; 02-04-15, 10:38.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #53
                  От: Mazda Tribute 4x4

                  дублаж
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #54
                    От: Mazda Tribute 4x4

                    Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                    Здравейте колеги! Роди ми се детенце и петицата ми стана малка за колички и другите детски аксесоари и реших да взема нещо по голямо и високо а и вторият ми джип след Дайхатсу Рокито което си карам до ден днешен за лов та реших да не седя вече на земята и да си взема градско средно голямо икономично джипче и се спрях на газов Трибют И от 4 дена съм собственик на такъв 2000кубика бензин с газов инжекцион Старгаз 2003г на 200000хил с познатия мотор форд зетек 16клапана за 7300левчета внос от Италия като и инжекциона е монтиран там. Като цяло колата ме радва разбира се много е далеч от е39 528i което карах последно но пък е 3 пъти по икономично Забелязвам че тенекията и боята са доста тънки уплътненията на врати и прозорци заедно с кората под чистачките и релсите на покрива също не са най добро качество, а и мултиволана поне да имаше Volume а не да е само за темпомата но това са малки беди. Колата е доооста практична и просторна това е и едно от нещата който търсех. Другото което мога да кажа за 4рите ми дена каране е че за фул таим 4х4 колата има доста добра динамика имам предвид че двигателя е доста удачен за това купе а и аз го карам на газ което също ме радва а и разход от 11-12 литра/лв на 100км градско си е супер.Като цяло мога да заявя че съм ДОВОЛЕН от избора си! Сега на въпросите:


                    1. Още когато я купих не можеше да държи обороти на празен ход(ниските) и на бензин и на газ мотора тресеше и на топло и на студено оборотите падаха почти до изгасване и се вдигаха а дори един път не можа да ги задържи и изгасна и все пак я взех защото ме навежда на стъпково моторче или някой спукан маркуч от който дърпа въздух дебитомер не е защото във високите няма прекъсвания или придърпвания. Някъкви идей?
                    2. Намирам се в Ловеч и искам да закарам колата на подробна диагностика за да видя какво ще излезе там близко са ми Търново в което има оторизиран сервиз и Плевен дайте съвет къде да отида от тези 3 града за да направя добра диагностика на колата. Мисля че ще е най-добре в Търново в Мазда но нямам представа какви пари ще ми вземат?
                    3.Както казах мотора е на 200000км нз колко е каран на газ защото така го купих въпроса ми тук е с какво масло да го карам понеже имам от БМВ-то една туба полусинтетика 10w-40 искам да знам удачно ли е да го полузвам и за Маздата личното ми мнение че след като оригинално му дават да се кара с 5w-20 след 200к няма да е проблем да се кара с 10w-40.
                    4.В owners manual-a не можах да намеря какво масло да сипя в диф-а и скоростите?
                    5.Четох най различни версии за задвижването Full Time е но как е разпределено и после след копчето LOCK как се разпределя блокират ли се наистина двата моста като предния върти и двете гуми едновременно и задния също или?
                    6.И последно кой са детските болести при модела и конкретния двигател?
                    Карах Мондео със същия двигател. По точките:
                    1. "стъпково моторче или някой спукан маркуч от който дърпа въздух" - много правилно. Удебелил съм по-вероятното.
                    2. Специално за двигателя, ако държите на фирмен сервиз предполагам че едно око могат да му хвърлят и Мотофое(има и в Габрово между другото). Не им се връзвай ако ти предложат да сменят бобина и кабели за 300лв.
                    3. Фабричното масло е Ford Formula 5W30. Това, което са сипвали и в Мотофое. Има го налично на изненадващо приятни цени във по-големите онлайн магазини за масла. Има и 5W40 и 10W40. Всичките покриваха WSS-M2C913-X ако не се лъжа. Карал съм със 5W30 и 5W40. Гореше около 1 литър на 10к км. 10W40 може би е най-удачното масло. Повече тук.
                    5. Lock копчето блокира средния/междуосев диференциал в 50/50.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #55
                      От: Mazda Tribute 4x4

                      Здравейте и благодаря за пожеланията!

                      bullet_pk
                      значи сатана ми ясно вече thx бавни не ми и трябват както казах за лек оффроуд имам едно Роки което е доказан боец в дисциплината Снимки вероятно утре
                      imarh Днес съм на работа но още утре започвам да преглеждам маркучите получих и съвет да видя и дросела и да изчистя клапата със спрей за дросели. За фирмения сервиз не държа на него държа да намеря някой или място на което правят добра диагностика защото ми свети и двигателя на таблото а вероятно ще излязат и други неща. За маслото ми стана ясно и за LOCK също. На дневен ред остава да видя какво да сипя в диф-а и скоростите къде да си направя диагностика и има ли къде да си направя подробна справка по VIN?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Mazda Tribute 4x4

                        Първоначално публикуван от Coolpapabel Преглед на мнение
                        Здравейте колеги! Роди ми се детенце и петицата ми стана малка за колички и другите детски аксесоари и реших да взема нещо по голямо и високо а и вторият ми джип след Дайхатсу Рокито което си карам до ден днешен за лов та реших да не седя вече на земята и да си взема градско средно голямо икономично джипче и се спрях на газов Трибют И от 4 дена съм собственик на такъв 2000кубика бензин с газов инжекцион Старгаз 2003г на 200000хил с познатия мотор форд зетек 16клапана за 7300левчета внос от Италия като и инжекциона е монтиран там. Като цяло колата ме радва разбира се много е далеч от е39 528i което карах последно но пък е 3 пъти по икономично Забелязвам че тенекията и боята са доста тънки уплътненията на врати и прозорци заедно с кората под чистачките и релсите на покрива също не са най добро качество, а и мултиволана поне да имаше Volume а не да е само за темпомата но това са малки беди. Колата е доооста практична и просторна това е и едно от нещата който търсех. Другото което мога да кажа за 4рите ми дена каране е че за фул таим 4х4 колата има доста добра динамика имам предвид че двигателя е доста удачен за това купе а и аз го карам на газ което също ме радва а и разход от 11-12 литра/лв на 100км градско си е супер.Като цяло мога да заявя че съм ДОВОЛЕН от избора си! Сега на въпросите:


