Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърък или късмет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кърък или късмет?

    Преди време се строши водната помпа на дизеловия Дифендър 200 ТДИ. Понеже много задачи го зарязах и подкарах осмака, на газ. Намерих малко свободно време, имах една стара но здрава помпа, викам си, да взема да я сменя. И се започна. Махнах помпата, но се отлепи капака на ангренажа. Лошо, ще тече, а мразя ремонти само със силикон. За да махна капака обаче, трябва да се свали шайбата на коляновия вал. Не е страшно. Знам че болта е 30. Главата стърчи. Нахлюпвам един звездогаечен, бия му един чук и готово. ........... Опаааа. Изненада. Тоя болт не се развива с ключ, и с лула не става. Само с камък и то трудно. Ми аз как го развих?? Ясна работата, болта е бил развит, среща се често. Махам шайбата на ръка. Ъ. За там обикновено трябва скоба. Ясна работата. Шпонковия канал заминал. Шпонката също. Добре де. Ще стане и това. Свалям капака и гледам е така. Ремъка тръгнал да излиза, 5-6 мм от ширината отнесена, пълно с гумен прах и алумин. стружки. Ужас. Навреме се строши тая помпа. Реших да го черпя с нова. Обаче си изрязах ноктите много дълбоко и сега не мога да бачкам. Идва вчера един приятел да свърши работата, щото осмака е с механична секторна кутия и без 2 пръста не мога да го карам, поне за сега. На зъбното колело на вала и там отишла шпонката и канала. Айде на Кортех. Нови шпонки (малко по-дебели) нови канали по зъбното колело и шайбата и атака. Пасване шпонките, проба-грешка. Готово. Слагаме ремъка, нова ролка, стягаме с километричния ключ, както му е реда................И протече ГНПто през оста. Сега помпата е на майстор и сагата продължава. Късмет си е цялата работа, че водната помпа се строши точно навреме. Иначе ако се показваха през месец тия дивотии. Баси . Мисля си, ако тая кола беше на клиент и ми я донесат за смяна на помпа, пък тя ква стана. Ходи му обяснявай................
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

  • #2
    От: Кърък или късмет?

    Глей с'я, в момента явно скоростната ти е заклинила на задна, споко, две години и няколко месеца стигат да отклини, ма при теб ще е по-бърже, че двете години ги компенсирА, занчи няколко месеца само остават.
    Споко бре !!!
    Ш съ упрайм !
    Я иди до църквата отсреща, срещу кафенето , дето си пихме биричките, попа е арен, нека ти почете, не вреди.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Кърък или късмет?

      Тарга, минавай на тойота. Казват, че не се разваляли никога. Бавнички са, но имат серво и парно.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Кърък или късмет?

        Ако имаш някоя излишна и я даваш на разсрочено за 20 години, моя е.

        Дървендърите си имат парно, но много духа от дограмата.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Кърък или късмет?

          Към заглавието спокойно може да добавиш и малоумие на конструкторите от ЛР. Само тук може да видиш всички зъбни колела (на КВ, ГНП и РВ) без периферия. С периферия е единственно едната от обтягащите ролки, което очевидно не е достатъчно, защото на всички 2,5 тди ремъка тръгва да излиза от колелата и се трие в капака.

          Коментар


          • #6
            От: Кърък или късмет?

            Недей разваля мохабета, те тамън почнаха да се самоиронизират
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • #7
              От: Кърък или късмет?

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Тарга, минавай на тойота. Казват, че не се разваляли никога. Бавнички са, но имат серво и парно.
              Защо не на ФалВе?
              Нали и ти беше фен на ГеймОвър? 'Що му предлагаш Койота?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Кърък или късмет?

                Таргов, ти щом почна да се оплакваш от ЛР, работата е зле
                И аз съм мазохист, за две години изписах ученическа тетрадка с ремонти...добре поне че сам си ги правя, иначе някой къдрав как ще ми реже главата всеки път...

                Коментар


                • #9
                  От: Кърък или късмет?

                  Land Rover Defekter

                  Тарга , нали Yuigit си взе P38 уж за по-хубаво, всеки път като го видя "Банджо проблем". Веселко да ти кажа.
                  Don't worry be SUZUKI
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кърък или късмет?

                    Да бе, да пдскачам вътре като сачма в консерва и да ми капе вода от жабката. Остави. Всеки луд го влекат различни работи.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кърък или късмет?

                      Стара истина е,че за да се оправи нещо,първо трябва да се счупи както трябва.От четене разбирам,че при Вас всичко,което може да се строши се е строшило.Значи остава само положителната компонента.Във всички сфери и посоки.Късмет и успех!Точно заради такива поредици се отказах от сервизирането на чужди автомобили.Сега съм наемник(колкото по-скъпо нает-толкова по-добре).Поне не ме боли главата.Още веднъж:Успехи от тук нататък!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кърък или късмет?

                        Ми то има и модели Сузуки дето не друсат и не капят ,ама какво беше за рояка с пчели убийци и за това че всички дупки духат по-топло от парното
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кърък или късмет?

                          Е, има и Ровъри дето не духат.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кърък или късмет?

                            Спора е стар, яйцето или кокошката. От опит знам ,че първо е Петела.
                            Като ти се счупи пак Дефендера и мога да помогна с нещо не се колебай да се обадиш.

                            Ние с теб сме родени във време където ако нещо се счупи го поправяш ....... не го изхвърляш!
                            Последно редактирано от banjo; 13-12-13, 08:52.
                            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                            Дий Снайдер

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кърък или късмет?

                              Eйй Тарга, веднага скочиха трабанджиите. Даже един квалифицира инженерите на ровър като малоумни. Как ли те ще квалифицират него? Едва ли като "малоумен" - все пак на Острова са възпитани хората.

                              Ферозки, сузучки и прочие - като се опаричите да не скочите веднага в Ровърите а?

                              Ланд Ровър/ Ягуар е повече състояние на духа, отколкото марка автомобили. Ние с Таргата сме си добре! Нищо че някои от нас на пръсти броят вече само до осем.
                              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X