Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

    Бях купил такъв с идеята да сменям, но така си седи, купих си целия капак. Китайски е, купуван е от магазин за лагери на 4ти километър, ще пасне но иска малко струговане.
    При интерес 0885990606
    цитат от старши участник:
    'Друг път не си ли карал Ланд Ровър. Колата си върви, ама постоянно някакви дребни неща.
    Просто свикни. Това е част от кефа при тая марка'.

    Коментар


    • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

      Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
      Търся това лагерче:
      [ATTACH=CONFIG]562475[/ATTACH]
      ползва се тук (капака на ангренажния ремък ERR457 ) на него лагерува шайбата на виското:
      [ATTACH=CONFIG]562476[/ATTACH]
      Някой знае ли му размера и откъде мога да го купя на поносима цена?
      В brit car го има на цена на половин двигател...
      Данчо виж това:
      http://www.landyzone.co.uk/lz/f8/300...ing-66803.html
      http://www.aulro.com/afvb/projects-t...solutions.html
      http://www.landroverfaq.com/viewtopic.php?f=24&t=975
      http://www.nwideuk.com/bearings/auto...water-pump.asp

      ERR7146BRG. FAN BEARING 300 Tdi
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-03-13, 20:50.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

        Кво му се чудиш? Намери подобен и го наври с преходна втулка. Ама ще трябва да го извадиш преди това, че да се ориентираш с размера.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

          Благодаря за мненията. След изчетеното от форумите реших да не залагам на китайския лагер от водна помпа, за нов капак не ми се дават толкова пари, остава варианта фрезоване на капака до размер за стандартни лагери и изработка на нов вал.
          Всъщност има още един вариант - подмяна на ремъка с по-къс, демонтиране на виското и монтиране на електрически вентилатор.

          Коментар


          • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

            Някой дали му се намира работещо виско за 200 тди? Диското изобщо не може да загрее ако не го карам на 5-та поне 10 минути, а преди не беше така. Смених термостат и радиатор и пак същото. Ще взема един вестник да пробвам виското, но вече съм почти сигурен, че няма къде другаде да има проблем.

            Коментар


            • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

              Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
              Благодаря за мненията. След изчетеното от форумите реших да не залагам на китайския лагер от водна помпа, за нов капак не ми се дават толкова пари, остава варианта фрезоване на капака до размер за стандартни лагери и изработка на нов вал.
              Всъщност има още един вариант - подмяна на ремъка с по-къс, демонтиране на виското и монтиране на електрически вентилатор.
              Данчо,първо мисля,че имам такъв цял капак,който купих за диското,но е счупено едното ухо на фланеца.Иначе лагера е наред.
              А за махането на виското и монтирането на ел.вентилатор-аз на Дифендъра съм така от 2 години и съм много доволен.Вентилаторите ги взех от морга от някаква Мазда-нямаш никакъв проблем с това.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Някой дали му се намира работещо виско за 200 тди? Диското изобщо не може да загрее ако не го карам на 5-та поне 10 минути, а преди не беше така. Смених термостат и радиатор и пак същото. Ще взема един вестник да пробвам виското, но вече съм почти сигурен, че няма къде другаде да има проблем.
                Имам,ама от Дифендъра,свалено работещо преди 2 години.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                  Ако е от 200тди разлика май няма... Може някой друг да каже ако знае. Гледам ги в падок, че изглеждат еднакво и са на една цена, а за 300тди е различно. Ще го пробвам с вестника значи и ще пиша.

                  Коментар


                  • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                    Колеги търся двете малки ролки за ремъка на климатика на Диско 1 300 тди

                    Коментар


                    • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Ако е от 200тди разлика май няма... Може някой друг да каже ако знае. Гледам ги в падок, че изглеждат еднакво и са на една цена, а за 300тди е различно. Ще го пробвам с вестника значи и ще пиша.
                      Времето е достатъчно студено, за да пробваш да покараш без перка и да видиш дали има разлика. С вестника може и да не я разбереш - мойта си изглеждаше наред, ама като е под нулата и закисна десетина минути в някое задръстване температурата падаше. Махнах я преди месец и проблемът изчезна. Като се стопли времето ще си монтирам електрическата, която отлежава в гаража от миналата пролет.
                      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                      Коментар


                      • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                        Да, това не е лоша идея. То изобщо не загрява нормално. Преди зиме и лете чукваше преди средата точно и до там. После след една смяна на антифриза започна да загрява яко. И да не загрява ако е студено. Набедих радиатора за прегряването, че питата беше много зле и термостата за обратното. Сега не загрява повече от нормалното лятото, но дори лятото седи на първата чертичка в градско и вдига до средата само при каране в обороти повечко време. Махам я и ще го видим.

                        Коментар


                        • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                          Много е вероятно да си налетял на кофти термостат.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                            Това също го обмислям, чел съм за такива кофтита от падок точно, от където е и моя. Но пък трябва да си намеря жицата за термометъра на мултимера за да го сваря, щото друго за мерене нямам .

                            Коментар


                            • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                              Първоначално публикуван от Йордан Йорданов Преглед на мнение
                              Търся това лагерче:
                              [ATTACH=CONFIG]562475[/ATTACH]
                              ползва се тук (капака на ангренажния ремък ERR457 ) на него лагерува шайбата на виското:
                              [ATTACH=CONFIG]562476[/ATTACH]


                              Някой знае ли му размера и откъде мога да го купя на поносима цена?
                              В brit car го има на цена на половин двигател...
                              От няколко години карам с временно решение - шайба-втулка с гресьорка, набита откъм ремъчния отсек и яко грес в посока лагера на виското. И все с надеждата да намеря на приемлива цена капак или подходящ лагер за смяна. Знам си какво съм си заложил, очаквам проблеми, но за сега така я карам. Стругарската работа е елементарна, трябва само гресьорка и подходяща преса за набиване на втулката в капака, че да му се увеличи с малко живота на лагера.

                              Коментар


                              • От: Колеги ТЪРСЯ... части за нашите ЛАНД РОВЪРИ

                                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                                Данчо,първо мисля,че имам такъв цял капак,който купих за диското,но е счупено едното ухо на фланеца.Иначе лагера е наред.
                                А за махането на виското и монтирането на ел.вентилатор-аз на Дифендъра съм така от 2 години и съм много доволен.Вентилаторите ги взех от морга от някаква Мазда-нямаш никакъв проблем с това.
                                В такъв случай ще пробвам да монтирам ел. вентилатор, ако не успея ще разчитам на твоя лагер.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X