                        1. Още когато я купих не можеше да държи обороти на празен ход(ниските) и на бензин и на газ мотора тресеше и на топло и на студено оборотите падаха почти до изгасване и се вдигаха а дори един път не можа да ги задържи и изгасна и все пак я взех защото ме навежда на стъпково моторче или някой спукан маркуч от който дърпа въздух дебитомер не е защото във високите няма прекъсвания или придърпвания. Някъкви идей?
                        2. Намирам се в Ловеч и искам да закарам колата на подробна диагностика за да видя какво ще излезе там близко са ми Търново в което има оторизиран сервиз и Плевен дайте съвет къде да отида от тези 3 града за да направя добра диагностика на колата. Мисля че ще е най-добре в Търново в Мазда но нямам представа какви пари ще ми вземат?
                        3.Както казах мотора е на 200000км нз колко е каран на газ защото така го купих въпроса ми тук е с какво масло да го карам понеже имам от БМВ-то една туба полусинтетика 10w-40 искам да знам удачно ли е да го полузвам и за Маздата личното ми мнение че след като оригинално му дават да се кара с 5w-20 след 200к няма да е проблем да се кара с 10w-40.
                        4.В owners manual-a не можах да намеря какво масло да сипя в диф-а и скоростите?
                        5.Четох най различни версии за задвижването Full Time е но как е разпределено и после след копчето LOCK как се разпределя блокират ли се наистина двата моста като предния върти и двете гуми едновременно и задния също или?

                        6.И последно кой са детските болести при модела и конкретния двигател?
                        Писах го и в темата за Маверика, но да го има и тук - за оборотите, освен всичко изброено по-горе погледни и сервото да не изпуска. Доста разпространен проблем им е. На студено ще е стъпково моторче, ако играят при загрял двигател е добра вероятността да е сервото.
                        висете отпуснато

                        Коментар


                        • #57
                          От: Mazda Tribute 4x4

                          Ок колега но не съм чел темата за маверика би ли ми обяснил къде и какво прави проблем сервото за да мени така обороти. И така и така пиша се сетих още един дразнещ дефект и тои е че скоростите ми влизат трудно самият лост се движи много трудно търговецът ми обясни че от стоене жилата на скоростите са клеасали ако е така добре ще ги раздвижа но дали е достоверно кли може да имам друг проблем иначе самите скорости си влизат гладко без да хъркат или да запъват съединителя също е добре?

                          Коментар


                          • #58
                            От: Mazda Tribute 4x4

                            Сменяй маслото на скоростната кутия,на секундата!В момента не е достатъчно и вероятно е боза.Никакво клеясване на жила няма.НОВО масло веднага.
                            Пътят е целта.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Mazda Tribute 4x4

                              Ок колега ще го сменя незабавно но искам да попитам някой има ли впечетления от тази марка и конкретното масло Synkrol 4 TS · SAE 75W-90 Линк ... ... голям боклук ли е или става и за скоростите и за диф-а защото го намирам евтино и се чудя дали да не рискувам с него? Междувременно днес се порових по маркучите един беше тотално изгорял направо се ронеше смених го но никаква разлика след което намерих друг маркуч който в единия краи е закачен в другия виси свободно ?!?!?!?! Направил съм снимка и съм оградил началото и края за да го видите и колегите с този мотор ако може да ми кажат къде да го завра ето и снимката:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794195.jpg
Прегледи:1
Размер:98.1 КБ
ID:5652517

                              Ходих и на канал едната биалетка ми е тотал щета но намерих кореиска за 23лв от ... ... другото което видях е че маншона на накраиника на реиката ми беше откачен и него го оправих но открих един дразнещ луфт в реиката но още не съм сигурен дали е от реиката или от биалетката след като я сменя ще видя. Пода праговете абе всичко от долу си е типично по Италиански не е и чувало за ръжда което много ме зарадва но пък отзад диф-а ми е омаслен и кой знае сега и семеринг ще трябва да се сменя ;( Друго какво да кажа .... досега съм карал само БМВ-та и определено голямо впечетление ми прави ниското качество на материалите използвани в интериора а и не само там... но вероятно е нормално за Мазда/Форд На дневен ред остават диагностиката и ОБОРОТИТЕ Ето и малко снимки на автомобила:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794190.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:5652518
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794191.jpg
Прегледи:1
Размер:180.8 КБ
ID:5652519
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794192.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5652520
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794194.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5652521
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:794196.jpg
Прегледи:1
Размер:146.6 КБ
ID:5652522
                              Последно редактирано от CarTest™; 04-04-15, 20:14.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Mazda Tribute 4x4

                                Колеги нещо за маркуча?
                                Искам и да го обуя в едни COOPER DISCOVERER A/T 225/75 R16 като целя и малко да се вдигне но ме интересува да не е да му дойдат много тежки тези гуми и да имам проблеми или са подходящи?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X